Sužinokite, kaip laikyti, valyti ir prižiūrėti fotoaparatą.

Sandėliavimas

Jei fotoaparato nenaudosite ilgą laiką, išimkite akumuliatorių ir laikykite jį vėsioje, sausoje vietoje su uždėtu gnybtų dangteliu. Kad išvengtumėte pelėsio ar pelėsio, fotoaparatą laikykite sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Nelaikykite fotoaparato su pirminio benzino ar kamparo kandžių kamuoliukais arba tokiose vietose, kurios:

 • yra prastai vėdinami arba yra daugiau nei 60 % drėgmės.
 • yra šalia įrangos, kuri sukuria stiprius elektromagnetinius laukus, pvz., televizorių ar radijo imtuvų, arba
 • yra veikiami aukštesnėje nei 50 °C (122 °F) arba žemesnėje nei –10 °C (14 °F) temperatūroje

Valymas

Nenaudokite alkoholio, skiediklio ar kitų lakiųjų cheminių medžiagų.

 • Fotoaparato korpusas : dulkes ir pūkelius nuvalykite pūstuvu, tada švelniai nuvalykite minkšta, sausa šluoste. Naudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, nuvalykite smėlį ar druską šluoste, lengvai sudrėkinta distiliuotame vandenyje ir gerai išdžiovinkite. Svarbu : Dulkės ar kitos pašalinės medžiagos fotoaparato viduje gali sukelti žalą, kuriai garantija netaikoma.
 • Objektyvai, vaizdo ieškiklis : Stikliniai paviršiai lengvai pažeidžiami. Pūstuvu pašalinkite dulkes ir pūkelius. Jei naudojate aerozolinį pūstuvą, skardinę laikykite vertikaliai, kad neištekėtų skystis. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes, nedidelį kiekį objektyvo valiklio užtepkite ant minkštos šluostės ir atsargiai nuvalykite.
 • Monitorius : dulkes ir pūkelius pašalinkite pūstuvu. Šalindami pirštų atspaudus ir kitas dėmes, paviršių švelniai nuvalykite minkšta šluoste arba zomša. Nespauskite slėgio, nes tai gali sugadinti arba sugesti.

Vaizdo jutiklio valymas

Nešvarumai ar dulkės, patekę į fotoaparatą keičiant objektyvus arba nuėmus korpuso dangtelį, gali prilipti prie vaizdo jutiklio ir paveikti nuotraukas. Vaizdo jutiklį galima išvalyti, kaip aprašyta toliau. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jutiklis yra labai subtilus ir lengvai pažeidžiamas; Rankinį valymą rekomenduojame atlikti tik Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.

 1. Nuimkite objektyvą.

  Išjunkite fotoaparatą ir nuimkite objektyvą arba korpuso dangtelį.

 2. Patikrinkite vaizdo jutiklį.

  Laikydami fotoaparatą taip, kad šviesa kristų ant vaizdo jutiklio, patikrinkite, ar jutiklyje nėra dulkių ar pūkelių. Jei pašalinių objektų nėra, pereikite prie 4 veiksmo.

 3. Išvalykite jutiklį.

  Pūstuvu nuo jutiklio pašalinkite visas dulkes ir pūkelius. Nenaudokite pūstuvo šepečio, nes šereliai gali sugadinti jutiklį. Nešvarumus, kurių negalima pašalinti pūstuvu, gali pašalinti tik „Nikon“ įgalioti techninės priežiūros darbuotojai. Jokiu būdu nelieskite ar nuvalykite jutiklio.

 4. Uždėkite objektyvą arba korpuso dangtelį.

Pašalinės medžiagos vaizdo jutiklyje

Pašalinės medžiagos, patekusios į fotoaparatą, kai išimami arba keičiami objektyvai ar korpuso dangteliai (arba retomis aplinkybėmis tepalas ar smulkios dalelės iš paties fotoaparato), gali prilipti prie vaizdo jutiklio, kur jos gali pasirodyti nuotraukose, darytose tam tikromis sąlygomis. Kad apsaugotumėte fotoaparatą, kai nėra objektyvo, būtinai uždėkite su fotoaparatu pateiktą korpuso dangtelį ir pirmiausia pašalinkite visas dulkes ir kitas pašalines medžiagas, kurios gali prilipti prie fotoaparato laikiklio, objektyvo laikiklio ir korpuso dangtelio. Nedėkite korpuso dangtelio arba nekeiskite lęšių dulkėtoje aplinkoje.

Jei ant vaizdo jutiklio patenka pašalinių medžiagų, valykite jutiklį rankiniu būdu ( 0 Vaizdo jutiklio valymas ) arba paveskite jį išvalyti įgalioto Nikon techninės priežiūros personalo. Nuotraukas, paveiktas ant jutiklio esančių pašalinių medžiagų, galima retušuoti naudojant kai kuriose vaizdo gavimo programose esančias švaraus vaizdo parinktis.

Fotoaparato ir priedų aptarnavimas

Fotoaparatas yra tikslus prietaisas, todėl jį reikia reguliariai prižiūrėti. „Nikon“ rekomenduoja, kad fotoaparatą apžiūrėtų originalus pardavėjas arba „Nikon“ įgaliotasis techninės priežiūros atstovas kartą per vienerius ar dvejus metus ir kas trejus–penkerius metus (atminkite, kad už šias paslaugas taikomi mokesčiai). Jei fotoaparatas naudojamas profesionaliai, ypač rekomenduojama dažnai tikrinti ir prižiūrėti. Visi priedai, reguliariai naudojami su fotoaparatu, pvz., objektyvai arba pasirenkami blykstės, turi būti įtraukti į fotoaparato apžiūrą arba techninę priežiūrą.