Функція зсуву фокуса полягає в автоматичному варіюванні положення фокуса для серії знімків і використовується для зйомки кадрів, які згодом буде об’єднано за допомогою методу суміщення фокуса для створення єдиного зображення зі збільшеною глибиною різкості. Перед використанням зсуву фокуса виберіть режим фокусування AF-S або AF-C і режим роботи затвора, відмінний від Автоспуск (E).

Якщо вибрати режим Зйомка зі зсувом фокуса, буде відображено зазначені нижче параметри.

  • Почати. Почніть зйомку. Фотокамера з кожним кадром змінюватиме дистанцію фокусування на задану величину.
  • К-ть знім. Виберіть кількість знімків (не більше 300).
  • Ширина кроку фокусування. Виберіть величину, на яку змінюється дистанція фокусування з кожним знімком.
  • Інтервал до наступного знімка. Час між знімками, виражений у секундах. Виберіть значення 00, щоб фотографувати з частотою приблизно до 5,5 кадр./с.
  • Фіксація експозиції першого кадру. Якщо вибрати значення Увімкнути, параметри експозиції для всіх зображень буде зафіксовано на значеннях для першого кадру.
  • Контури поєднаних зображень. Якщо вибрати значення Створити, буде застосовано виділення контурів для створення чорно-білого об’єднаного зображення для попереднього перегляду, яке можна використовувати для перевірки фокусу після зйомки.
  • Безшумна фотозйомка. Виберіть значення Увімкнути, щоб усунути звук клацання затвора під час зйомки.
  • Початкова папка для зберігання. Виділіть параметри й натисніть 2, щоб вибрати або скасувати вибір. Виберіть значення Нова папка, щоб створювати нову папку для кожної серії, Скинути нумерацію файлів — щоб скидати нумерацію файлів до 0001, коли створюється нова папка.

Зйомка зі зсувом фокуса

Перед зйомкою

Перед початком зйомки зі зсувом фокуса, зробіть пробний знімок за поточних параметрів і перегляньте результати. Щоб уникнути переривання зйомки, переконайтеся, що елемент живлення фотокамери повністю заряджений. У разі сумнівів зарядіть його перед зйомкою або використовуйте адаптер змінного струму та з’єднувач живлення (продаються окремо).

  1. Виберіть Зйомка зі зсувом фокуса.

    Виділіть пункт меню фотозйомки Зйомка зі зсувом фокуса і натисніть 2.

    Буде відображено параметри зйомки зі зсувом фокуса.

  2. Налаштуйте параметри зсуву фокуса.

    Налаштуйте такі параметри:

    • К-ть знім. Виберіть кількість знімків.

      Виділіть пункт К-ть знім. і натисніть 2.

      Виберіть кількість знімків і натисніть кнопку J.

    • Ширина кроку фокусування. Виберіть величину, на яку змінюється дистанція фокусування з кожним знімком.

      Виділіть Ширина кроку фокусування і натисніть 2.

      Натискайте 4, щоб зменшити ширину кроку фокусування, 2 — щоб збільшити. Натисніть кнопку J, щоб продовжити.

      Оскільки глибина різкості зменшується на коротких дистанціях фокусування, то під час зйомки об’єктів, розташованих близько до фотокамери, рекомендовано вибирати менші значення кроку фокусування і збільшувати кількість знімків.

    • Інтервал до наступного знімка. Виберіть інтервал між знімками.

      Виділіть Інтервал до наступного знімка і натисніть 2.

      Виберіть інтервал (у секундах) і натисніть кнопку J.

      Щоб забезпечити належну експозицію в разі використання спалаху, вибирайте інтервал достатньої довжини, щоб спалах встиг зарядитися.

    • Фіксація експозиції першого кадру. Активуйте або скасуйте фіксацію експозиції.

      Виділіть Фіксація експозиції першого кадру й натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

    • Контури поєднаних зображень. Активуйте або скасуйте функцію Контури поєднаних зображень.

