Kasutage S ( Q ), et reguleerida kaamera valgustundlikkust (ISO-tundlikkus). Mida kõrgem on ISO-tundlikkus, seda vähem on säritamiseks vaja valgust, mis võimaldab kiiremat säriaega või väiksemat ava. Teil on ka võimalus lubada automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine, mis reguleerib tundlikkust automaatselt, kui kasutaja valitud seadistusega ei ole võimalik optimaalset säritust saavutada.

ISO tundlikkuse reguleerimine

Hoidke S ( Q ) nuppu all ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu.

  • Valige väärtuste hulgast ISO 100 kuni 51200. Saadaval on ka sätted umbes 0,3 kuni 1 EV alla ISO 100 ja 0,3 kuni 2 EV üle ISO 51200.

  • Lisaks seadistustele ISO 100 kuni 51200 pakuvad b ja kõik EFCT- režiimid peale j X ([ Auto ]) valikut. Kui X , reguleerib kaamera ISO-tundlikkust automaatselt.

Kõrge ISO tundlikkus

Mida kõrgem on ISO-tundlikkus, seda vähem on säritamiseks vaja valgust, mis võimaldab pildistada kehva valgustusega ja aitab vältida hägusust, kui objekt liigub. Pange tähele, et mida kõrgem on tundlikkus, seda tõenäolisemalt mõjutab pilti „müra” juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul.

Automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise lubamine

P , S , A ja M režiimides saate hoida all S ( Q ) ja pöörata alamkäsuvaliku skaalat, et valida, kas kaamera reguleerib ISO-tundlikkust automaatselt, kui soovitud säritust ei ole võimalik saavutada seadme valitud väärtusega. kasutaja.

  • Kui automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine on lubatud, ilmuvad juhtpaneelile ja pildiotsijasse ISO AUTO indikaatorid. Kui need indikaatorid põlevad (ei vilgu), pildistatakse [ ISO tundlikkus ] jaoks valitud tundlikkusega. Kui tundlikkust muudetakse kasutaja valitud väärtusest, hakkavad ISO AUTO indikaatorid vilkuma ja muudetud väärtust kuvatakse ekraanidel.

Maksimaalne tundlikkus

Režiimides P , S , A ja M saate valida automaatse ISO tundlikkuse juhtimise ülemise piiri, et vältida ISO tundlikkuse liiga kõrgeks tõstmist. Maksimaalset ISO-tundlikkust saab valida pildistamise menüüs [ISO-tundlikkuse sätted ] > [ Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ] > [ Maksimaalne tundlikkus].