ISO tundlikkus

Kaamera valgustundlikkust saab reguleerida vastavalt saadaolevale valgushulgale. Valige seadete hulgast ISO 100 ja ISO 51200. Eriolukordadeks on saadaval ka sätted vahemikus 0,3 kuni 1 EV alla ISO 100 ja 0,3 kuni 2 EV üle ISO 51200. Mida kõrgem on ISO-tundlikkus, seda vähem on särituse tegemiseks vaja valgust, mis võimaldab suuremat säriaega või väiksemat ava.

ISO tundlikkuse reguleerimine

Hoidke S ( Q ) nuppu all ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu.

  • Valitud suvand kuvatakse juhtpaneelil ja pildiotsijas.

  • b ja kõik EFCT- režiimid peale j pakuvad ka ISO-tundlikkust X ([ Automaatne ]). Kui valitud on X , reguleerib kaamera ISO-tundlikkust automaatselt.

  • Vaikimisi tehakse muudatusi 1/3 EV sammuga. Samme saab muuta, kasutades kohandatud sätet b1 [ EV step forexploration cntrl ].

Valik Foto võttemenüü [ ISO tundlikkuse sätted ]

ISO-tundlikkust saab reguleerida ka pildistamise menüü üksuse [ ISO sensitivity settings ] abil.

Kõrge ISO tundlikkus

Mida kõrgem on ISO-tundlikkus, seda vähem on säritamiseks vaja valgust, mis võimaldab pildistada kehva valgustusega ja aitab vältida hägusust, kui objekt liigub. Pange tähele, et mida kõrgem on tundlikkus, seda tõenäolisemalt mõjutab pilti „müra” juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul.

  • "Müra" saab vähendada, lubades kõrge ISO müravähenduse. Kõrge ISO-taseme müravähenduse saab lubada foto- ja videosalvestusmenüüs [ Kõrge ISO NR ] üksustega.

Tere 0.3 – Tere 2

Säte [ Hi 0.3 ] vastab ISO tundlikkusele, mis on ligikaudu 0,3 EV võrra suurem kui ISO 51200 (ISO 64000) ja [ Hi 2.0 ] ligikaudu 2 EV võrra kõrgemale ISO tundlikkusele (ISO 204800). Pange tähele, et nende seadetega tehtud pildid on eriti altid "mürale" juhuslikult paiknevate eredate pikslite, udu või joonte kujul.

Lo 0,3–Lo 1

Sätted [ Lo 0.3 ] kuni [ Lo 1.0 ] vastavad ISO tundlikkusele 0,3–1 EV alla ISO 100 (ISO 80–50 ekvivalent). Kasutage suuremate avade või pikemate säriaegade jaoks, kui valgustus on ere. Esiletõstetud kohad võivad olla ülevalgustatud. Enamikul juhtudel on soovitatav ISO tundlikkus ISO [ 100 ] või kõrgem.

Automaatne ISO tundlikkuse juhtimine

Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine reguleerib ISO-tundlikkust automaatselt, kui optimaalset säritust ei ole võimalik saavutada režiimides P , S , A ja M kasutaja valitud väärtusega.

Automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise lubamine

  1. Valige pildistamismenüüs [ ISO tundlikkuse sätted ], tõstke esile [ Auto ISO sensitivity control ] ja vajutage 2 .
  2. Valige [ Sees ].
    • Tõstke esile [ Sees ] ja vajutage automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise lubamiseks J Välklambi kasutamisel reguleeritakse ISO-tundlikkust vastavalt.

    • Kui on valitud [ Off ], jääb tundlikkus fikseerituks kasutaja valitud väärtusele.

  3. Reguleerige sätteid.

    • Reguleerige automaatse ISO-tundlikkuse reguleerimise sätteid.

