Sandėliavimas

Kai fotoaparatas nebus naudojamas ilgą laiką, išimkite bateriją. Prieš išimdami bateriją, patikrinkite, ar fotoaparatas išjungtas.

Nelaikykite fotoaparato tokiose vietose:

  • yra prastai vėdinamos arba jose drėgmė viršija 60 proc.

  • yra šalia įrangos, kuri sukuria stiprius elektromagnetinius laukus, tokių kaip televizoriai ar radijo imtuvai

  • yra veikiama aukštesnės nei 50 ° C (122 ° F) arba žemesnės nei -10 ° C (14 ° F) temperatūros

Valymas

Procedūra skiriasi priklausomai nuo dalies, kurią reikia valyti. Procedūros yra išsamiai aprašytos žemiau.

  • Nenaudokite alkoholio, skiediklio ar kitų lakiųjų chemikalų.

Fotoaparato korpusas

Pūtikliu pašalinkite dulkes ir pūkus, tada švelniai nuvalykite minkštu, sausu skudurėliu. Panaudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, distiliuotame vandenyje lengvai sudrėkinta šluoste nuvalykite smėlį arba druską ir kruopščiai nusausinkite kamerą.

Svarbu : fotoaparato viduje esančios dulkės ar kitos pašalinės medžiagos gali sukelti gaminio gedimą. Garantija netaikoma žalai, atsirandančiai dėl fotoaparato viduje esančių pašalinių medžiagų.

Objektyvas ir vaizdo ieškiklis

Šie stiklo elementai lengvai pažeidžiami: pašalinkite dulkes ir pūkus pūstuvu. Jei naudojate aerozolinį pūstuvą, laikykite skardinę vertikaliai, kad neišleistumėte skysčio, galinčio pakenkti stiklo elementams. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes, minkštu skudurėliu užtepkite nedidelį kiekį lęšių valikliu ir valykite atsargiai.

Monitorius

Pūtikliu pašalinkite dulkes ir pūkus. Pašalindami pirštų atspaudus ir kitas dėmes, paviršių lengvai nuvalykite minkštu skudurėliu arba zomšine oda. Negalima spausti, nes tai gali sugadinti arba sugesti.

Vaizdo jutiklio valymas

Nešvarumai ar dulkės, patekusios į fotoaparatą keičiant objektyvus arba nuėmus kūno dangtelį, gali prilipti prie vaizdo jutiklio paviršiaus ir paveikti jūsų nuotraukas. „Švaraus vaizdo jutiklio“ parinktis vibruoja jutiklį, kad pašalintų dulkes.

Vaizdo jutiklį galima bet kada išvalyti iš meniu arba valyti galima automatiškai, kai fotoaparatas išjungiamas. Jei vaizdo jutiklio valymas nepadeda išspręsti problemos, susisiekite su „Nikon“ įgaliotuoju techninės priežiūros atstovu.

Meniu naudojimas

  • Norėdami pasiekti maksimalų efektą, laikykite fotoaparatą įprasta kryptimi (apačia žemyn).

  • Sąrankos meniu pasirinkite [ Clean image sensor ], tada pažymėkite [ Clean now ] ir paspauskite J kad pradėtumėte valymą.

  • Kameros valymo metu fotoaparato valdiklių naudoti negalima. Neišimkite ir neatjunkite maitinimo šaltinio.

  • Kai valymas bus baigtas, bus rodomas sąrankos meniu.

Vaizdo jutiklio valymas išjungus

Variantas

apibūdinimas

6

[ Valyti išjungus ]

Vaizdo jutiklis automatiškai išvalomas išjungimo metu kiekvieną kartą, kai fotoaparatas išjungiamas.

[ Valymas išjungtas ]

Automatinis vaizdo jutiklio valymas išjungtas.

  1. [ Švarus vaizdo jutiklis ] pasirinkite [ Automatinis valymas ].

    Paspaudus 2 , kai [Automatinis valymas] paryškintas rodo [Automatinis valymas] parinktis.

  2. Pažymėkite parinktį.

    Paspauskite J kad pasirinktumėte paryškintą parinktį.

