Teie Nikoni kaamerale on saadaval mitmesuguseid tarvikuid.

Toiteallikad
 • EN-EL25 taaslaetav liitiumioonaku : Täiendavad EN-EL25 akud on saadaval kohalikelt jaemüüjatelt ja Nikoni teenindusesindajatelt.
 • MH-32 akulaadija : MH-32 saab kasutada EN-EL25 akude laadimiseks.
 • Vahelduvvoolu laadimisadapter EH-73P : EH-73P saab kasutada kaamerasse sisestatud EN-EL25 akude laadimiseks (aku laeb ainult siis, kui kaamera on välja lülitatud).
Filtrid
 • Objektiivi kaitsmiseks saab kasutada neutraalse värvi (NC) filtreid.
 • Varjukujude vältimiseks vältige filtrite kasutamist, kui objekt on kadreeritud vastu eredat valgust või kui kaadris on ere valgusallikas.
 • Keskelt kaalutud mõõtmist on soovitatav kasutada juhul, kui maatriksmõõtmine ei anna soovitud tulemusi filtrite puhul, mille säritegurid (filtritegurid) on üle 1 × (Y44, Y48, Y52, O56, R60, X0, X1, C-PL, ND2S, ND4, ND4S, ND8, ND8S, ND400, A2, A12, B2, B8, B12). Vaadake üksikasju filtri kasutusjuhendist.
 • Eriefektidega pildistamiseks mõeldud filtrid võivad häirida automaatteravustamist või fookuse indikaatorit ( I ).
USB kaablid UC-E21 USB-kaabel : Micro-B-pistikuga USB-kaabel kaameraga ühendamiseks ja A-tüüpi pistikuga USB-seadmega ühendamiseks.
Kuuma jalatsi adapterid AS-15 sünkroonimisliidese adapter : kinnitage AS-15 kaamera kiirkingale, et ühendada sünkroonimisliidese kaudu stuudio strobo-tuled või muud välklambiseadmed.
Aksessuaarid kingakatted BS-1 tarvikupesa kate : kate, mis kaitseb tarvikupesa, kui välguseadet pole kinnitatud.
Kere korgid BF-N1 korpuse kate : korpuse kate takistab tolmu sattumist kaamerasse, kui objektiiv ei ole paigas.
Pildiotsija okulaari tarvikud

DK-30 kummist silmakaar : DK-30 muudab pildi pildiotsijas paremini nähtavaks, vältides silmade väsimist.

Eemalda

Asenda

Kinnitage adapterid

FTZ kinnitusadapter : adapter, mis võimaldab NIKKORi F kinnitusega objektiive kasutada digikaameratega, mis toetavad vahetatavaid Z kinnitusega objektiive. Pildinurk on samaväärne objektiivi omaga, mille fookuskaugus on 35 mm formaadile samaväärne ja on ligikaudu 1,5 korda pikem.

 • Teavet FTZ-kinnitusadapterite kinnitamise, eemaldamise, hooldamise ja kasutamise kohta leiate kinnitusadapteri juhendist.
Mikrofonid
 • ME-1 stereomikrofon : ühendage ME-1 kaamera mikrofoni pistikupessa, et salvestada stereoheli ja vähendada seadmete müra (nt objektiivi automaatse teravustamise ajal tekitatud heli) vastuvõtmise võimalust.
 • ME-W1 juhtmeta mikrofon : kasutage seda juhtmevaba Bluetooth-mikrofoni kaameraväliseks salvestamiseks.
Kaugjuhtimispuldid

Kaugjuhtimispult ML-L7 : pärast kaameraga sidumist saab kaugjuhtimispulti ML-L7 kasutada kaugjuhtimisega fotode tegemiseks ja filmide salvestamiseks.

 • Kaamera ja kaugjuhtimispuldiga sidumiseks kasutage kaamera seadistusmenüü suvandeid Traadita kaugjuhtimispult (ML-L7) > Salvesta juhtmevaba kaugjuhtimispult.
 • Kaamerat saab korraga siduda ainult ühe puldiga. Kui seotakse järjest enam kui ühe puldiga, reageerib kaamera ainult puldile, millega see viimati seotud oli.
 • Kaamera taasaktiveerimiseks pärast ooterežiimi taimeri aegumist ning monitori ja pildiotsija kuvade väljalülitamist lülitage kaugjuhtimispult sisse ja vajutage ja hoidke all kaugjuhtimispuldi päästikut või videosalvestusnuppu.
 • Lisateavet vt puldiga käsitsi või osa setup menüü Wireless remote (ML-L7) võimalusi kirje "Menüü Guide" peatükis Reference Manual.

Saadavus võib riigiti või regiooniti erineda. Värskeima teabe saamiseks vaadake meie veebisaiti või brošüüre.

Vahelduvvoolu adapterid

Kaamerasse sisestatuna laetavad EN-EL25 liitiumioonakud, kui kaamera on ühendatud valikulise EH-73P vahelduvvooluadapteriga. Tühja aku laeb täielikult umbes 3 tunni ja 30 minutiga. Pange tähele, et riikides või piirkondades, kus seda nõutakse, tarnitakse laadimisadapterid koos ühendatud pistikuadapteriga; pistikuadapteri kuju erineb olenevalt müügiriigist.

 1. Sisestage EN-EL25 kaamerasse ( 0 Sisestage aku ja mälukaart ).

 2. Kui olete veendunud, et kaamera on välja lülitatud, ühendage laadimisadapter kaameraga kaasas oleva USB-kaabli abil ja ühendage adapter. Kasutage ainult USB-kaablit UC-E21 ja laadimisadapterit EH-73P; ärge kasutage muid laadimisadaptereid ega kolmanda osapoole USB-vahelduvvooluadaptereid ega nutitelefoni laadijaid. Sisestage pistik või pistikuadapter otse pistikupessa, mitte nurga all, ja järgige samu ettevaatusabinõusid ka laadimisadapteri lahtiühendamisel.

  Laadimislamp

  Kaamera laadimise tuli põleb laadimise ajal kollaselt ja lülitub välja, kui laadimine on lõppenud. Pange tähele, et kuigi kaamerat saab kasutada ka siis, kui see on ühendatud, ei lae aku ja kaamera ei saa laadimisadapterist toidet, kui kaamera on sisse lülitatud.

 3. Kui laadimine on lõppenud, ühendage laadimisadapter lahti ja lahti.

Laadimislamp

Kui akut ei saa laadimisadapteriga laadida, näiteks kuna aku ei ühildu või kaamera temperatuur on kõrge, vilgub laadimistuli kiiresti umbes 30 sekundit ja seejärel lülitub välja. Kui laadimistuli ei põle ja te ei jälginud aku laadimist, lülitage kaamera sisse ja kontrollige aku taset.