b (automaatset) režiimi saab kasutada ka lihtsaks "osutage ja pildista" video salvestamiseks.

  1. Lülitage kaamera sisse.

    Monitor süttib.

  2. Valige filmirežiim.

    Pöörake foto/filmi valija asendisse 1 . Pange tähele, et sisseehitatud välku ja valikulisi välklampe ei saa kasutada, kui kaamera on filmirežiimis.

  3. Valige b režiim.

    Pöörake režiimiketas asendisse b .

    Režiimiketas

  4. Alusta salvestamist.

    Salvestamise alustamiseks vajutage filmi salvestamise nuppu. Salvestamise ajal kuvab kaamera salvestusindikaatorit ja järelejäänud aega. Kaamerat saab salvestamise ajal igal ajal uuesti teravustada, puudutades ekraanil objekti. Heli salvestatakse sisseehitatud mikrofoni kaudu; ärge katke mikrofoni salvestamise ajal.

    Filmi salvestamise nupp

    Salvestusnäidik

    Aega jäänud

  5. Lõpetage salvestamine.

    Salvestamise lõpetamiseks vajutage uuesti filmi salvestusnuppu. Mälukaardi juurdepääsu tuli süttib, kui kaamera lõpetab video mälukaardile salvestamise. Ärge eemaldage mälukaarti ega eemaldage akut enne, kui tuli on kustunud ja salvestamine on lõppenud.

    Mälukaardi juurdepääsu lamp

0 ikoon

0 näitab, et filme ei saa salvestada.

Filmirežiimis saab pildistada ilma salvestamist katkestamata, vajutades päästiku lõpuni alla. Vabastusrežiimi (ühe kaadri või sari) saab valida enne pildistamise alustamist, kasutades filmi võttemenüü suvandit Release mode (salvesta kaader) (pange tähele, et olenemata valitud suvandist saab filmimise ajal iga vajutusega teha ainult ühe foto salvestamine on pooleli). Pildistamise ajal vilgub ekraanil ikoon C

Fotode tegemine filmirežiimis

Pidage meeles, et fotorežiimi sätted ei kehti videorežiimis tehtud fotodele ja fotosid saab teha ka siis, kui objekt pole fookuses. Fotod salvestatakse peenkvaliteedilises JPEG-vormingus praegu filmikaadri suuruse jaoks valitud mõõtmetega. Kui video võttemenüüs Release mode (salvesta kaadri) on valitud Continuous, erineb kaadri edasiliikumise kiirus salvestamise peatamise ajal sõltuvalt suvandist Frame size/frame rate . Iga filmiga saab teha kuni 40 fotot.

Pildistamise ajal

Ekraanil ning fluorestsents-, elavhõbeda- või naatriumlambi all või liikuvate objektidega tehtud fotodel ja filmides võib näha värelust, ribasid või moonutusi, eriti kui kaamerat panoraamitakse horisontaalselt või objekt liigub suurel kiirusel horisontaalselt. läbi raami. Samuti võivad ilmuda sakilised servad, värviribad, muaree ja heledad laigud. Mõnes kaadri piirkonnas võivad ilmneda heledad piirkonnad või ribad, kus on vilkuvad märgid ja muud katkendlikud valgusallikad või kui objekti valgustatakse lühiajaliselt stroboskoobi või muu ereda hetkelise valgusallikaga, samal ajal kui müra (juhuslikult asetsevad eredad pikslid, udu või jooned) ja ootamatud värvid võivad ilmuda, kui suumite vaadet läbi objektiivi. Võimsa ava kasutamisel video salvestamise ajal võib tekkida virvendus.

Vältige kaamera suunamist päikese või muude tugevate valgusallikate poole. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib kahjustada kaamera sisemisi vooluringe.

Filmide salvestamine

Salvestamine lõpeb automaatselt, kui saavutatakse maksimaalne pikkus või kui objektiiv eemaldatakse, valitakse mõni muu režiim või foto/filmi valija pööratakse asendisse C . Pange tähele, et sisseehitatud mikrofon võib salvestada kaamera või objektiivi tekitatud helisid optilise vibratsiooni vähendamise, automaatse teravustamise või ava muutmise ajal.