Fotoaparato ir akumuliatoriaus priežiūra: įspėjimai
Nenumeskite : Gaminys gali sugesti, jei jį paveiks stiprūs smūgiai ar vibracija.
Laikyti sausai : Šis gaminys nėra atsparus vandeniui ir gali sugesti, jei bus panardintas į vandenį arba bus veikiamas didelės drėgmės. Vidinio mechanizmo rūdijimas gali sukelti nepataisomą žalą.
Venkite staigių temperatūros pokyčių : staigūs temperatūros pokyčiai, pvz., įeinant į šildomą pastatą arba išeinant iš jo šaltą dieną, gali sukelti kondensatą įrenginio viduje. Kad nesusidarytų kondensatas, įdėkite prietaisą į nešiojimo dėklą arba plastikinį maišelį, prieš jį veikiant staigiems temperatūros pokyčiams.
Saugokite nuo stiprių magnetinių laukų : nenaudokite ir nelaikykite šio prietaiso šalia įrangos, kuri sukuria stiprią elektromagnetinę spinduliuotę arba magnetinius laukus. Įrangos, pvz., radijo siųstuvų, sukuriami statiniai krūviai arba magnetiniai laukai gali trikdyti ekraną, sugadinti atminties kortelėje saugomus duomenis arba paveikti gaminio vidines grandines.
Nepalikite objektyvo nukreipto į saulę : nepalikite objektyvo nukreipto į saulę ar kitą stiprų šviesos šaltinį ilgą laiką. Dėl intensyvios šviesos vaizdo jutiklis gali pablogėti arba nuotraukose gali susidaryti balto susiliejimo efektas.
Lazeriai ir kiti ryškios šviesos šaltiniai : nenukreipkite lazerių ar kitų itin ryškių šviesos šaltinių į objektyvą, nes galite sugadinti fotoaparato vaizdo jutiklį.
Išjunkite gaminį prieš išimdami bateriją : Neišimkite baterijos, kai gaminys įjungtas arba kai įrašomi ar ištrinami vaizdai. Tokiomis aplinkybėmis priverstinai atjungus maitinimą gali būti prarasti duomenys arba sugadinta gaminio atmintis arba vidinė grandinė.
Valymas : valydami fotoaparato korpusą, švelniai nuvalykite dulkes ir pūkelius pūstuvu, tada švelniai nuvalykite minkšta, sausa šluoste. Naudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, nuvalykite smėlį ar druską šluoste, šiek tiek sudrėkinta švariame vandenyje, tada gerai išdžiovinkite fotoaparatą.
Lengvai pažeidžiami lęšiai, vaizdo ieškikliai ir kiti stiklo elementai. Dulkes ir pūkus reikia švelniai pašalinti pūstuvu. Naudodami aerozolinį pūstuvą laikykite skardinę vertikaliai, kad neištekėtų skystis. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes nuo stiklo paviršių, ant minkštos šluostės užtepkite nedidelį kiekį objektyvo valiklio ir atsargiai nuvalykite stiklą.
Nelieskite vaizdo jutiklio : jokiu būdu nespauskite vaizdo jutiklio, nebadykite jo valymo įrankiais ir nedarykite į jį galingos oro srovės iš pūstuvo. Šie veiksmai gali subraižyti ar kitaip sugadinti jutiklį. Informacijos apie vaizdo jutiklio valymą žr. „Vaizdo jutiklio 0 Vaizdo jutiklio valymas ).
Objektyvo kontaktai : laikykite objektyvo kontaktus švarius ir nelieskite jų pirštais, įrankiais ar kitais objektais.
Sandėliavimas : Kad išvengtumėte pelėsio ar pelėsio, fotoaparatą laikykite sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Jei gaminio nenaudosite ilgą laiką, išimkite bateriją, kad išvengtumėte nuotėkio, ir laikykite fotoaparatą plastikiniame maišelyje, kuriame yra sausiklio. Tačiau nelaikykite fotoaparato dėklo plastikiniame maišelyje, nes dėl to medžiaga gali sugesti. Atminkite, kad sausiklis palaipsniui praranda savo gebėjimą sugerti drėgmę, todėl jį reikia reguliariai keisti.
