Доступ до зазначених нижче параметрів можна отримати, натиснувши кнопку i під час фотозйомки live view. Використовуйте сенсорний екран або здійснюйте навігацію по меню за допомогою мультиселектора та кнопки J: натискайте 1 або 3, щоб виділяти пункти, 2 — щоб переглянути доступні значення, і J — щоб вибрати виділений параметр і повернутися до меню кнопки i. Натисніть кнопку i ще раз, щоб вийти до дисплея в режимі зйомки.

Кнопка i

Масштабування з розділенням екрана

Якщо вибрати пункт Масштабув. з розділ. екрана в меню кнопки i для фотозйомки live view, екран буде розділено на два вікна, у яких одночасно буде показано окремі ділянки кадру з великим коефіцієнтом збільшення. Положення збільшених ділянок показано у вікні навігації.

Вікно навігації

Можна збільшувати та зменшувати зображення за допомогою кнопок X та W (M), а також вибрати одне з вікон натисканням кнопки L (Z/Q) та прокрутити вибрану ділянку ліворуч або праворуч, використовуючи кнопки 4 та 2. Натискаючи 1 або 3, можна одночасно прокручувати обидві ділянки вгору або вниз. Щоб сфокусуватися на об’єкті в центрі вибраної ділянки, натисніть кнопку спуску затвора наполовину. Щоб вийти з режиму розділення екрана, натисніть кнопку i.

Ділянка у фокусі

Безшумна фотозйомка live view

Щоб приглушити звук клацання затвора під час фотозйомки live view, натисніть кнопку i і виберіть значення Увімкнути (режим 1) або Увімкнути (режим 2) для параметра Безшумна фотоз. live view.

Безшумна фотозйомка live view

Режим зйомки з багатократною експозицією (0 Багатократна експозиція) та функція зменшення шуму при тривалих експозиціях є неактивними (0 ЗШ під час тривал. експозиції), і спалах використовувати не можна. У неперервних режимах роботи затвора фокус та експозицію зафіксовано на значеннях для першого кадру в кожній серії. Може спостерігатися мерехтіння або сегментація зображення на моніторі та знімках, зроблених при освітленні люмінесцентними, ртутними або натрієвими лампами (відомості про зменшення мерехтіння і сегментації зображення наведено в описі параметра меню відеозйомки Зменшення мерехтіння, 0 Зменшення мерехтіння); також може спостерігатися спотворення об’єктів, які рухаються, зокрема якщо виконується панорамування по горизонталі чи об’єкт рухається по горизонталі на великій швидкості через кадр. Також можуть з’являтися нерівні краї, кольорові облямівки, муар та світлі плями. На зображенні можуть з’являтися світлі області або смужки в разі освітлення вивісками, що блимають, чи іншими джерелами мерехтливого світла, або якщо об’єкт на короткий час освітлено стробоскопічним світлом чи іншим джерелом яскравого миттєвого освітлення.

Залишок часу, протягом якого можна продовжувати зйомку, показано замість індикатора кількості кадрів, що залишилися.

Функцію безшумної фотозйомки live view також можна активувати або вимкнути за допомогою параметра Безшумна фотоз. live view в меню фотозйомки (0 Безшумна фотоз. live view).

Звуки, створювані фотокамерою

Може бути чутно звуки, створювані фотокамерою, яка виконує фокусування, а також механізмом діафрагми під час регулювання діафрагми в режимі A чи M або зйомки в режимі P чи S.

Користувацький параметр d11

Якщо вибрати значення Увімкнути для користувацького параметра d11 (Live view у безпер. реж. 0 Live view у безпер. реж.) і значення Увімкнути (режим 1) для параметра Безшумна фотоз. live view, монітор на короткий час згасатиме під час натискання кнопки спуску затвора, а потім знову вмикатиметься, щоб відобразити знімок. Якщо вибрати значення Увімкнути (режим 2), знімки не будуть відображатися одразу після зйомки; натомість на моніторі під час зйомки під час зйомки кадру з’являтиметься піктограма C (протягом серійної зйомки ця піктограма буде блимати).

