Globos kambarys

Neišmeskite

Nenumeskite fotoaparato ar objektyvo ir nepateikite smūgių. Gaminys gali veikti netinkamai, jei jį stipriai sukrėtė ar vibravo.

Laikyti sausą

Laikykite kamerą sausą. Kameros viduje esančio vandens sukeltas vidinio mechanizmo rūdijimas gali ne tik brangiai taisyti, bet iš tikrųjų gali padaryti nepataisomą žalą.

Venkite staigių temperatūros pokyčių

Nukėlus fotoaparatą iš šiltos į šaltą aplinką arba atvirkščiai, kameroje ir išorėje gali sugesti kondensatas. Prieš pervesdami kamerą į temperatūros ribą, įdėkite fotoaparatą į sandarų maišelį ar plastikinį dėklą. Fotoaparatą galima paimti iš krepšio ar dėklo, kai tik spės prisitaikyti prie naujos temperatūros.

Laikykitės toli nuo stiprių magnetinių laukų

Statiniai krūviai ar magnetiniai laukai, kuriuos sukuria įranga, pvz., Radijo siųstuvai, gali trukdyti monitoriui, sugadinti atminties kortelėje saugomus duomenis arba paveikti gaminio vidines grandines.

Nepalikite objektyvo nukreipto į saulę

Nepalikite objektyvo ilgą laiką nukreiptą į saulę ar kitą stiprų šviesos šaltinį. Intensyvi šviesa gali sugadinti vaizdo jutiklį arba išblukti arba „sudegti“. Fotoaparatu darytose nuotraukose gali būti baltas suliejimo efektas.

Lazeriai ir kiti ryškios šviesos šaltiniai

Nenukreipkite lazerių ar kitų ypač ryškių šviesos šaltinių į objektyvą, nes tai gali sugadinti fotoaparato vaizdo jutiklį.

Valymas

Valydami fotoaparato korpusą, pūstuvu švelniai pašalinkite dulkes ir pūkus, tada švelniai nuvalykite minkšta, sausa šluoste. Panaudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, lengvai nuvalykite šviežiu vandeniu audiniu, nuvalykite smėlį ar druską ir kruopščiai nusausinkite kamerą. Retais atvejais dėl statinės elektros srovės LCD ekranai gali įsižiebti arba patamsėti; tai nereiškia gedimo. Ekranas netrukus vėl normalizuosis.

Objektyvo ir vaizdo ieškiklio valymas

Šie stiklo elementai lengvai pažeidžiami: pašalinkite dulkes ir pūkus pūstuvu. Jei naudojate aerozolinį pūstuvą, laikykite skardinę vertikaliai, kad neišleistumėte skysčio, galinčio pakenkti stiklo elementams. Norėdami pašalinti objektyvo pirštų atspaudus ir kitas dėmes, ant minkšto audinio užtepkite nedidelį kiekį objektyvo valikliu ir atsargiai nuvalykite objektyvą.

Nelieskite vaizdo jutiklio

Jokiu būdu nedarykite spaudimo vaizdo jutikliui, kiškite jį valymo įrankiais ir neveikite pūstuvo galingų oro srovių. Šie veiksmai gali subraižyti ar kitaip sugadinti jutiklį.

Vaizdo jutiklio valymas

Informacijos apie vaizdo jutiklio valymą ieškokite „Vaizdo jutiklio valymas“ ( Vaizdo jutiklio valymas ) ir „Rankinis valymas“ ( rankinis valymas ).

Objektyvo kontaktai

Laikykite objektyvo kontaktus švarius. Venkite jų liesti pirštais.

Laikyti gerai vėdinamoje vietoje

Kad išvengtumėte pelėsių ar pelėsių, fotoaparatą laikykite sausoje, gerai vėdinamoje vietoje. Nelaikykite fotoaparato su benzino ar kamparo kandžių kamuoliukais šalia įrangos, kuri sukuria stiprų elektromagnetinį spindulį, arba ten, kur karštą dieną ji bus veikiama itin aukštos temperatūros, pavyzdžiui, šalia šildytuvo ar uždaroje transporto priemonėje. Nesilaikant šių atsargumo priemonių gali sutrikti gaminio veikimas.

Ilgalaikis saugojimas

Norėdami išvengti žalos, kurią sukelia, pavyzdžiui, nutekėjęs akumuliatoriaus skystis, išimkite akumuliatorių, jei gaminys nebus naudojamas ilgesnį laiką. Fotoaparatą laikykite plastikiniame maišelyje su sausikliu. Tačiau nelaikykite odinio fotoaparato dėklo plastikiniame maišelyje, nes tai gali sugesti. Laikykite akumuliatorių vėsioje, sausoje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kad sausiklis palaipsniui praranda gebėjimą sugerti drėgmę ir turi būti reguliariai keičiamas. Norėdami išvengti pelėsio ar pelėsių, bent kartą per mėnesį išimkite fotoaparatą iš laikymo vietos, įdėkite akumuliatorių ir kelis kartus atleiskite užraktą.

