Fookuse nihutamise käigus varieerib kaamera fookust fotode seerias automaatselt. Seda funktsiooni saab kasutada fotode tegemiseks, mida saab hiljem arvutisse kopeerida ja kombineerida kolmandate tootjate fookuse virnastamise tarkvara abil.

Enne pildistamist

Kasutage AF-S või AF-P objektiivi. Pärast sobiva objektiivi paigaldamist pöörake teravustamisrežiimi valija asendisse AF ja valige muu vabastusrežiim peale E. Parimate tulemuste jaoks soovitame valida säritusrežiim A või M, et ava pildistamise ajal ei muutuks; seadke ava kahe või kolme sammu võrra maksimaalsest allapoole ning keelake automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine, et ISO-tundlikkus pildistamise ajal ei muutuks. Pärast sätete reguleerimist tehke proovivõte ja vaadake tulemusi ekraanil. Pärast sätete soovikohast reguleerimist sulgege pildiotsija okulaari katik, et läbi pildiotsija sisenev valgus ei ilmuks fotodele ega häiriks säritust.

Me soovitame kasutada statiivi ja keelata objektiivi stabiliseerimine (VR). Paigaldage kaamera enne pildistamist statiivile. Kindlustamaks, et pildistamist ei katkestata, veenduge, et kaamera aku on täielikult laetud. Kahtluse korral laadige aku enne kasutamist või kasutage vahelduvvooluadapterit ja toitepistmikku (saadaval eraldi).

Fookuse nihutamisega pildistamine

  1. Valige Focus shift shooting (Fookuse nihutamisega pildistamine).

    Tõstke foto võttemenüüs esile Focus shift shooting (Fookuse nihutamisega pildistamine) ja vajutage 2 fookuse nihutamise valikute kuvamiseks.

  2. Reguleerige fookuse nihutamise sätteid.

    Reguleerige fookuse nihutamise sätteid, nii nagu allpool kirjeldatud.

    • Võtete arvu valimiseks:

      Tõstke esile No. of shots (Võtete arv) ja vajutage 2.

      Valige võtete arv (max 300) ja vajutage J.

      Soovitame teha rohkem võtteid, kui arvate vajaliku olevat, ning eemaldada neist liigsed fookuse virnastamisel. Putukate või muude väikeste objektide fotod võivad nõuda üle 100 võtte, samas kui lainurk-objektiiviga eest taha pildistatud maastikufotoks piisab vaid mõnest võttest.

    • Teravustamiskauguse muutuse valimiseks iga võttega:

      Tõstke esile Focus step width (Teravustamissammu laius) ja vajutage 2.

      Vajutage 4 teravustamissammu laiuse vähendamiseks, 2 selle suurendamiseks. Vajutage J jätkamiseks.

      Soovitatav on kasutada väärtust 5 või väiksemat, kuna kõrgemad sätted suurendavad võtete virnastamisel mõnede alade teravustamata jäämist. Katsetage enne pildistamist erinevaid sätteid.

      Lähivõtted

      Teravussügavuse vähenemise tõttu lühikestel teravustamiskaugustel soovitame kaamerale lähedal asuvate objektide pildistamisel valida väiksemad teravustamissammud ja suurendada võtete arvu.

    • Võtetevahelise intervalli valimiseks:

      Tõstke esile Interval until next shot (Intervall järgmise võtteni) ja vajutage 2.

      Valige sekundite arv võtete vahel ja vajutage J.

      Valige 00 fotode tegemiseks kiirusel ligikaudu 5 fps (kaadrit sekundis) (vabastusrežiimid S, Cl, Ch ja Mup) või 3 fps (vabastusrežiimid Q ja Qc). Ilma välguta pildistamisel on soovitatav säte 00; õige särituse tagamiseks välgu kasutamisel valige välgu laadimiseks piisavalt pikk intervall.

