Juurdepääsuks alltoodud valikutele vajutage reaalaja vaates pildistamisel i nuppu. Kasutage puuteekraani või navigeerige menüüs mitmikvalija ja J nupu abil, vajutades 1 või 3 kirjete esile tõstmiseks, 2 valikute vaatamiseks ning J esiletõstetud suvandi valimiseks ja i-nupu menüüsse naasmiseks. Võttekuvale väljumiseks vajutage uuesti i nuppu.

i nupp

Mitmikekraani suum

Valikul Split-screen display zoom (Mitmikekraani suum) reaalaja vaates pildistamise i nupu menüüs jaguneb kuva kaheks paneeliks, mis näitavad kõrvuti kaadri tugevalt suumitud erinevaid alasid. Suurendatud alade asukohta näidatakse navigatsiooniaknas.

Navigatsiooniaken

Kasutage X ja W (M) nuppe lähemale ja kaugemale suumimiseks või kasutage L (Z/Q) nuppu paneeli valimiseks ja vajutage 4 või 2 valitud ala vasemale või paremale kerimiseks. 1 või 3 vajutamine kerib mõlemaid alasid korraga üles või alla. Valitud ala keskel olevale objektile teravustamiseks vajutage päästik pooleldi alla. Mitmikekraani kuvalt väljumiseks vajutage i nuppu.

Teravustatud ala

Hääletu reaalaja vaates pildistamine

Katiku tekitatavate helide kõrvaldamiseks reaalaja vaates pildistamisel vajutage i nuppu ja valige On (Mode 1) (Sees (Režiim 1)) või On (Mode 2) (Sees (Režiim 2)) suvandis Silent live view photography (Hääletu reaalaja vaates pildistamine).

Hääletu reaalaja vaates pildistamine

Mitmiksäritusega pildistamine (0 Multiple exposure (Mitmiksäritus)) ja pika särituse müravähendus on deaktiveeritud (0 Long exposure NR (Pika särituse müravähendus)) ja välku ei saa kasutada. Pidevates vabastusrežiimides fikseeritakse teravustamine ja säritus iga seeria esimesele võttele vastavatele väärtustele. Luminofoor-, elavhõbe-kvarts- või naatriumlampide valgustuse korral võib ekraanil ja fotodel ilmuda värelus ja tükeldus (väreluse ja tükelduse vähendamise kohta vt video võttemenüü valiku Flicker reduction (Väreluse vähendamine) jaotist, 0 Flicker reduction (Väreluse vähendamine)), samal ajal kui liikuvad objektid võivad ilmuda moonutatult, eriti kaamera horisontaalsel panoraamimisel või objekti suurel kiirusel horisontaalselt läbi kaadri liikumisel. Samuti võivad ilmuda sakilised servad, värviline ääris, muaree ja heledad laigud. Vilkuvate märkide jt vahelduvate valgusallikatega valgustatud stseenides või objekti lühidal valgustamisel stroboskoobi või muu ereda hetkelise valgusallikaga võivad ilmuda eredad piirkonnad või triibud.

Järelejäänud särituste arvu asemel näidatakse pildistamise jätkamiseks jäänud aega.

Hääletut reaalaja vaates pildistamist saab samuti aktiveerida või deaktiveerida võttemenüü valikuga Silent live view photography (Hääletu reaalaja vaates pildistamine) (0 Silent live view photography (Hääletu reaalaja vaates pildistamine)).

Kaamera helid

uuldav võib olla kaamera teravustamisel kostuv heli, nagu ka avamehhanismi tekitatav heli ava reguleerimisel režiimis A või M või pildistamisel režiimis P või S.

Kohandatud säte d11

On (Sees) valikul kohandatud sättes d11 (Live view in continuous mode (Reaalaja vaade pidevas režiimis), 0 Live view in continuous mode (Reaalaja vaade pidevas režiimis)), kui suvandis Silent live view photography (Hääletu reaalaja vaates pildistamine) on valitud On (Mode 1) (Sees (Režiim 1)), kustub ekraan päästikule vajutamisel lühidalt ning lülitub siis pildi näitamiseks uuesti sisse. On (Mode 2) (Sees (Režiim 2)) valikul pilte nende tegemisel ei kuvata; selle asemel ilmub pildi tegemisel ekraanile ikoon C (valanguga pildistamise ajal see ikoon vilgub).