Prieš išimdami arba atjungdami maitinimo šaltinį, išjunkite gaminį

Pašalinus ar atjungus maitinimo šaltinį, kai fotoaparatas įjungtas, galite sugadinti gaminį. Ypač reikia stengtis neišimti ir atjungti maitinimo šaltinį, kol vaizdai įrašomi ar ištrinami.

Monitorius / Vaizdo ieškiklis
  • Monitoriai (įskaitant vaizdo ieškiklį) yra sukonstruoti ypač tiksliai; mažiausiai 99,99% taškų yra efektyvūs, o ne daugiau kaip 0,01% trūksta arba jie turi trūkumų. Taigi, nors šiuose ekranuose gali būti taškų, kurie visada šviečia (balta, raudona, mėlyna arba žalia) arba išjungta (juoda), tai nėra gedimas. Vaizdai, įrašyti su prietaisu, neturi įtakos. Prašoma jūsų supratimo.

  • Vaizdus ekrane gali būti sunku pamatyti esant ryškiai šviesai.

  • Nespauskite monitoriaus. Monitorius gali sugesti arba sugadinti. Monitoriaus dulkes ar pūkus galima pašalinti pūstuvu. Dėmės gali būti pašalintos lengvai nuvalant monitorių minkštu skudurėliu arba zomšine oda. Jei monitorius sugedo, reikia pasirūpinti, kad nesužalotų stiklo skaldymas. Būkite atsargūs, kad skystieji kristalai iš monitoriaus neliestų odos ir nepatektų į akis ar burną.

  • Kadruodami kadrus vaizdo ieškiklyje, pajusite bet kurį iš šių simptomų, nutraukite naudojimą, kol jūsų būklė pagerės:

    • pykinimas, akių skausmas, akių nuovargis,

    • galvos svaigimas, galvos skausmas, kaklo ar pečių sąstingis,

    • ranka ir akimi koordinacijos sutrikimas ar praradimas arba

    • judesio ligos.

  • Fotografavimo metu ekranas gali greitai įsijungti ir išjungti. Žiūrėdami mirgantį ekraną galite pasijusti blogai. Nustokite vartoti tol, kol pagerės jūsų būklė.

Ryškios šviesos ir apšviesti objektai

Retais atvejais triukšmas linijų pavidalu gali pasirodyti nuotraukose, kuriose yra ryškių šviesų ar apšviestų objektų.

Baterijų priežiūra

Naudojimo atsargumo priemonės
  • Netinkamai elgiantis, baterijos gali plyšti ar nutekėti, todėl produktas gali korozuoti. Laikykitės šių atsargumo priemonių dirbdami su baterijomis:

    • Prieš keisdami bateriją, išjunkite gaminį.

    • Po ilgesnio naudojimo baterijos gali būti įkaitusios.

    • Laikykite akumuliatoriaus gnybtus švarius.

    • Naudokite tik šioje įrangoje patvirtintas baterijas.

    • Netrumpinkite ir neišardykite baterijų, taip pat neapsaugokite jų nuo liepsnos ar per didelio karščio.

    • Kai baterija neįdėta į fotoaparatą ar įkroviklį, uždėkite gnybtų dangtį.

  • Jei akumuliatorius yra karštas, pavyzdžiui, iškart po naudojimo, prieš įkraukite palaukite, kol jis atvės. Bandymas įkrauti akumuliatorių, kai jo vidinė temperatūra pakyla, pablogins akumuliatoriaus veikimą, todėl akumuliatorius gali būti neįkraunamas arba įkraunamas tik iš dalies.

  • Jei akumuliatorius kurį laiką nebus naudojamas, įdėkite jį į fotoaparatą ir paleiskite jį išsikraustę prieš išimdami iš fotoaparato saugoti. Akumuliatorių reikia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, esant aplinkos temperatūrai nuo 15 ° C iki 25 ° C (59 ° F iki 77 ° F). Venkite karštų ar labai šaltų vietų.

  • Baterijos turėtų būti įkraunamos per šešis mėnesius nuo naudojimo. Ilgą laiką nenaudodamas, įkraukite akumuliatorių ir naudokite fotoaparatą, kad jis išsikrautų kartą per pusmetį, prieš grąžindamas jį į vėsią vietą laikyti.

  • Kai nenaudojate, išimkite akumuliatorių iš fotoaparato ar įkroviklio. Fotoaparatas ir įkroviklis ima minutę įkrovos dydį, net kai išjungtas, ir gali atitraukti akumuliatorių tiek, kad jis nebeveiks.

  • Nenaudokite akumuliatoriaus, kai aplinkos temperatūra žemesnė nei 0 ° C (32 ° F) arba aukštesnė nei 40 ° C (104 ° F). Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, galite sugadinti akumuliatorių arba pakenkti jo veikimui. Įkraukite akumuliatorių patalpose, esant 5–35 ° C (41–95 ° F) aplinkos temperatūrai. Akumuliatorius nebus įkraunamas, jei jo temperatūra žemesnė nei 0 ° C (32 ° F) arba aukštesnė nei 60 ° C (140 ° F).

  • Talpa gali būti sumažinta, o įkrovimo laikas pailgėja, kai akumuliatoriaus temperatūra yra nuo 0 ° C (32 ° F) iki 15 ° C (59 ° F) ir nuo 45 ° C (113 ° F) iki 60 ° C (140 ° F).

  • Baterijų talpa sumažėja esant žemai aplinkos temperatūrai. Net ir šviežios baterijos, įkrautos esant maždaug 5 ° C (41 ° F) temperatūrai, sąrankos meniu [ Baterijos informacija ] amžiaus ekrane gali laikinai padidėti nuo „0“ iki „1“, tačiau ekranas grįš į įprastą, kai tik baterija buvo įkrautas maždaug 20 ° C (68 ° F) ar aukštesnėje temperatūroje.

  • Baterijos talpa krenta esant žemai temperatūrai. Talpos pokytis atsižvelgiant į temperatūrą atsispindi fotoaparato akumuliatoriaus lygio ekrane. Dėl to akumuliatoriaus ekrane gali rodyti, kad krenta temperatūra, net jei baterija yra visiškai įkrauta.

  • Po naudojimo baterijos gali būti įkaitusios. Išimdami baterijas iš fotoaparato, laikykitės deramo atsargumo.

Prieš naudodami įkraukite baterijas

Prieš naudodami įkraukite akumuliatorių. Siunčiant, baterija nėra visiškai įkrauta.

Paruoštos atsarginės baterijos

Prieš fotografuodami paruoškite atsarginę bateriją ir laikykite ją visiškai įkrautą. Priklausomai nuo jūsų vietos, gali būti sunku greitai įsigyti atsarginių baterijų.

Turėkite paruoštas visiškai įkrautas atsargines baterijas šaltomis dienomis

Iš dalies įkrautos baterijos gali neveikti šaltomis dienomis. Esant šaltam orui, prieš naudodami įkraukite vieną akumuliatorių, o kitą laikykite šiltoje vietoje, paruoštą, jei reikia, pakeisti. Atšilęs šaltas akumuliatorius gali šiek tiek atsikratyti.

Baterijos lygis
  • Pakartotinai įjungus arba išjungus fotoaparatą, kai baterija visiškai išsikrovusi, sutrumpės baterijos veikimo laikas. Visiškai išsikrovusias baterijas prieš naudojimą reikia įkrauti.

  • Pažymėtas laikas, kai visiškai įkrauta baterija išlaiko įkrovą, kai naudojama kambario temperatūroje, rodo, kad ją reikia pakeisti. Įsigykite naują įkraunamą bateriją.

Nebandykite įkrauti visiškai įkrautų akumuliatorių

Jei akumuliatorius bus įkrautas visiškai įkrautas, tai gali pakenkti akumuliatoriaus veikimui.

Panaudotų baterijų perdirbimas

Perdirbkite įkraunamas baterijas laikydamiesi vietinių taisyklių ir pirmiausia gnybtus izoliuokite juosta.

Įkroviklio naudojimas

  • Įkraukdami nejudinkite įkroviklio ir nelieskite akumuliatoriaus; Nesilaikant šios atsargumo priemonės, labai retais atvejais įkroviklis gali parodyti, kad įkrovimas baigtas, kai akumuliatorius įkrautas tik iš dalies. Išimkite ir vėl įdėkite akumuliatorių, kad galėtumėte vėl įkrauti.

  • Netrumpinkite įkroviklio gnybtų. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, įkroviklis gali perkaisti ir sugesti.

  • Atjunkite įkroviklį, kai jis nenaudojamas.

  • MH ‑ 25a naudokite tik su suderinamomis baterijomis.

  • Nenaudokite įkroviklių, kurių vidinė apkrova paliekama arba kai naudojami neįprasti garsai.

  • Šio gaminio simboliai reiškia:
    m kintamosios srovės, p DC, q II klasės įranga (gaminio konstrukcija yra dvigubai izoliuota)

Įkrovimo kintamosios srovės adapterio naudojimas

  • Įkraunant nejudinkite fotoaparato ir nelieskite akumuliatoriaus. Nesilaikant šios atsargumo priemonės, labai retais atvejais fotoaparatas gali parodyti, kad įkrovimas baigtas, kai akumuliatorius įkrautas tik iš dalies. Atjunkite ir vėl prijunkite adapterį, kad galėtumėte vėl įkrauti.

  • Netrumpinkite adapterio gnybtų. Jei nesilaikysite šios atsargumo priemonės, įkroviklis gali perkaisti ir sugesti.

  • Atjunkite adapterį, kai jis nenaudojamas.

  • Nenaudokite adapterių su pažeidimais, dėl kurių interjeras paliekamas ar naudojant neįprastus garsus.

  • Šio gaminio simboliai reiškia:
    m kintamosios srovės, p DC, q II klasės įranga (gaminio konstrukcija yra dvigubai izoliuota)