Фотографуйте з вибраним інтервалом, поки не буде записано задану кількість знімків. Для зйомки з інтервалами виберіть будь-який режим роботи затвора, окрім Автоспуск (E).

Якщо вибрати режим Зйомка з інтервалами, буде відображено зазначені нижче параметри.

  • Почати. Почніть зйомку з інтервалами за 3 с (у разі вибору варіанта Зараз для пункту Вибр. день/час поч.) або у вибрані дату й час (Вибрати день/час). Зйомку буде продовжено з вибраним інтервалом, поки не буде зроблено всі знімки.
  • Вибр. день/час поч. Виберіть варіант початку. Щоб одразу почати зйомку, виберіть варіант Зараз. Щоб почати зйомку в задані дату й час, виберіть варіант Вибрати день/час.
  • Інтервал. Виберіть інтервал (у годинах, хвилинах та секундах) між знімками.
  • Інтервали × знімки/інтервал. Виберіть кількість інтервалів і кількість знімків на інтервал.
  • Пом’якшення експозиції. Якщо вибрати значення Увімкнути, фотокамера буде узгоджувати налаштування експозиції з попереднім кадром у режимах, відмінних від M (зауважте, що функція пом’якшення експозиції дає бажаний результат у режимі M, тільки якщо ввімкнено автоматичне керування чутливістю ISO). Великі зміни яскравості об’єкта під час зйомки можуть призвести до помітних коливань експозиції — у такому разі може бути потрібно скоротити інтервал між знімками.
  • Безшумна фотозйомка. Виберіть значення Увімкнути, щоб усунути звук клацання затвора під час зйомки.
  • Пріоритет інтервалу. Виберіть значення Увімкнути, щоб обов’язково дотримуватися вибраного інтервалу під час зйомки в режимах P і A, або Вимкнути, щоб забезпечити правильну експозицію знімків. Якщо вибрано значення Увімкнути, переконайтеся, що значення максимальної витримки, вибране для параметра меню фотозйомки Параметри чутливості ISO > Автом. керув. чутлив. ISO, є коротшим, ніж інтервал, і що встановлено значення Спуск для користувацького параметра a1 (Вибір пріоритету AF-C) або a2 (Вибір пріоритету AF-S) відповідно до вибраного режиму фокусування.
  • Початкова папка для зберігання. Виділіть параметри й натисніть 2, щоб вибрати або скасувати вибір. Виберіть значення Нова папка, щоб створювати нову папку для кожної серії, Скинути нумерацію файлів — щоб скидати нумерацію файлів до 0001, коли створюється нова папка.

Зйомка з інтервалами

Перед зйомкою

Перед початком зйомки з інтервалами, зробіть пробний знімок за поточних параметрів і перегляньте результати. Перед установленням часу початку виберіть пункт Часовий пояс і дата в меню налаштування й перевірте правильність налаштувань часу й дати на годиннику фотокамери. Щоб уникнути переривання зйомки, переконайтеся, що елемент живлення фотокамери повністю заряджений. У разі сумнівів зарядіть його перед зйомкою або використовуйте адаптер змінного струму та з’єднувач живлення (продаються окремо).

  1. Виберіть пункт Зйомка з інтервалами.

    Виділіть пункт меню фотозйомки Зйомка з інтервалами і натисніть 2.

    Буде відображено параметри зйомки з інтервалами.

  2. Налаштуйте параметри зйомки з інтервалами.

    Налаштуйте такі параметри:

    • Вибр. день/час поч. Виберіть дату й час початку.

      Виділіть Вибр. день/час поч. і натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

      Щоб одразу почати зйомку, виберіть варіант Зараз. Щоб почати зйомку у вибрані дату й час, виберіть пункт Вибрати день/час, потім виберіть дату та час і натисніть кнопку J.

    • Інтервал. Виберіть інтервал у годинах, хвилинах і секундах.

      Виділіть Інтервал і натисніть 2.

      Виберіть інтервал і натисніть J.

    • Інтервали × знімки/інтервал. Виберіть кількість інтервалів і кількість знімків на інтервал.

      Виділіть Інтервали × знімки/інтервал і натисніть 2.

      Виберіть кількість інтервалів і кількість знімків на інтервал та натисніть J.

      У покадровому режимі спуску затвора знімки для кожного інтервалу робитимуться з частотою, вибраною для користувацького параметра d1 (Швидк. зйомки в реж. CL). Коли задіяно безшумну фотозйомку, кількість знімків фіксується на значенні 1.

    • Пом’якшення експозиції. Активуйте або скасуйте пом’якшення експозиції.

      Виділіть Пом’якшення експозиції і натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

    • Безшумна фотозйомка. Активуйте або скасуйте безшумну фотозйомку.

      Виділіть Безшумна фотозйомка й натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

    • Пріоритет інтервалу. Активуйте або скасуйте Пріоритет інтервалу.

      Виділіть Пріоритет інтервалу й натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

    • Початкова папка для зберігання. Виберіть параметри початкової папки.

      Виділіть Початкова папка для зберігання і натисніть 2.

      Виділяйте параметри й натискайте 2, щоб вибрати їх або скасувати вибір; натисніть кнопку J, щоб продовжити.

  3. Почніть зйомку.

    Виділіть пункт Почати й натисніть кнопку J. Першу серію знімків буде зроблено в заданий час початку або приблизно через 3 с, якщо було вибрано значення Зараз для параметра Вибр. день/час поч. на кроці 2. Під час зйомки дисплей вимкнеться; зйомку буде продовжено з вибраним інтервалом, поки не буде зроблено всі знімки.

