Kaamera hooldus

Ärge kukutage

Ärge pillake kaamerat ega objektiivi maha ega laske neile lööke. Tugevate löökide või vibratsiooni korral võib toote töös tekkida tõrkeid.

Hoidke kuivana

Hoidke kaamera kuivana. Kaamera sees oleva vee põhjustatud sisemise mehhanismi roostetamine ei pruugi olla mitte ainult kulukas parandamine, vaid võib põhjustada ka korvamatuid kahjustusi.

Vältige järske temperatuurimuutusi

Temperatuuri järsud muutused, näiteks külmal päeval köetavasse hoonesse sisenemisel või sealt lahkumisel, võivad põhjustada seadme sees kondenseerumist. Kondensaadi vältimiseks asetage seade enne äkiliste temperatuurimuutuste kätte jätmist kandekotti või kilekotti.

Hoidke eemal tugevatest magnetväljadest

Staatilised laengud või magnetväljad, mida tekitavad seadmed, nagu raadiosaatjad, võivad häirida monitori tööd, rikkuda mälukaardile salvestatud andmeid või mõjutada toote sisemisi vooluringe.

Ärge jätke objektiivi päikese poole suunatud

Ärge jätke objektiivi pikemaks ajaks päikese või muu tugeva valgusallika poole suunatud. Intensiivne valgus võib kahjustada pildisensorit või põhjustada tuhmumist või sissepõlemist. Kaameraga tehtud fotodel võib olla valge hägu efekt.

Laserid ja muud eredad valgusallikad

Ärge suunake lasereid ega muid väga eredaid valgusallikaid objektiivi poole, kuna see võib kahjustada kaamera pildisensorit.

Puhastamine

Kaamera korpuse puhastamisel eemaldage õrnalt tolm ja kiud puhuriga, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool puhta vees kergelt niisutatud lapiga maha ja seejärel kuivatage kaamera põhjalikult. Harvadel juhtudel võib staatiline elekter põhjustada LCD-ekraani süttimist või pimedaks minemist; see ei viita rikkele. Ekraan naaseb peagi normaalseks.

Objektiivi ja peegli puhastamine

Need elemendid saavad kergesti kahjustada: eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida klaasielemente kahjustada võiva vedeliku väljavoolamist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks objektiivilt kandke väike kogus objektiivipuhastusvahendit pehmele lapile ja pühkige objektiivi hoolikalt.

Madalpääsfiltri puhastamine

Lisateavet madalpääsfiltri puhastamise kohta leiate jaotisest "Madalpääsfilter" ( Madalpääsfilter ) ja "Käsitsi puhastamine" ( Käsitsi puhastamine ).

Objektiivi kontaktid

Hoidke objektiivi kontaktid puhtad.

Ärge puudutage katiku kardinat
 • Rulookardin on üliõhuke ja saab kergesti kahjustada: mitte mingil juhul ei tohi kardinale survet avaldada, seda puhastusvahenditega torkida ega puhuri võimsate õhuvoolude käes. Need toimingud võivad kardinat kriimustada, deformeerida või rebida.

 • Katiku kardin võib tunduda ebaühtlaselt värvitud; see ei viita rikkele. Samuti ei mõjuta see pilte.

Hoida hästi ventileeritavas kohas

Hallituse või hallituse vältimiseks hoidke kaamerat kuivas, hästi ventileeritavas kohas. Ärge hoidke kaamerat tööstusbensiini või kamforiga koipallidega, tugevat elektromagnetilist kiirgust tekitavate seadmete läheduses või kohas, kus see puutub kokku väga kõrge temperatuuriga, näiteks küttekeha läheduses või kuumal päeval suletud sõidukis. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada toote talitlushäireid.

Pikaajaline ladustamine

Näiteks lekkivast akuvedelikust põhjustatud kahjustuste vältimiseks eemaldage aku, kui toodet ei kasutata pikema aja jooksul. Hoidke kaamerat kilekotis, mis sisaldab kuivatusainet. Ärge siiski hoidke kaamera korpust kilekotis, kuna see võib põhjustada materjali riknemist. Hoidke akut jahedas ja kuivas kohas. Pange tähele, et kuivatusaine kaotab järk-järgult oma niiskuse imamisvõime ja seda tuleks korrapäraste ajavahemike järel välja vahetada. Hallituse vältimiseks võtke kaamera vähemalt kord kuus hoiukohast välja, sisestage aku ja vabastage katik paar korda.

