Heledalt valgustatud ja varjus olevate detailide säilitamine
Aktiivne D-Lighting
Aktiivne D-Lighting säilitab heledalt valgustatud ja varjus olevad detailid, luues loomuliku kontrastiga fotosid. Kasutage suure kontrastsusega stseenide korral, nt ereda valgusega välisstseeni pildistamisel läbi ukse või akna või varjus olevate objektide pildistamiseks päikesepaistelisel päeval. See on kõige tõhusam kasutamisel koos maatriksmõõtmisega (0 Mõõtmine).
„Active D-Lighting (Aktiivne D-Lighting)” ja „D-Lighting”
Foto ja video võttemenüüde suvand Active D-Lighting (Aktiivne D-Lighting) reguleerib säritust enne pildistamist selle dünaamilise vahemiku optimeerimiseks, samas kui suvand D-Lighting retušeerimismenüüs (0 D-Lighting) helendab varje piltidel pärast pildistamist.
Aktiivne D-Lighting
Aktiivse D-Lightinguga tehtud fotodel võib ilmuda müra (juhuslikult paiknevad eredad pikslid, udusus või jooned). Mõnede objektide puhul võib olla nähtav ebaühtlane varjutus. Aktiivne D-Lighting ei rakendu suurtel ISO-tundlikkustel (Hi 0,3–Hi 2).
Aktiivse D-Lightingu kasutamiseks toimige järgmiselt:
-
Valige Active D-Lighting (Aktiivne D-Lighting).
Tõstke foto võttemenüüs esile Active D-Lighting (Aktiivne D-Lighting) ja vajutage 2.
-
Valige suvand.
Tõstke soovitud valik esile ja vajutage J. Y Auto (Automaatne) valikul reguleerib kaamera automaatselt aktiivset D-Lightingut vastavalt võtteoludele (säritusrežiimis M on Y Auto(Automaatne) siiski samaväärne režiimiga Q Normal (Normaalne)).
Aktiivne D-Lighting ja videod
Same as photo settings (Sama, mis fotosätetes) valikul video võttemenüü suvandis Active D-Lighting (Aktiivne D-Lighting) ja Auto (Automaatne) valikul foto võttemenüüs kasutatakse videote jaoks valikule Normal (Normaalne) vastavat sätet. Aktiivne D-Lighting ei rakendu kaadri suurustel 1 920 × 1 080 (aegluup) ja 3 840 × 2 160.
Vaadake lisaks
Aktiivse D-Lightingu varieerimise kohta võtteseerias vt „Kahveldus” (0 Kahveldus).
Lai dünaamiline vahemik (HDR)
Kõrgkontrastsete objektidega kasutamisel säilitab lai dünaamiline vahemik (High Dynamic Range, HDR) detailid heledates alades ja varjudes, kombineerides kahte erineva säritusega tehtud võtet. HDR töötab kõige tõhusamalt koos maatriksmõõtmisega (0 Mõõtmine; laotuspunkti ja keskelekaalutud mõõtmise ning mitte-CPU objektiivi korral vastab särituse samm Auto (Automaatne) väärtusele u 2 EV). Seda ei saa kasutada koos kaamera mõningate funktsioonidega, nagu NEF (RAW) salvestus, välk (0 Valikulised välklambid), kahveldus (0 Kahveldus), mitmiksäritus, fookuse nihutamine ja intervallpildistamine ning säriaegadega A ja %.
+
-
Valige HDR (high dynamic range) (lai dünaamiline vahemik).
Tõstke foto võttemenüüs esile HDR (high dynamic range) (lai dünaamiline vahemik) ja vajutage 2.
-
Valige režiim.
Tõstke esile HDR mode (HDR-režiim) ja vajutage 2.
Tõstke esile üks järgmistest suvanditest ja vajutage J.
- HDR-fotode seeria tegemiseks valige 0 On (series) (Sees (seeria)). HDR-pildistamine jätkub kuni Off (Väljas) valikuni režiimi HDR mode (HDR-režiim) jaoks.
- Ühe HDR-foto tegemiseks valige On (single photo) (Sees (üksikfoto)). Tavapildistamine jätkub automaatselt pärast ühe HDR-foto tegemist.