«Увімкнути (режим 2)»

У разі вибору варіанта Увімкнути (режим 2) можна налаштовувати зазначені нижче параметри експозиції.

  Діафрагма Витримка Чутливість ISO 3
P, S 1
A
M 2

Експозиція для режиму S еквівалентна значенню для режиму P.

Можна вибрати значення витримки від 1/30 с до 1/8000 с.

У режимі M чутливість ISO можна встановити вручну в межах від «Низька 1» до 25600, також вона може автоматично регулюватися фотокамерою. В інших режимах експозиції значення чутливості ISO автоматично регулюється фотокамерою.

Корекцію експозиції можна використовувати для зміни експозиції в межах ±3 EV. Можливий попередній перегляд експозиції на моніторі. Якщо натиснути кнопку J, буде відображено індикатор експозиції (0 Індикатори експозиції), який показує різницю між вибраним і виміряним значеннями експозиції; щоб приховати індикатор, натисніть кнопку J ще раз.

Параметр Увімкнути (режим 2) не можна використовувати одночасно з деякими функціями фотокамери, зокрема такими: гнучка програма (0 Гнучка програма), брекетинг (0 Брекетинг), «Активний D-Lighting» (0 Активний D-Lighting), HDR (розширений динамічний діапазон, 0 Розширений динамічний діапазон (HDR)), керування віньєтуванням (0 Керування віньєтуванням), автоматичне виправлення спотворення (0 Автом. виправл. спотв.), режим затримки експозиції (0 Режим затримки експозиції) і параметр Picture Control Чистота (0 Параметри Picture Control). Якщо вибрано значення RAW – основ., JPEG – додатк. для параметра меню фотозйомки Функція додатк. гнізда, зображення у форматі JPEG будуть записуватися на карти в обох гніздах.

Параметр «Увімкнути (режим 2)» та інформація про знімок

Інформація про знімки, зроблені, коли вибрано значення Увімкнути (режим 2) для параметра Безшумна фотоз. live view і для балансу білого встановлено значення v (авто), не містить відомості про колірну температуру (0 Дані зйомки).

Цифрування негативів

Щоб знімати позитивні копії з плівкових негативів, натисніть кнопку i та виберіть значення Кольорові негативи або Монохромні негативи для параметра Цифрування негативів.

  1. Розмістіть негативи перед однорідним білим або сірим фоном.

    Рекомендовано використовувати об’єктив AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED або інший мікрооб’єктив, а також природне освітлення або штучне джерело світла з високим показником Ra (показник кольоропередачі), наприклад лайтбокс або люмінесцентну лампу з високим показником кольоропередачі.

  2. У режимі live view натисніть кнопку i, виділіть пункт Цифрування негативів і натисніть 2.

    Кольори зображення на екрані буде інвертовано. Автоматично встановлюється режим спалаху s; щоб використовувати спалах, виберіть інший режим роботи спалаху.

  3. Виберіть тип плівки.

    Виділіть пункт Кольорові негативи або Монохромні негативи і натисніть кнопку J.

  4. Скомпонуйте знімок з кадром плівкового негативу.

  5. Відрегулюйте експозицію.

    Натисніть кнопку J, щоб відобразити параметри регулювання яскравості, та натискайте 1 або 3, щоб відрегулювати експозицію. Щоб збільшити відображення об’єкта, натисніть кнопку X (0 Попередній перегляд зі збільшенням у режимі live view). Щоб продовжити, натисніть кнопку J.

  6. Зробіть знімок.

    Натисніть кнопку спуску затвора до кінця, щоб зробити знімок і зберегти його у форматі JPEG.

Цифрування негативів

Не передбачено функцій для видалення пилу, подряпин або корекції нерівномірних кольорів на вицвілих плівках. Незалежно від вибраного параметра якості зображення, знімки зберігаються у форматі JPEG. Знімки, зроблені з вибраним параметром JPEG, записуються з заданою якістю зображення, а зроблені з вибраним параметром NEF (RAW) або TIFF (RGB) буде записано у форматі JPEG fine. Деякі пункти меню й функції, зокрема брекетинг і зсув фокуса, недоступні. Установлено режим експозиції A, який не можна змінювати.