Enne toiteallika eemaldamist või lahtiühendamist lülitage toode välja

Toiteallika eemaldamine või lahtiühendamine, kui kaamera on sisse lülitatud, võib toodet kahjustada. Piltide salvestamise või kustutamise ajal tuleb olla eriti ettevaatlik, et mitte eemaldada ega lahti ühendada toiteallikat.

Märkused monitori kohta
 • Monitor on ehitatud ülimalt suure täpsusega; vähemalt 99,99% pikslitest on efektiivsed, mitte rohkem kui 0,01% pikslitest on puudu või defektsed. Seega, kuigi need ekraanid võivad sisaldada piksleid, mis on alati valgustatud (valged, punased, sinised või rohelised) või alati välja lülitatud (mustad), ei ole see rike. Seadmega salvestatud pilte see ei mõjuta. Palume teie mõistvat suhtumist.

 • Ekraanil olevaid pilte võib eredas valguses olla raske näha.

 • Ärge avaldage monitorile survet. Monitor võib talitlushäireid või kahjustusi saada. Monitori tolmu või kiudu saab eemaldada puhuriga. Plekid saab eemaldada, pühkides monitori kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Kui monitor peaks purunema, tuleb olla ettevaatlik, et vältida klaasikildudest tulenevaid vigastusi. Olge ettevaatlik, et monitori vedelkristall ei puudutaks nahka ega satuks silma või suhu.

Eredad tuled ja tagantvalgustatud objektid

Müra joonte kujul võib harvadel juhtudel esineda piltidel, mis sisaldavad eredat valgust või tagantvalgustatud objekte.

Aku hooldus

Ettevaatusabinõud kasutamisel
 • Ebaõige käsitsemise korral võivad patareid puruneda või lekkida, põhjustades toote korrodeerumist. Akude käsitsemisel järgige järgmisi ettevaatusabinõusid:

  • Enne aku vahetamist lülitage toode välja.

  • Patareid võivad pärast pikaajalist kasutamist kuumad olla.

  • Hoidke aku klemmid puhtad.

  • Kasutage ainult selles seadmes kasutamiseks lubatud akusid.

  • Ärge lühistage ega võtke akusid lahti ega jätke neid leegi või liigse kuumuse kätte.

  • Kui aku pole kaamerasse või laadijasse sisestatud, asetage klemmi kate tagasi.

 • Kui aku on kuum, näiteks vahetult pärast kasutamist, oodake enne laadimist, kuni see jahtub. Aku laadimise katse ajal, mil selle sisetemperatuur on kõrge, halvendab aku jõudlust ja aku ei pruugi laadida või laetud ainult osaliselt.

 • Kui akut ei kasutata mõnda aega, sisestage see kaamerasse ja tühjendage, enne kui eemaldate selle kaamerast ladustamiseks. Akut tuleb hoida jahedas, ümbritseva õhu temperatuuril 15 °C kuni 25 °C (59 °F kuni 77 °F). Vältige kuuma või väga külma kohta.

 • Akud tuleb laadida kuue kuu jooksul pärast kasutamist. Pikaajalisel mittekasutamisel laadige akut ja laadige kaamera tühjaks üks kord iga kuue kuu tagant, enne kui viite selle hoiule jahedasse kohta tagasi.

 • Eemaldage aku kaamerast või laadijast, kui seda ei kasutata. Kaamera ja laadija laadivad minuti jooksul isegi siis, kui need on välja lülitatud, ja võivad aku tühjeneda nii palju, et see enam ei tööta.

 • Ärge kasutage akut ümbritseval temperatuuril alla 0 °C (32 °F) või üle 40 °C (104 °F). Selle ettevaatusabinõu eiramine võib akut kahjustada või selle jõudlust halvendada. Laadige akut siseruumides ümbritseva õhu temperatuuril 5 °C–35 °C (41 °F–95 °F). Aku ei lae, kui selle temperatuur on alla 0 °C (32 °F) või üle 60 °C (140 °F).

 • Mahutavus võib väheneda ja laadimisaeg pikeneda aku temperatuuridel 0 °C (32 °F) kuni 15 °C (59 °F) ja 45 °C (113 °F) kuni 60 °C (140 °F).

 • Patareide mahutavus väheneb üldiselt madalal ümbritseval temperatuuril. Isegi värsked akud, mis on laetud temperatuuril alla umbes 5 °C (41 °F), võivad seadistusmenüüs [ Akuteave ] näidata ajutist tõusu 0-lt 1-le, kuid ekraan naaseb normaalseks, kui aku laeb. on laaditud temperatuuril umbes 20 °C (68 °F) või kõrgemal.

 • Aku mahutavus langeb madalatel temperatuuridel. Kaamera mahutavuse muutumine temperatuuriga kajastub kaamera aku taseme näidikul. Seetõttu võib aku näidik temperatuuri langedes näidata võimsuse langust, isegi kui aku on täielikult laetud.

 • Patareid võivad pärast kasutamist kuumad olla. Olge kaamerast patareide eemaldamisel ettevaatlik.

Laadige akud enne kasutamist

Laadige aku enne kasutamist. Kaasasolev aku ei ole tarnimisel täielikult laetud.

Valmis varuakud

Enne pildistamist valmistage ette varuaku ja hoidke seda täielikult laetuna. Sõltuvalt teie asukohast võib lühikese etteteatamisega asenduspatareide ostmine olla keeruline.

Hoidke täielikult laetud varuakud külmadel päevadel valmis

Osaliselt laetud akud ei pruugi külmadel päevadel töötada. Külma ilmaga laadige enne kasutamist üks aku ja hoidke teist soojas kohas, vajadusel valmis vahetada. Pärast soojendamist võib külm aku osa oma laetusest taastada.

Aku tase
 • Kaamera korduv sisse- või väljalülitamine, kui aku on täielikult tühjenenud, lühendab aku eluiga. Täielikult tühjenenud akud tuleb enne kasutamist laadida.

 • Täislaetud aku laetuse säilimise aja märkimisväärne vähenemine toatemperatuuril kasutamisel näitab, et see vajab väljavahetamist. Ostke uus laetav aku.

Ärge proovige täislaetud akusid laadida

Aku laadimise jätkamine pärast täielikku laadimist võib aku jõudlust halvendada.

Kasutatud akude ringlussevõtt

Laetavad akud taaskasutage vastavalt kohalikele eeskirjadele, isoleerige esmalt klemmid teibiga.

Laadija kasutamine

 • Ärge liigutage laadijat ega puudutage akut laadimise ajal; selle ettevaatusabinõu eiramine võib väga harvadel juhtudel põhjustada laadija näitamise, et laadimine on lõppenud, kui aku on ainult osaliselt laetud. Laadimise uuesti alustamiseks eemaldage ja sisestage aku uuesti.

 • Ärge lühistage laadija klemme. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada ülekuumenemist ja laadijat kahjustada.

 • Ühendage laadija vooluvõrgust lahti, kui seda ei kasutata.

 • Kasutage MH-25a ainult ühilduvate akudega.

 • Ärge kasutage laadijaid, mille sisemus jääb paljastatuks või tekitavad kasutamisel ebatavalisi helisid.

Vahelduvvoolu laadimisadapteri kasutamine

 • Ärge liigutage kaamerat ega puudutage akut laadimise ajal. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib väga harvadel juhtudel põhjustada kaamera näitamise, et laadimine on lõppenud, kui aku on ainult osaliselt laetud. Laadimise uuesti alustamiseks ühendage adapter lahti ja ühendage see uuesti.

 • Ärge lühistage adapteri klemme. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada ülekuumenemist ja adapteri kahjustamist.

 • Ühendage adapter vooluvõrgust lahti, kui seda ei kasutata.

 • Ärge kasutage adaptereid, mille sisemus jääb paljastatuks või mis tekitavad kasutamisel ebatavalisi helisid.