Käsitsi teravustamist saab kasutada automaatset teravustamist mittetoetavate objektiividega (mitte-AF NIKKOR-objektiivid) või kui automaatne teravustamine ei anna soovitud tulemusi (0 Heade tulemuste saavutamine automaatse teravustamisega).

AF-objektiivid : seadke objektiivi teravustamisrežiimi lüliti (selle olemasolul) ja kaamera teravustamisrežiimi valija asendisse M.

Teravustamisrežiimi valija

AF-objektiivid:

Ärge kasutage AF-objektiive teravustamisrežiimi lülitiga asendis M ja kaamera teravustamisrežiimi valijaga asendis AF. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib kaamerat või objektiivi kahjustada. See ei kohaldu AF-S ja AF-P objektiividele, mida saab kasutada M režiimis ilma kaamera teravustamisrežiimi valijat asendisse M seadmata.

Käsitsi teravustamise režiim: teravustage käsitsi.

Käsitsi teravustamiseks reguleerige objektiivi teravustamisrõngast kuni pildi teravustumiseni pildiotsija läbipaistval mattväljal. Fotosid saab teha igal ajal, isegi siis, kui pilt ei ole fookuses.

Elektrooniline kaugusemõõtja

Pildiotsija teravustamise näidikuga saab määrata, kas valitud fookuspunktis olev objekt on teravustatud (valida võib suvalise punkti 55 fookuspunkti hulgast). Pärast objekti paigutamist valitud fookuspunkti vajutage päästik pooleldi alla ja pöörake objektiivi teravustamisrõngast kuni teravustamisnäidiku (I) kuvamiseni. Pidage silmas, et jaotises „Heade tulemuste saavutamine automaatse teravustamisega” (0 Heade tulemuste saavutamine automaatse teravustamisega) loetletud objektide korral võib teravustamisnäidik mõnikord ilmuda ka teravustamata objekti puhul; kontrollige teravustamist enne pildistamist pildiotsijas. Elektroonilise kaugusemõõtja kasutamise kohta koos valikuliste AF-S/AF-I telekonverteritega vt „AF-S/AF-I telekonverterid ja kasutatavad fookuspunktid” (0 AF-S/AF-I telekonverterid ja kasutatavad fookuspunktid).

AF-P objektiiv

AF-P objektiivi (0 Ühilduvad objektiivid) kasutamisel käsitsi teravustamise režiimis hakkab pildiotsijas vilkuma teravustamisnäidik (või, reaalaja vaates, hakkab ekraanil vilkuma fookuspunkt) hoiatamaks, et teravustamisrõnga edasine antud suunas pööramine objekti ei teravusta.

Fookustasandi asukoht

Vahemaa määramiseks objekti ja kaamera vahel mõõtke seda fookustasandi märgisest (E) kaamera korpusel. Vahekaugus objektiivi kinnitusääriku ja fookustasandi vahel on 46,5 mm.

46,5mm

Fookustasandi märgis