„On (Mode 2) (Sees (Režiim 2))”

Valiku On (Mode 2) (Sees (Režiim 2)) korral on võimalik reguleerida järgmisi sätteid:

  Ava Säriaeg ISO-tundlikkus 3
P, S 1
A
M 2

Säritus režiimi S jaoks on sama režiimiga P.

Valige säriaeg vahemikus 1/30 s kuni 1/8 000 s.

Režiimis M saab ISO-tundlikkust seada käsitsi väärtustele vahemikus Lo 1 kuni 25600 või reguleerida kaamera poolt automaatselt. Teistes säritusrežiimides reguleerib kaamera ISO-tundlikkuse automaatselt.

Särikompensatsioon võimaldab muuta säritust kuni ±3 EV võrra. Võimalik on särituse eelvaade ekraanil. J vajutamisel kuvatakse särituse valitud ja mõõdetud väärtuste vahet näitav säritusnäidik (0 Säritusnäidikud); näidiku varjamiseks vajutage uuesti J.

Valikut On (Mode 2) (Sees (režiim 2)) ei saa kasutada koos mõningate kaamera funktsioonidega, nagu paindlik programm (0 Paindlik programm), kahveldus (0 Kahveldus), aktiivne D-Lighting (0 Aktiivne D-Lighting), HDR (lai dünaamiline vahemik, 0 Lai dünaamiline vahemik (HDR)), vinjettimise juhtimine (0 Vignette control (Vinjettimise juhtimine)), automaatne venituse juhtimine (0 Auto distortion control (Automaatne venituse juhtimine)), särituse viivituse režiim (0 Exposure delay mode (Särituse viivituse režiim)) ja Picture Controli parameeter Clarity (Selgus) (0 Picture Controli sätted). RAW primary - JPEG secondary (RAW esmane - JPEG teisene) valikul foto võttemenüü suvandis Secondary slot function (Teisese pesa funktsioon) salvestatakse JPEG-pildid kaartidele mõlemas pilus.

„On (Mode 2) (Sees (Režiim 2))” ja fototeave

Valikuga On (Mode 2) (Sees (Režiim 2)) suvandis Silent live view photography (Hääletu reaalaja vaates pildistamine) ja valge tasakaaluga v (automaatne) tehtud piltide fototeave ei sisalda värvitemperatuuri (0 Pildistamisandmed).

Negatiivi digitaator

Positiivide salvestamiseks filminegatiivide koopiatest vajutage i nuppu ja valige Color negatives (Värvilised negatiivid) või Monochrome negatives (Ühevärvilised negatiivid) suvandis Negative digitizer (Negatiivi digitaator).

  1. Asetage negatiivid ühetaolise valge või halli tausta ette.

    Me soovitame kasutada AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2,8G ED või muud mikroobjektiivi ning kas loomulikku valgust või kõrge Ra (värviedastusindeks) näitajaga kunstlikku valgusallikat, nagu valguskast või kõrge CRI-ga luminofoorlamp.

  2. Vajutage reaalaja vaates i nuppu, tõstke esile Negative digitizer (Negatiivi digitaator) ja vajutage 2.

    Värvid kuval ilmuvad pöördesituses. Välgurežiimiks seatakse automaatselt s; välgu kasutamiseks valige muu välgurežiim.

  3. Valige filmi tüüp.

    Tõstke esile Color negatives (Värvilised negatiivid) või Monochrome negatives (Ühevärvilised negatiivid) ja vajutage J.

  4. Komponeerige võte filminegatiivi kaadriga.

  5. Reguleerige säritus.

    Vajutage J ereduse reguleerimise valikute kuvamiseks ja vajutage 1 või 3 särituse reguleerimiseks. Objekti suurendatult vaatamiseks vajutage X (0 Reaalaja vaate suumitud eelvaade). Vajutage jätkamiseks J.

  6. Tehke foto.

    Vajutage päästik foto tegemiseks lõpuni alla ja salvestage see JPEG-formaadis.

Negatiivi digitaator

Tolmu, kriimustuste või kulunud filmi tõttu ebaühtlaste värvide korrigeerimise võimalused puuduvad. Fotod salvestatakse JPEG-formaadis olenemata pildikvaliteedi valikust; JPEG-valikuga tehtud fotod salvestatakse valitud sättega, NEF (RAW) või TIFF (RGB) valikuga tehtud fotod aga JPEG fine (JPEG peen) formaadis. Mõned menüüvalikud ja funktsioonid, sh kahveldus ja fookuse nihutamine, ei ole kasutatavad. Säritusrežiimiks seatakse A ning seda ei saa muuta.