Kitais nei b režimais ekspozicijos kompensavimas gali būti naudojamas norint pakeisti ekspoziciją nuo fotoaparato siūlomos reikšmės, kad nuotraukos būtų šviesesnės arba tamsesnės. Pasirinkite vertes nuo –5 EV (nepakankama ekspozicija) iki +5 EV (per didelė ekspozicija), jei norite fotografuoti, arba nuo –3 iki +3 EV filmams. Pagal numatytuosius nustatymus ekspozicijos kompensavimas koreguojamas 1/3 EV žingsniais. Tai galima pakeisti į 1/2 EV naudojant pasirinktinį nustatymą b1 ( EV žingsniai ekspozicijos valdymui ). Paprastai teigiamos reikšmės padaro objektą šviesesnį, o neigiamos – tamsesnį.

−1 EV

Nėra ekspozicijos kompensavimo

+1 EV

Norėdami pasirinkti ekspozicijos kompensavimo vertę, paspauskite E mygtuką ir sukite komandų ratuką, kol bus rodoma norima reikšmė.

Papildomų komandų ratukas

E mygtukas

Pagrindinis komandų ratukas

Esant kitoms nei ±0,0 reikšmėms, E mygtuką E piktogramą (filmo režimas) arba E piktogramą ir ekspozicijos indikatorių (fotografavimo režimas). Dabartinę ekspozicijos kompensavimo reikšmę galima patvirtinti paspaudus E mygtuką.

Monitorius

Vaizdo ieškiklis

Įprastą ekspoziciją galima atkurti nustačius ekspozicijos kompensavimą į ±0. Išskyrus h ir q režimus, ekspozicijos kompensavimas nenustatomas iš naujo, kai fotoaparatas išjungiamas ( h ir q , ekspozicijos kompensavimas bus nustatytas iš naujo, kai pasirenkamas kitas režimas arba fotoaparatas išjungiamas).

Režimas M

Režimu M ekspozicijos kompensavimas veikia tik ekspozicijos indikatorių; užrakto greitis ir diafragma nesikeičia. Ekspozicijos indikatorius ir esama ekspozicijos kompensavimo vertė gali būti rodomi paspaudus E mygtuką.

Fotografija su blykste

Kai naudojama integruota blykstė arba papildomas blykstės įrenginys, ekspozicijos kompensavimas turi įtakos ir blykstės lygiui, ir ekspozicijai, todėl keičiasi ir pagrindinio objekto, ir fono ryškumas. Pasirinktinis nustatymas e3 ( Exposure comp. for Flash ) gali būti naudojamas apriboti ekspozicijos kompensavimo poveikį tik fone.