Vaizdo jutiklio valymas
  • Naudojant fotoaparato valdiklius, pertraukiamas bet koks vaizdo jutiklio valymas, pradėtas reaguojant į maitinimo jungiklio veikimą.

  • Jei vaizdo jutiklio valymas atliekamas kelis kartus iš eilės, vaizdo jutiklio valymas gali būti laikinai išjungtas, kad būtų apsaugota fotoaparato vidinė grandinė. Trumpai palaukus, valymas gali būti atliekamas dar kartą.

Rankinis valymas

Jei pašalinant pašalines medžiagas iš vaizdo jutiklio negalima pašalinti naudojant vaizdo jutiklio valymą, jutiklį galima išvalyti rankiniu būdu, kaip aprašyta toliau. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jutiklis yra labai subtilus ir lengvai sugadinamas; rankinį valymą rekomenduojame atlikti tik „Nikon“ įgaliotam techninės priežiūros atstovui.

  1. Išjunkite fotoaparatą ir nuimkite objektyvą.

  2. Laikydami fotoaparatą, kad šviesa galėtų patekti į kamerą, patikrinkite, ar vaizdo jutiklyje nėra dulkių ar pūkų.

    Jei nėra pašalinių objektų, pereikite prie 4 žingsnio.

  3. Iš jutiklio pašalinkite visas dulkes ir pūkas pūstuvu.
    • Nenaudokite pūtimo šepetėlio. Šeriai gali sugadinti jutiklį.

    • Nešvarumus, kurių negalima pašalinti pūstuvu, gali pašalinti tik „Nikon“ įgalioti techninės priežiūros darbuotojai. Jokiu būdu negalima liesti ar valyti jutiklio.

  4. Uždėkite objektyvą arba komplekte esantį kūno dangtelį.

Svetimos medžiagos ant vaizdo jutiklio

Svetimkūniai, patekę į fotoaparatą, kai lęšiai ar kūno dangteliai pašalinami ar keičiami (arba retomis aplinkybėmis tepalai ar smulkios dalelės iš pačios kameros) gali prilipti prie vaizdo jutiklio, kur jis gali atsirasti tam tikrose sąlygose darytose nuotraukose. Norėdami užkirsti kelią pašalinių medžiagų patekimui uždėdami kūno dangtelį ar keisdami lęšius, venkite dulkėtos aplinkos ir būtinai pašalinkite visas dulkes ir kitas pašalines medžiagas, kurios gali prilipti prie fotoaparato laikiklio, objektyvo laikiklio ar kūno dangtelio. Norėdami apsaugoti fotoaparatą, kai nėra objektyvo, būtinai uždėkite pridėtą korpuso dangtelį. Jei susiduriate su pašalinėmis medžiagomis, kurių negalima pašalinti naudojant vaizdo jutiklio valymo parinktį ( naudojimasis meniu ), išvalykite vaizdo jutiklį, kaip aprašyta skyriuje „Rankinis valymas“ ( rankinis valymas ), arba leiskite jutiklį išvalyti įgaliotam „Nikon“ techninės priežiūros personalui. Nuotraukas, kurias paveikė svetimkūniai ant jutiklio, galima retušuoti naudojant švaraus vaizdo parinktis, kurias galima naudoti kai kuriose vaizdo programose.

Fotoaparato ir priedų techninė priežiūra

Kamera yra tikslus prietaisas, todėl ją reikia reguliariai prižiūrėti; „Nikon“ rekomenduoja fotoaparatą tikrinti kartą per dvejus metus ir prižiūrėti kartą per trejus penkerius metus (atkreipkite dėmesį, kad šioms paslaugoms taikomi mokesčiai).

  • Dažnai tikrinti ir atlikti techninę priežiūrą ypač rekomenduojama, jei fotoaparatas naudojamas profesionaliai.

  • Patikrinant ar prižiūrint fotoaparatą, turėtų būti pridedami visi su fotoaparatu reguliariai naudojami priedai, tokie kaip objektyvai ar papildomi blykstės įrenginiai.