Kad išvengtumėte pelėsio ar pelėsio, išimkite fotoaparatą iš saugyklos bent kartą per mėnesį. Įjunkite fotoaparatą ir keletą kartų atleiskite užraktą prieš padėdami.
Laikykite akumuliatorių vėsioje, sausoje vietoje. Prieš padėdami akumuliatorių, uždėkite gnybtų dangtelį.
Pastabos dėl monitoriaus ir vaizdo ieškiklio : šie ekranai sukurti itin tiksliai; ne mažiau kaip 99,99 % pikselių yra veiksmingi, o ne daugiau kaip 0,01 % trūksta arba yra sugedę. Taigi, nors šiuose ekranuose gali būti pikselių, kurie visada šviečia (baltai, raudonai, mėlynai arba žaliai) arba visada išjungiami (juodai), tai nėra gedimas ir neturi įtakos įrenginiu įrašytiems vaizdams.
Vaizdai monitoriuje gali būti sunkiai matomi esant ryškiai šviesai. Nespauskite monitoriaus, nes tai gali sugadinti arba sugesti. Dulkes ar pūkelius galima pašalinti pūstuvu. Dėmes galima pašalinti švelniai nuvalius minkštu skudurėliu arba zomšine oda. Jei monitorius sulūžtų, reikia stengtis, kad nesužeistumėte stiklo šukių ir kad skystieji kristalai iš monitoriaus nepaliestų odos arba nepatektų į akis ir burną.
Jei blogai jaučiatės arba pajutote bet kurį iš šių simptomų, kadruodami kadrus vaizdo ieškiklyje, nustokite naudoti, kol jūsų būklė pagerės: pykinimas, akių skausmas, akių nuovargis, galvos svaigimas, galvos skausmas, kaklo ar pečių sustingimas, automobilio pykinimas arba rankos praradimas. - akių koordinacija. Tas pats pasakytina ir tuo atveju, jei pradėsite jaustis blogai, kai fotografavimo serijomis metu greitai įsijungia ir išsijungia fotografavimo ekranas.
Triukšmas linijų pavidalu retais atvejais gali atsirasti nuotraukose, kuriose yra ryški šviesa arba apšviesti objektai.
Akumuliatorius ir įkroviklis : netinkamai elgiantis su baterijomis gali ištekėti arba sprogti. Dirbdami su akumuliatoriais ir įkrovikliais, laikykitės šių atsargumo priemonių:
- Naudokite tik šioje įrangoje patvirtintas baterijas.
- Nelaikykite baterijos nuo liepsnos ar per didelio karščio.
- Laikykite akumuliatoriaus gnybtus švarius.
- Prieš keisdami bateriją, gaminį išjunkite.
- Naudojimo metu baterija gali įkaisti. Būkite atsargūs dirbdami su baterija iškart po naudojimo.
- Kai nenaudojate, išimkite akumuliatorių iš fotoaparato arba įkroviklio ir uždėkite gnybtų dangtelį. Šie įrenginiai įkrauna labai mažai, net kai jie išjungti, ir gali iškrauti bateriją tiek, kad ji nebeveiks. Jei akumuliatoriaus kurį laiką nenaudosite, įdėkite jį į fotoaparatą ir išsikrovę, prieš išimdami iš fotoaparato saugojimui. Akumuliatorių reikia laikyti vėsioje vietoje, kurios aplinkos temperatūra nuo 15 °C iki 25 °C (nuo 59 °F iki 77 °F; venkite karštų ar labai šaltų vietų). Pakartokite šią procedūrą bent kartą per šešis mėnesius.
- Pakartotinai įjungus arba išjungus fotoaparatą, kai baterija visiškai išsikrovusi, sutrumpės baterijos veikimo laikas. Visiškai išsikrovusias baterijas prieš naudojimą reikia įkrauti.
- Akumuliatoriaus naudojimo metu vidinė akumuliatoriaus temperatūra gali pakilti. Bandant įkrauti akumuliatorių, kai vidinė temperatūra yra aukštesnė, pablogės akumuliatoriaus veikimas, todėl akumuliatorius gali neįkrauti arba įkrauti tik iš dalies. Prieš įkraudami palaukite, kol akumuliatorius atvės.
