Järgige alltoodud samme valikulise välklambi kaamerale paigaldamiseks ja selle abil fotode tegemiseks.

Vaadake lisaks

Mitme kaugvälguseadme kasutamise kohta vt „Valikulised välklambid” (0 Valikulised välklambid).

  1. Paigaldage seade tarvikupesale.

    Täpsemalt vt seadme juhendist.

  2. Lülitage kaamera ja välguseade sisse.

    Välklamp alustab laadimist; laadimise lõpetamisel kuvatakse pildiotsijasse välklambi valmisoleku näidik (c).

  3. Reguleerige välgu sätteid.

    Valige välgurežiim (0 Välgurežiimid) ja välklambi juhtimise režiim (0 Pildistamine kaamerale paigaldatud välklambiga).

  4. Reguleerige säriaeg ja ava.

  5. Pildistage.

Kolmandate tootjate välguseadmed

Kaamerat ei saa kasutada välguseadmetega, mis rakendaksid pinget üle 250 V kaamera X-kontaktidele või lühistaksid kontakte tarvikupesas. Selliste välguseadmete kasutamine võib mitte ainult häirida kaamera normaalset tööd, vaid samuti kahjustada ka kaamera ja/või välklambi sünkroniseerimisahelaid.

Säriaeg

Valikulise välklambi kasutamisel saab säriaega seada järgmiselt:

Režiim Säriaeg
P, A Kaamera seab automaatselt (1/250 s–1/60 s) *
S Kasutaja valitud väärtus (1/250 s–30 s)
M Kasutaja valitud väärtus (1/250 s–30 s, Bulb (pirn) (A), Time (aeg) (%))

Aeglase sünkroniseerimise, aeglase tagakardina sünkroniseerimise ja aeglase sünkroniseerimise koos punasilmsuse vähendamisega välgurežiimides saab määrata kuni 30 s pikkuse säriaja.

Sünkroniseerimisklemm

Sünkroniseerimisklemmi saab vajaduse korral ühendada sünkroniseerimiskaabliga. Ärge ühendage teist välguseadet sünkroniseerimiskaabli kaudu, kui pildistate tagakardina sünkroniseerimise välklambiga ja välguseade on paigaldatud kaamera tarvikupesale.

i-TTL välklambi juhtimine

CLS-ühilduva välguseadme kasutamisel TTL-režiimis valib kaamera automaatselt ühe järgmistest välklambi juhtimise tüüpidest:

  • i-TTL tasakaalustatud täitevälk digitaalsele ühe objektiiviga peegelkaamerale: välklamp saadab vahetult enne põhivälku seeria peaaegu nähtamatuid eelvälke (monitooritud eelvälgud). Objektidelt peegeldunud eelvälgud üle kogu kaadri kogutakse 180 K (180 000) piksliga RGB-anduri poolt ja analüüsitakse koos maatriksmõõtmise kaugusandmetega välklambi väljundi reguleerimiseks, saavutamaks loomulikku tasakaalu põhiobjekti ja ümbritseva taustavalguse vahel. G-, E- või D-tüüpi objektiivi kasutamisel arvestatakse välklambi väljundi arvutamisel ka kaugusteavet. Mitte-CPU-objektiivide jaoks saab arvutustäpsust tõsta, lisades objektiivi andmed (fookuskaugus ja suurim ava; 0 Mitte-CPU objektiivid). Ei ole kasutatav laotuspunktide mõõtmisel.
  • Standard i-TTL fill-flash for digital SLR Standardne i-TTL täitevälk digitaalsele üheobjektiivilisele peegelkaamerale välklambi väljund reguleeritakse kaadri standardtasemel valgustuse saavutamiseks; tausta eredust ei arvestata. Soovitatav võtete jaoks, kus põhiobjekt on rõhutatud taustadetailide arvelt, või kui kasutatakse särikompensatsiooni. Standardne i-TTL täitevälk digitaalse üheobjektiivilise peegelkaamera jaoks aktiveeritakse automaatselt laotuspunktide mõõtmise valimisel.