У разі вибору параметрів, відмінних від K (Вибрати колірну темп.), баланс білого можна точно налаштувати, щоб скоригувати зміни кольору джерела світла або додати відтінок певного кольору до зображення.

  1. Відобразіть параметри точного налаштування.

    Виділіть параметр балансу білого і натисніть 2 (якщо відображається підменю, виберіть потрібний параметр і натисніть 2 ще раз, щоб відобразити параметри точного налаштування; відомості про точне налаштування попереднього налаштування вручну балансу білого наведено в розділі «Точне налаштування попереднього налаштування вручну балансу білого», 0 Точне налаштування попереднього налаштування балансу білого).

  2. Виконайте точне налаштування балансу білого.

    Використовуйте мультиселектор, щоб точно налаштувати баланс білого. Баланс білого можна точно налаштувати по осі «жовтий (А) — синій (B)» з кроком 0,5 та по осі «зелений (G) — пурпуровий (M)» з кроком 0,25. Горизонтальна вісь («жовтий — синій») відповідає колірній температурі, а вертикальна вісь («зелений — пурпуровий») має ефект, подібний до використання відповідних фільтрів корекції кольору (CC — color compensation). Горизонтальна вісь має ціну поділки, еквівалентну приблизно 5 майредам, а вертикальна — приблизно 0,05 одиниці дифузної оптичної густини.

    Координати

    Налаштування

  3. Натисніть кнопку J.

    Натисніть кнопку J, щоб зберегти параметри та повернутися до меню фотозйомки. Якщо було виконано точне налаштування балансу білого, на панелі керування буде відображено зірочку (U).

Точне налаштування в режимі live view

Щоб точно налаштувати баланс білого в режимі live view, використовуйте мультиселектор, одночасно утримуючи натиснутою кнопку U. Натискайте 4 або 2 для налаштування вздовж осі «жовтий (A) — синій (B)» і 1 або 3 — для налаштування вздовж осі «зелений (G) — пурпуровий (M)».

Кнопка U

Точне налаштування балансу білого

Кольори на осях точного налаштування є відносними, а не абсолютними. Наприклад, внаслідок переміщення курсора в напрямку B (синій), коли для балансу білого вибрано «теплий» параметр, такий як J (Лампа розжарювання), знімки стануть злегка «холоднішими», але не справді синіми.

«Майред»

Зміна колірної температури на одне й те саме значення має більший вплив на колір за низьких колірних температур, ніж за високих. Наприклад, зміна на 1000 К має значно більший вплив на колір за колірної температури 3000 К, ніж за 6000 К. Значення в майредах, яке обчислюється множенням оберненого значення колірної температури на 10 6, є мірою колірної температури, яка враховує таку відмінність і використовується як одиниця вимірювання у фільтрах корекції колірної температури. Наприклад:

  • 4000 К – 3000 К (різниця в 1000 К) = 83 майреди
  • 7000 К – 6000 К (різниця в 1000 К) = 24 майреди