      Виділіть Контури поєднаних зображень і натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

    • Безшумна фотозйомка. Активуйте або скасуйте безшумну фотозйомку.

      Виділіть Безшумна фотозйомка й натисніть 2.

      Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

    • Початкова папка для зберігання. Виберіть параметри початкової папки.

      Виділіть Початкова папка для зберігання і натисніть 2.

      Виділіть параметри й натисніть 2, щоб вибрати або скасувати вибір. Натисніть кнопку J, щоб продовжити.

  3. Почніть зйомку.

    Виділіть пункт Почати й натисніть кнопку J. Зйомка почнеться приблизно за 3 с. Екран вимкнеться, і фотокамера робитиме знімки з вибраним інтервалом, починаючи з дистанції фокусування, вибраної на початку зйомки, і збільшуючи її на задану величину кроку фокусування з кожним знімком. Зйомка завершиться, коли буде зроблено вибрану кількість знімків або дистанція фокусування досягне нескінченності. Щоб закінчити зйомку до того, як буде зроблено всі знімки, натисніть кнопку спуску затвора наполовину або натисніть кнопку J у проміжку між знімками.

Діафрагма

Щоб уникнути втрати роздільної здатності, яка може спостерігатися при малих діафрагмах, вибирайте діафрагму з діафрагмовим числом, меншим ніж f/11–f/8.

Під час зйомки

Під час зйомки зі зсувом фокуса індикатор режиму роботи затвора на панелі вимкнеться, а індикатор доступу до карти пам’яті блиматиме. Незалежно від значення, вибраного для користувацького параметра c3 (Затримка вимкн. живлення) > Таймер режиму очікування, таймер режиму очікування не буде спрацьовувати під час зйомки. Зауважте, що зміна параметрів фотокамери під час виконання зйомки зі зсувом фокуса може призвести до її завершення. Зйомку буде завершено в разі зміни фокусування під час зйомки.

Контури поєднаних зображень

Під час відтворення на знімках, зроблених зі значенням Створити, вибраним для параметра Контури поєднаних зображень, відображається піктограма p, вказуючи на те, що об’єднане зображення для попереднього перегляду можна відобразити, натиснувши кнопку i та вибравши пункт Відобр. контурів поєдн. зображень. Білим кольором відображено ділянки, які будуть у фокусі після об’єднання знімків. Зображення для попереднього перегляду результатів суміщення фокуса можна переглянути лише на тій фотокамері, яка використовувалася для їх створення.

Зйомка зі зсувом фокуса

Під час зйомки зі спалахом вибирайте інтервал, довший за час заряджання спалаху. Якщо інтервал закороткий, спалах може спрацювати з меншою потужністю, ніж потрібно для повної експозиції. Зсув фокуса не можна використовувати одночасно з деякими функціями фотокамери, зокрема такими: відеозйомка, зйомка відео з прискореним плином часу, брекетинг, автоспуск, тривалі експозиції (зйомка з витримкою від руки або за часом), HDR (розширений динамічний діапазон), багатократна експозиція та зйомка з інтервалами. Зауважте, що оскільки витримка та час, потрібний для записування зображень на карту пам’яті, можуть бути різними від одного знімка до наступного, час між закінченням одного інтервалу та початком наступного може бути різним. Якщо зйомку неможливо виконувати за поточних параметрів (наприклад, якщо встановлено значення витримки Bulb (Витримка від руки) або Time (Витримка за часом), на моніторі з’явиться попередження.

Безшумна фотозйомка

Якщо вибрати значення Увімкнути для параметра Безшумна фотозйомка, деякі функції фотокамери будуть недоступні, зокрема такі:

  • значення чутливості ISO від «Висока 0,3» до «Висока 2»;
  • зйомка зі спалахом;
  • режим затримки експозиції
  • зменшення мерехтіння.