- Įkraukite akumuliatorių patalpose, kurių aplinkos temperatūra nuo 5 °C iki 35 °C (41 °F iki 95 °F). Nenaudokite akumuliatoriaus esant žemesnei nei 0 °C (32 °F) arba aukštesnei nei 40 °C (104 °F) aplinkos temperatūrai; Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, galite sugadinti akumuliatorių arba pabloginti jo veikimą. Talpa gali sumažėti ir įkrovimo laikas pailgėti, kai akumuliatoriaus temperatūra yra nuo 0 °C (32 °F) iki 15 °C (59 °F) ir nuo 45 °C (113 °F) iki 60 °C (140 °F). Akumuliatorius nebus įkraunamas, jei jo temperatūra yra žemesnė nei 0 °C (32 °F) arba aukštesnė nei 60 °C (140 °F).
- Jei įkrovimo metu įkrovimo lemputė mirksi greitai (maždaug aštuonis kartus per sekundę), patikrinkite, ar temperatūra yra tinkamame diapazone, tada atjunkite įkroviklį ir išimkite bei vėl įdėkite akumuliatorių. Jei problema išlieka, nedelsdami nustokite naudoti ir nuneškite akumuliatorių bei įkroviklį savo pardavėjui arba Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.
- Įkrovimo metu nejudinkite įkroviklio ir nelieskite akumuliatoriaus. Nesilaikant šios atsargumo priemonės, labai retais atvejais įkroviklis gali parodyti, kad įkrovimas baigtas, kai akumuliatorius įkrautas tik iš dalies. Išimkite ir vėl įdėkite akumuliatorių, kad vėl pradėtumėte krauti.
- Akumuliatoriaus talpa gali laikinai sumažėti, jei akumuliatorius kraunamas žemoje temperatūroje arba naudojamas žemesnėje temperatūroje nei buvo įkrauta.
- Jei akumuliatorius toliau kraunamas po to, kai jis visiškai įkrautas, gali pablogėti akumuliatoriaus veikimas.
- Ryškus visiškai įkrauto akumuliatoriaus įkrovimo laiko sumažėjimas, kai naudojamas kambario temperatūroje, reiškia, kad jį reikia pakeisti. Įsigykite naują bateriją.
- Įkroviklį naudokite tik su suderinamomis baterijomis. Atjunkite, kai nenaudojate.
- Neužtrumpinkite įkroviklio gnybtų. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, įkroviklis gali perkaisti ir sugadinti.
- Prieš naudodami įkraukite akumuliatorių. Fotografuodami svarbiomis progomis, paruoškite atsarginę bateriją ir laikykite ją visiškai įkrautą. Atsižvelgiant į jūsų vietą, gali būti sunku įsigyti atsargines baterijas per trumpą laiką. Atminkite, kad šaltomis dienomis baterijų talpa linkusi mažėti. Prieš fotografuodami lauke šaltu oru įsitikinkite, kad akumuliatorius yra visiškai įkrautas. Atsarginę bateriją laikykite šiltoje vietoje ir, jei reikia, pakeiskite jas. Kai pašildomas, šaltas akumuliatorius gali atgauti dalį savo įkrovos.
- Perdirbkite įkraunamas baterijas laikydamiesi vietinių taisyklių, pirmiausia būtinai izoliuokite gnybtus juostele.
- Nenaudokite įkroviklių, kurių vidus yra atviras arba kai naudojami neįprasti garsai.
Įkrovimo kintamosios srovės adapteris : laikykitės toliau pateiktų atsargumo priemonių, kai naudojate įkrovimo kintamosios srovės adapterį.
- Įkrovimo metu nejudinkite fotoaparato. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, labai retais atvejais fotoaparatas gali parodyti, kad įkrovimas baigtas, kai akumuliatorius įkrautas tik iš dalies. Atjunkite ir vėl prijunkite adapterį, kad vėl pradėtumėte įkrovimą.
- Neužtrumpinkite adapterio gnybtų. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, adapteris gali perkaisti ir sugadinti.
- Atjunkite adapterį, kai jo nenaudojate.
- Nenaudokite adapterių su pažeidimais, dėl kurių vidus lieka atviras arba kurie naudojant sklinda neįprasti garsai.