- Väljumiseks ilma täiendavaid HDR-fotosid tegemata valige Off (Väljas).
On (series) (Sees (seeria)) või On (single photo) (Sees (üksikfoto)) valikul kuvatakse juhtpaneelile ikoon y.
-
Valige särituse samm.
Särituse sammu valimiseks kahe võtte vahel tõstke esile Exposure differential (Särituse samm) ja vajutage 2.
Kuvatakse särituse sammu valikud. Tõstke valik esile ja vajutage J. Suure kontrastsusega objektide jaoks valige suuremad väärtused, kuid pidage silmas, et vajalikust suurema väärtuse valik ei pruugi anda soovitud tulemusi; valikul Auto (Automaatne) reguleerib kaamera automaatselt säritust vastavalt antud stseenile.
-
Valige silumise ulatus.
Üleminekute silumise ulatuse valikuks kahe pildi vahel tõstke esile Smoothing (Silumine) ja vajutage 2.
Kuvatakse silumisvalikud. Tõstke valik esile ja vajutage J. Suuremad väärtused annavad sujuvamate üleminekutega komposiitpildi. Mõnede objektide puhul võib olla nähtav ebaühtlane varjutus.
-
Kadreerige foto, teravustage ja pildistage.
Päästiku lõpuni alla vajutamisel teeb kaamera kaks säritust. Kujutiste kombineerimisel hakkab juhtpaneelil vilkuma „l y” ja pildiotsijas l u; fotosid ei saa teha kuni salvestamise lõpetamiseni. Olenemata vabastusrežiimi jooksvast valikust tehakse iga kord päästikule vajutamisel ainult üks foto.
Valikul On (series) (Sees (seeria)) lülitub HDR välja ainult Off (Väljas) valikul suvandis HDR mode (HDR-režiim); valikul On (single photo) (Sees (üksikfoto)) lülitub HDR pärast foto tegemist automaatselt välja. HDR-pildistamise lõpetamisel kaob ikoon y kuvalt.
HDR-fotode kadreerimine
Pildi ääred kärbitakse välja. Kaamera või objekti liikumisel pildistamise ajal võivad soovitud tulemused jääda saavutamata. Soovitatav on kasutada statiivi. Olenevalt stseenist võivad ümber eredate objektide ilmuda varjud või ümber tumedate objektide halod; seda efekti on võimalik vähendada silumisulatuse reguleerimisega.
BKT nupp
HDR (high dynamic range) (lai dünaamiline vahemik) valikul kohandatud sättes f1 (Custom control assignment (Kohandatud juhtnuppude määramine)) > BKT button + y (BKT nupp + y) (0 Custom control assignment (Kohandatud juhtnuppude määramine)) on HDR-režiimi võimalik valida BKT nuppu vajutades ja põhikäsuvaliku nuppu pöörates ning särituse sammu valida BKT nuppu vajutades ja alamkäsuvaliku nuppu pöörates. Režiim ja särituse samm kuvatakse juhtpaneelile: režiimi jaoks kasutatakse ikoone a valiku Off (Väljas), B valiku On (single photo) (Sees (üksikfoto)) ja b valiku On (series) (Sees (seeria)) jaoks, ikoonid särituse sammu jaoks on vastavalt 6, 7, 8 ja 9 valikute 1 EV, 2 EV, 3 EV ja Auto (Automaatne) jaoks.
Intervalltaimeriga pildistamine
On (series) (Sees (seeria)) valikul suvandisHDR mode (HDR-režiim) enne intervalltaimeriga pildistamist jätkab kaamera HDR-fotode tegemist valitud intervalliga (valikul On (single photo) (Sees (üksikfoto)) lõpeb intervalltaimeriga pildistamine pärast esimest võtet).
Foto võttemenüü pangad
HDR-sätteid on võimalik reguleerida eraldi iga panga jaoks (0 Photo shooting menu bank (Foto võttemenüü pank)), kuid üleminekul pangale, kus HDR on aktiveeritud mitmiksärituse või intervalltaimeriga pildistamise ajal, HDR deaktiveeritakse. HDR deaktiveeritakse samuti üleminekul pangale, kus pildikvaliteedi jaoks on valitud üks NEF (RAW) suvanditest.