    • Särituse silumise lubamiseks või keelamiseks:

      Tõstke esile Exposure smoothing (Särituse silumine) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

      On (Sees) valik lubab kaameral reguleerida säritust vastavalt eelmisele võttele režiimides peale M (pidage silmas, et särituse silumine toimub režiimis M ainult automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise kasutamisel). Objekti ereduse suured muutused pildistamise ajal võivad põhjustada särituse nähtavaid erinevusi, mil juhul võib osutuda vajalikuks lühendada võtetevahelist intervalli. Off (Väljas) on soovitatav, kui valgustus ja muud tingimused pildistamise aja ei muutu, On (Sees) maastike ja muu sarnase pildistamisel muutuvas valgustuses.

    • Hääletu pildistamise lubamiseks või keelamiseks:

      Tõstke esile Silent photography (Hääletu pildistamine) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

      Valige On (Sees) katiku vaigistamiseks pildistamisel.

    • Valige lähtekausta suvandid:

      Tõstke esile Starting storage folder (Lähtehoiukaust) ja vajutage 2.

      Tõstke suvandid esile ja vajutage 2 valimiseks või valiku tühistamiseks. Vajutage J jätkamiseks.

      Valige New folder (Uus kaust) uue kausta loomiseks iga uue seeria jaoks, Reset file numbering (Failinumbrite lähtestus) failinumbrite lähtestamiseks 0001-le uue kausta loomisel.

  3. Alustage pildistamist.

    Tõstke esile Start (Alusta) ja vajutage J. Pildistamine algab u 3 s pärast. Kaamera teeb fotosid valitud intervalliga, alates pildistamise alguses valitud teravustamiskaugusest ja suurendades seda valitud teravustamissammu kaupa iga võttega lõpmatuse suunas. Pildistamine lõpeb valitud arvu võtete tegemisel või fookuse lõpmatusse jõudmisel. Pildistamise lõpetamiseks enne kõikide võtete tegemist valige Off (Väljas) foto võttemenüü suvandis Focus shift shooting (Fookuse nihutamisega pildistamine) või vajutage päästik pooleldi alla või vajutage võtete vahel J nuppu.

Pildistamise ajal

Fookuse nihutamisega pildistamise ajal vilgub juhtpaneelil ikoon Q. Vahetult enne järjekordset võtet näitab säriaja kuva järelejäänud võtete arvu. Sõltumata valikust kohandatud sättes c2 (Standby timer (Ooterežiimi taimer), 0 Standby timer (Ooterežiimi taimer)) ooterežiimi taimer pildistamise ajal ei aegu.

Fookuse nihutamisega pildistamise käigus on võimalik reguleerida sätteid, kasutada menüüsid ning taasesitada pilte. Ekraan lülitub umbes neli sekundit enne iga võtet automaatselt välja. Pidage silmas, et kaamera seadistuse muutmine fookuse nihutamisega pildistamise käigus võib pildistamise lõpetada.

Fookuse nihutamisega pildistamine

Välgu kasutamisel valige intervall, mis on välklambi laadimiseks vajalikust ajast pikem. Liiga lühikese intervalli korral võib välk töötada täissärituseks vajalikust väiksema võimsusega. Fookuse nihutamine on kasutatav ainult paigaldatud AF-S või AF-P objektiivi korral ja seda ei saa kasutada, kui kaamera kell ei ole seatud ega mälukaart sisestatud. Seda ei saa kasutada koos kaamera mõningate funktsioonidega, sh reaalaja vaade (0 Reaalaja vaates pildistamine), videosalvestus (0 Videote salvestamine), intervallvideod, kahveldus, taimer (0 Taimeri režiim (E)), pikad säriajad (pirni või aja režiimis pildistamine; 0 Pikad säriajad (ainult režiimis M)), HDR (High Dynamic Range (lai dünaamiline vahemik)), mitmiksäritus ja intervalltaimeriga pildistamine. Pidage silmas, et kuna säriaeg ja piltide salvestamiseks vajalik aeg võib võtete vahel erineda, võib samuti erineda aeg ühe intervalli lõpust järgmise intervalli alguseni. Kui pildistamine ei ole jooksval seadistusel võimalik (nt säriaja A või % valikul), kuvatakse ekraanile vastav hoiatus.

Hääletu pildistamine

On (Sees) valik suvandis Silent photography (Hääletu pildistamine) blokeerib kaamera mõningad funktsioonid, sh: