Щоб установити додатковий спалах на фотокамеру і фотографувати зі спалахом, виконайте описані нижче кроки.

Див. також

Відомості про використання кількох спалахів із дистанційним керуванням наведено в розділі «Додаткові спалахи» (0 Додаткові спалахи).

  1. Установіть пристрій на башмак для аксесуарів.

    Детальні відомості наведено в посібнику з комплекту пристрою.

  2. Увімкніть фотокамеру та спалах.

    Спалах почне заряджатися; після завершення заряджання у видошукачі з’явиться індикатор готовності спалаху (c).

  3. Налаштуйте параметри спалаху.

    Виберіть режим спалаху (0 Режими спалаху) і режим керування спалахом (0 Зйомка зі спалахом, установленим на фотокамері).

  4. Налаштуйте витримку та діафрагму.

  5. Фотографуйте.

Спалахи сторонніх виробників

Фотокамеру не можна використовувати зі спалахами, які прикладають напругу понад 250 В до контактів X фотокамери або закорочують контакти на башмаку для аксесуарів фотокамери. Використання таких спалахів не лише завадить нормальній роботі фотокамери, а й призведе до пошкодження схем синхронізації фотокамери та/або спалаху.

Витримка

Коли використовується додатковий спалах, витримку можна налаштувати таким чином:

Режим Витримка
P, A Автоматично встановлюється фотокамерою (1/250–1/60 с) *
S Вибране користувачем значення (1/250–30 с)
M Вибране користувачем значення (1/250–30 с, витримка від руки (A), витримка за часом (%))

Можна встановити довгі витримки тривалістю до 30 с у разі вибору режиму спалаху повільної синхронізації, повільної синхронізації за задньою шторкою або повільної синхронізації зі зменшенням ефекту червоних очей.

Контакт синхронізації

Кабель синхронізації можна за потреби під’єднати до контакту синхронізації. Не можна під’єднувати інший спалах через кабель синхронізації під час зйомки зі спалахом, установленим на башмак для аксесуарів фотокамери, у режимі синхронізації за задньою шторкою.

Керування спалахом i-TTL

Коли на CLS-сумісному спалаху встановлено режим TTL, фотокамера автоматично вибирає один із таких типів керування спалахом:

  • Збалансований заповнюючий спалах i-TTL для цифрової дзеркальної фотокамери. Робиться серія майже невидимих попередніх спалахів (попередніх тестуючих спалахів) безпосередньо перед основним спалахом. Попередні спалахи, відбиті від об’єктів у всіх ділянках кадру, сприймаються датчиком RGB на прибл. 180000 пікселів (180K) й аналізуються в поєднанні з інформацією про відстань від системи матричного вимірювання, що дає змогу налаштувати потужність спалаху для досягнення природного балансу між основним об’єктом та навколишнім фоновим освітленням. Якщо використовується об’єктив типу G, E або D, інформацію про відстань буде враховано при обчисленні потужності спалаху. Для об’єктивів без вбудованого процесора можна збільшити точність розрахунку, надавши дані про об’єктив (фокусну відстань та максимальну діафрагму; 0 Об’єктиви без вбудованого процесора). Недоступно в разі використання точкового вимірювання.
  • Стандартний заповнюючий спалах i-TTL для цифрової дзеркальної фотокамери. Потужність спалаху налаштовується для забезпечення стандартного рівня освітлення в кадрі; яскравість фону не береться до уваги. Рекомендовано для знімків, на яких основний об’єкт виділяється за рахунок деталей фону, або якщо використовується корекція експозиції. Стандартний заповнюючий спалах i-TTL для цифрової дзеркальної фотокамери буде задіяно автоматично, якщо вибрано точкове вимірювання.