Et määrata, kuidas kaamera särituse reguleerimisel säriaega ja ava valib, vajutage nuppu I ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu kuni soovitud suvandi juhtpaneelile ilmumiseni.

I nupp

Põhikäsuvaliku nupp

Objektiivide tüübid

Kasutades ava rõngaga CPU-objektiivi (0 CPU- ning G-, E- ja D-tüüpi objektiivide tuvastamine), lukustage ava rõngas minimaalsele avale (suurimale f-arvule). G- ja E-tüüpi objektiividel ava rõngas puudub.

Mitte-CPU objektiivide (0 Mitte-CPU objektiivid) kasutamisel valige säritusrežiim A (avaprioriteediga automaatrežiim) või M (käsitsi). Teistes režiimides valitakse mitte-CPU-objektiivi kasutamisel säritusrežiim A automaatselt (0 Ühilduvad mitte-CPU objektiivid). Juhtpaneelil hakkab vilkuma säritusrežiimi näidik (P või S) ja pildiotsijasse kuvatakse A.

Teravussügavuse eelvaade

Ava mõju eelvaateks vajutage ja hoidke all Pv nuppu. Objektiiv seatakse kaamera valitud ava väärtusele (režiimid P ja S) või kasutaja valitud väärtusele (režiimid A ja M), võimaldades teravussügavuse eelvaadet pildiotsijas.

Pv nupp

Kohandatud säte e5—Modeling flash (Kujundusvälk)

See säte määrab, kas Nikoni Loovvalgustussüsteemi (CLS; 0 Nikoni Loovvalgustussüstem (Nikon Creative Lighting System, CLS)) toetavad valikulised välklambid kasutavad Pv nupule vajutamisel kujundusvälku.

P: Programmeeritud automaatne

Selles režiimis reguleerib kaamera automaatselt säriaega ja ava vastavalt sisseehitatud programmile, et saavutada enamikus olukordades optimaalne säritus.

Paindlik programm

Säritusrežiimis P on sisselülitatud säritusmõõturite korral võimalik põhikäsuvaliku nuppu pöörates valida erinevaid säriaja ja ava kombinatsioone („paindlik programm”). Kõik kombinatsioonid annavad sama särituse. Paindliku programmi kasutamisel ilmub juhtpaneelile tärn („U”). Säriaja ja ava vaikesätete taastamiseks pöörake käsuvaliku nuppu, kuni tärni enam ei kuvata, valige mõni muu režiim või lülitage kaamera välja.

Põhikäsuvaliku nupp

Vaadake lisaks

Säritusmõõturite aktiveerimise kohta vt „Ooterežiimi taimer (Pildiotsijaga pildistamine)” (0 Ooterežiimi taimer (pildiotsijaga pildistamine)).

S: Automaatne katiku prioriteet

Automaatses katiku prioriteedis saate valida säriaja samal ajal, kui kaamera valib automaatselt optimaalse särituse saavutamiseks vajaliku ava.

Säriaja valimiseks pöörake sisselülitatud säritusmõõturite ajal põhikäsuvaliku nuppu. Säriajaks võib valida „p” või väärtuse vahemikust 30 s kuni 1/8 000 s. Säriaega on võimalik lukustada valitud sättele (0 Säriaja ja ava lukk).

Põhikäsuvaliku nupp

A: Avaprioriteediga automaatrežiim

Avaprioriteediga automaatrežiimis valite ava, samas kui kaamera valib automaatselt säriaja optimaalse särituse saavutamiseks.

Ava valimiseks objektiivi väikseima ja suurima väärtuse vahel pöörake alamkäsuvaliku nuppu ajal, mil säritusmõõturid on sisse lülitatud. Ava on võimalik lukustada valitud väärtusele (0 Säriaja ja ava lukk).

Alamkäsuvaliku nupp

Mitte-CPU objektiivid (0 Ühilduvad mitte-CPU objektiivid)

Kasutage ava reguleerimiseks objektiivi ava rõngast. Kui mitte-CPU objektiivi kasutamisel määrati selle maksimaalne ava häälestusmenüü (0 Mitte-CPU objektiivid) suvandis Non-CPU lens data (Mitte-CPU objektiivi andmed), kuvatakse jooksev f-arv pildiotsijasse ja juhtpaneelile ümardatult lähima täisastmeni. Vastasel juhul näitavad ava näidikud ainult astmete arvu (F, kus suurim ava on kuvatud kui FA) ja f-arvu tuleb lugeda objektiivi ava rõngalt.

M: Käsitsi

Käsitsi säritusrežiimis määrate ise nii säriaja kui ka ava. Kui säritusmõõturid on sisse lülitatud, pöörake põhikäsuvaliku nuppu säriaja ning alamkäsuvaliku nuppu ava valikuks. Säriaja võib valida kui „p” või vahemikust 30 s kuni 1/8 000 s või jätta katik määramatult avatuks pika säriaja jaoks (A või %, 0 Pikad säriajad (ainult režiimis M)). Ava väärtuse saab valida objektiivi minimaalse ja maksimaalse ava vahel. Kasutage särituse kontrollimiseks säritusnäidikuid.

Ava

Alamkäsuvaliku nupp

Säriaeg

Põhikäsuvaliku nupp

Säriaega ja ava on võimalik lukustada valitud väärtusele (0 Säriaja ja ava lukk).

AF Micro NIKKOR objektiivid

Välise säritusmõõturi kasutamisel tuleb säritusarvu arvesse võtta ainult objektiivi ava rõnga kasutamisel ava seadmiseks.

Säritusnäidikud

Säritusnäidikud pildiotsijas ja juhtpaneelil näitavad, kas foto saab jooksvatel sätetel ala- või ülesäritatud. Olenevalt kohandatud sätte b2 (EV steps for exposure cntrl (EV särituse juhtimise sammud), 0 EV steps for exposure cntrl (EV sammud särituse juhtimiseks)) valikust näidatakse ala- ja ülesäritust sammuga 1/3 EV, 1/2 EV või 1 EV. Särimõõtmissüsteemi piirangute ületamisel hakkavad kuvad vilkuma.

  Kohandatud säte b2 väärtusel 1/3 sammu
Optimaalne säritus Alasäritus 1/3 EV Ülesäritus üle 3 EV võrra
Juhtpaneel
Pildiotsija

Vaadake lisaks

Säritusnäidikute ümberpööramise kohta, nii et negatiivsed väärtused kuvataks paremal ja positiivsed vasakul, vt A > kohandatud säte f7 (Reverse indicators (Näidikute pöördesitus), 0 Reverse indicators (Näidikute pöördesitus)).