Під час зйомки

Під час зйомки з інтервалами буде блимати індикатор доступу до карти пам’яті.

Якщо ввімкнути дисплей натисканням кнопки спуску затвора наполовину, буде відображено повідомлення «Зйомка з інтервалами» і блиматиме піктограма Q. Поки триває зйомка з інтервалами, можна налаштовувати параметри, використовувати меню та відтворювати знімки. Монітор автоматично вимкнеться незадовго до початку кожного інтервалу. Зауважте, що зміна параметрів фотокамери під час зйомки з інтервалами може призвести до завершення зйомки.

Призупинення зйомки з інтервалами

Зйомку з інтервалами можна призупинити між інтервалами, натиснувши кнопку J (якщо вибрано значення Зараз для параметра Вибр. день/час поч.) або вибравши пункт Пауза в меню зйомки з інтервалами (якщо вибрано значення Вибрати день/час для параметра Вибр. день/час поч.).

Відновлення зйомки з інтервалами

Щоб одразу продовжити зйомку, виберіть пункт Перезапустити.

Виділіть Перезапустити й натисніть кнопку J.

Щоб продовжити зйомку в заданий час:

У меню зйомки з інтервалами виділіть параметр Вибрати день/час і натисніть 2.

Виберіть дату й час початку та натисніть кнопку J.

Виділіть Перезапустити й натисніть кнопку J.

Завершення зйомки з інтервалами

Щоб завершити зйомку з інтервалами до того, як буде зроблено всі знімки, виберіть пункт Вимкнути в меню зйомки з інтервалами.

Знімок не зроблено

Знімки не робитимуться з вибраним інтервалом, якщо поточний інтервал закінчиться до того, як було зроблено знімки для попереднього інтервалу, якщо заповнено карту пам’яті або якщо вибрано режим AF-S і фотокамера не може сфокусуватися (зауважте, що фотокамера фокусується перед зйомкою кожного кадру). Якщо вибрано значення Вимкнути для параметра Пріоритет інтервалу в режимі автофокусування, зйомку буде відновлено з наступним інтервалом.

Бракує пам’яті

Якщо карту пам’яті заповнено, таймер зйомки з інтервалами буде активовано, але знімки не буде зроблено. Продовжте зйомку після видалення кількох знімків або вимкнення фотокамери та вставлення іншої карти пам’яті.

Зйомка з інтервалами

Вибирайте інтервал, довший за час, потрібний для записування вибраної кількості знімків, та, якщо використовується спалах, за час, потрібний для заряджання спалаху. Якщо інтервал закороткий, кількість зроблених знімків буде меншою за загальну кількість, зазначену на кроці 2 (кількість інтервалів, помножену на кількість знімків за інтервал), або спалах може спрацювати на меншій потужності, ніж потрібно для повної експозиції. Зйомка з інтервалами не розпочнеться, якщо інтервал установлено на значення 00:00’0.5” і одночасно активовано функції Безшумна фотозйомка і Пріоритет інтервалу. Зйомку з інтервалами не можна використовувати одночасно з деякими функціями фотокамери, зокрема такими: відеозйомка, відео з прискореним плином часу, тривалі експозиції (зйомка з витримкою від руки або за часом), багатократна експозиція, HDR (розширений динамічний діапазон) і зсув фокуса. Зауважте, що, оскільки витримка, частота кадрів і час, потрібний для збереження зображень, можуть змінюватися від одного інтервалу до наступного, час між закінченням одного інтервалу та початком наступного може різнитися. Якщо зйомку неможливо продовжити або зміни не можна застосувати за поточних параметрів (наприклад, якщо встановлено значення Bulb (Витримка від руки) або Time (Витримка за часом) у режимі M, інтервал дорівнює нулю або час початку менший за хвилину), буде відображено попередження.

Зйомку з інтервалами буде призупинено, якщо вибрати режим роботи затвора Автоспуск (E) або вимкнути і знову ввімкнути фотокамеру (поки фотокамеру вимкнено, можна міняти елементи живлення й карти пам’яті, не закінчуючи зйомку з інтервалами). Призупинення зйомки не впливає на параметри зйомки з інтервалами.

Режим роботи затвора

Незалежно від вибраного режиму роботи затвора фотокамера зробить зазначену кількість знімків за кожний інтервал.

брекетинг.

Налаштуйте параметри брекетингу перед початком зйомки з інтервалами. Якщо режим брекетингу експозиції, спалаху або «Активного D-Lighting» увімкнено під час виконання зйомки з інтервалами, фотокамера для кожного інтервалу робитиме кількість знімків, зазначену в програмі брекетингу, незалежно від кількості знімків, зазначеної в меню зйомки з інтервалами. Якщо задіяно режим брекетингу балансу білого під час виконання зйомки з інтервалами, фотокамера робитиме по одному знімку за кожний інтервал та оброблятиме його, щоб створити кількість копій, зазначену в програмі брекетингу. Зауважте, що брекетинг не можна використовувати під час зйомки з інтервалами, якщо вибрано значення Увімкнути для параметра Пріоритет інтервалу.

Безшумна фотозйомка

Якщо вибрати значення Увімкнути для параметра Безшумна фотозйомка, деякі функції фотокамери будуть недоступні, зокрема такі:

  • значення чутливості ISO від «Висока 0,3» до «Висока 2»;
  • зйомка зі спалахом;
  • зменшення шуму під час тривалої експозиції;
  • зменшення мерехтіння.