Сенсорна зйомка (сенсорний спуск затвора)
Торкніться монітора, щоб сфокусуватися, та зніміть палець з екрана, щоб зробити знімок.
Торкніться піктограми, показаної на ілюстрації, щоб вибрати дію, яка буде виконуватися торканням монітора в режимі зйомки. Виберіть із наведених нижче параметрів.
Відомості про фокусування під час сенсорної фотозйомки наведено в розділі «Автофокусування» (0 Автофокусування).
Фотографування з використанням параметрів сенсорної зйомки
Кнопку спуску затвора можна використовувати для фокусування і зйомки, навіть коли відображається піктограма W, яка вказує на те, що задіяно сенсорний спуск затвора. Використовуйте кнопку спуску затвора для зйомки в режимі неперервної зйомки (0 Вибір режиму роботи затвора) та під час відеозйомки. Параметри сенсорної зйомки можна використовувати в режимі неперервної зйомки, тільки щоб робити знімки по одному. Їх не можна використовувати для фотозйомки під час відеозйомки.
Сенсорний екран не можна використовувати для розташування точки фокусування, коли блокування перемикача режимів вимірювання встановлено в положення L (блокування) (0 Вибір точки фокусування), проте його можна використовувати, щоб вибрати об’єкт зйомки, коли АФ з пріоритетом обличчя вибрано як режим зони АФ (0 Вибір режиму зони АФ).
У режимі автоспуску (0 Режим автоспуску (E)) фокус фіксується на вибраному об’єкті торканням монітора, а відлік часу починається після зняття пальця з екрана. За параметрів за замовчуванням спуск затвора відбувається приблизно за 10 с після запуску таймера. Тривалість затримки та кількість знімків можна змінити за допомогою користувацького параметра c3 (Автоспуск, 0 Автоспуск). Якщо для параметра Кількість знімків вибрано значення, більше ніж 1, фотокамера автоматично робитиме знімки по одному, поки не буде записано вибрану кількість знімків.
Зйомка в режимі live view
Щоб запобігти проникненню світла крізь видошукач і його впливу на знімки або експозицію, закрийте шторку окуляра видошукача (0 Закривайте шторку окуляра видошукача).
Хоча це не буде відображено на остаточному знімку, на моніторі можуть з’являтися нерівні краї, кольорові облямівки, муар та світлі плями, також можуть з’явитися світлі області або смужки на ділянках, які містять вивіски, що блимають, чи інші джерела мерехтливого світла, або якщо об’єкт на короткий час освітлено стробоскопічним світлом чи іншим джерелом яскравого миттєвого освітлення. Крім того, може спостерігатися спотворення об’єктів, які рухаються, зокрема якщо панорамування виконується по горизонталі або об’єкт рухається горизонтально на великій швидкості через кадр. Мерехтіння та сегментацію зображення, видимі на моніторі у світлі люмінесцентних, ртутних або натрієвих ламп, можна зменшити за допомогою параметра Зменшення мерехтіння в меню відеозйомки (0 Зменшення мерехтіння), хоча за певних значень витримки вони все одно можуть бути помітні на кінцевому знімку. Під час фотозйомки в режимі live view не спрямовуйте фотокамеру на сонце та інші потужні джерела світла. Недотримання цього застереження може призвести до пошкодження внутрішніх схем фотокамери.
Незалежно від значення, вибраного для користувацького параметра c2 (Таймер режиму очікування, 0 Таймер режиму очікування), таймер режиму очікування не буде спрацьовувати під час зйомки.
Звукові сигнали під час роботи в режимі live view
Звуковий сигнал може лунати під час регулювання діафрагми або використання перемикача режимів live view в режимі live view.