      Võimalus

      Kirjeldus

      [ Maksimaalne tundlikkus ]

      ISO-tundlikkuse liiga kõrgeks tõstmise vältimiseks saate valida ISO-tundlikkuse juhtimise ülempiiri; valige väärtuste hulgast ISO 200 kuni Hi 2. Minimaalne väärtus, mis valitakse automaatse ISO tundlikkuse juhtimisega, on ISO 100.

      [ Maksimaalne tundlikkus klahviga c ]

      Valige välguga pildistamiseks maksimaalne ISO-tundlikkus; valikud on vahemikus ISO 200 kuni Hi 2. Kui valite [ Sama nagu ilma välguta ], määratakse välguga pildistamisel maksimaalne ISO-tundlikkus praegu suvandi [ Maksimaalne tundlikkus ] jaoks valitud väärtusele.

      [ Minimaalne säriaeg ]

      Režiimides P ja A rakendub automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ainult siis, kui optimaalseks särituseks vajalik säriaeg langeb sellest väärtusest allapoole; valige seadete vahel 1/4000 s kuni 30 s . Kui on valitud [ Auto ], valib kaamera minimaalse säriaja objektiivi fookuskauguse alusel (ainult CPU-objektiivid). Näiteks valib kaamera automaatselt pikemad minimaalsed säriajad, et vältida kaamera värinast põhjustatud hägusust, kui on kinnitatud pikk objektiiv.

      • Automaatse säriaja valiku valikute vaatamiseks tõstke esile [ Automaatne ] ja vajutage 2 . Automaatse säriaja valikut saab peenhäälestada, valides kiirema või aeglasema miinimumi. Kiiresti liikuvate objektide pildistamisel saab hägususe vähendamiseks kasutada kiiremaid sätteid.

      • Säriaeg võib langeda alla valitud miinimumi, kui optimaalset säritust ei ole võimalik saavutada [ Maksimaalne tundlikkus ] jaoks valitud ISO-tundlikkusega.

    • Muudatuste salvestamiseks vajutage J

Kui [ Auto ISO sensitivity control ] jaoks on valitud [ Sees ], ilmuvad juhtpaneelile ja pildiotsijasse ISO AUTO indikaatorid. Kui need indikaatorid põlevad (ei vilgu), pildistatakse [ ISO tundlikkus ] jaoks valitud tundlikkusega. Kui tundlikkust muudetakse kasutaja valitud väärtusest, hakkavad ISO AUTO indikaatorid vilkuma ja muudetud väärtust kuvatakse ekraanidel.

Automaatne ISO tundlikkuse juhtimine
  • Kui praegu suvandi [ ISO sensitivity ] jaoks valitud väärtus on suurem kui [ Maksimaalne tundlikkus ] jaoks valitud väärtus, on [ ISO tundlikkus ] jaoks valitud väärtus ISO tundlikkuse automaatse juhtimise ülempiir.

  • Välguga pildistamise ajal on säriaega piiratud vahemikuga, mis on määratud suvandites Kohandatud sätted e1 [ Välgu sünkroonimiskiirus ] ja e2 [ Välgu säriaeg ]. Kui [ Minimaalne säriaeg ] valitud väärtus ei ole selles vahemikus, saab suvandi kohandatud sätte e2 [ Välgu säriaeg ] jaoks valitud väärtus efektiivseks minimaalseks säriajaks.

  • Kui mitte-CPU-objektiivi kasutatakse ilma objektiiviandmeteta, fikseeritakse minimaalne säriaeg 1/30 s.

  • Kui on ühendatud valikuline välklamp, võidakse ISO-tundlikkust automaatselt tõsta, kui kasutatakse automaatset ISO-tundlikkuse juhtimist koos aeglase sünkroonvälgu režiimidega, mis võib takistada kaameral pikkade säriaegade valimist ( Kasutades kaameras asuvat välku , Välgurežiimid ).

Automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise sisse- või väljalülitamine

Saate [ Auto ISO sensitivity control ] sisse või välja lülitada, vajutades nuppu S ( Q ) ja pöörates alamkäsuvaliku nuppu ( Automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise lubamine ).