Elektroonilise katiku lubamiseks ja mehaanilise katiku tööst põhjustatud müra ja vibratsiooni kõrvaldamiseks valige pildistamismenüüs Silent fotograafia jaoks Silent (Sees) . Sõltumata seade valitud Piiks võimalusi Häälestusmenüüst ei kostab kaamera teravustab või samas taimer loendab. Pange tähele, et elektroonilist katikut kasutatakse olenemata kohandatud sätte d4 ( Katiku tüüp ) valikust.

Vaikse pildistamise ajal kuvatakse ikoon. Muudes vabastusrežiimides peale Continuous H (pikendatud) läheb ekraan katiku vabastamisel korraks tumedaks, andes märku, et foto on tehtud.

Vaikse pildistamise lubamine muudab pideva vabastusrežiimide kaadri edasiliikumise kiirust ja keelab mõned funktsioonid, sealhulgas kõrge ISO-tundlikkus (Hi 1, Hi 2), välklamp, pika säritusega müra vähendamine ja virvenduse vähendamine.

Vaikne fotograafia

Vaikse fotograafia jaoks Sisse lülitamine vaigistab katiku, kuid see ei vabasta fotograafe vajadusest austada oma objektide privaatsust ja pildiõigusi. Kuigi mehaanilise katiku müra on summutatud, võivad muud helid siiski olla kuuldavad, näiteks automaatse teravustamise või ava reguleerimise ajal. Hääletu pildistamise ajal võib luminofoor-, elavhõbeda- või naatriumlampide valguses või kaamera või objekti pildistamise ajal liikuda ekraanil ja lõplikul pildil näha värelust, triipe või moonutusi. Samuti võivad ilmuda sakilised servad, värviribad, muaree ja heledad laigud. Mõnes kaadri piirkonnas võivad vilkuvate märkide ja muude katkendlike valgusallikatega ilmuda heledad piirkonnad või ribad või kui objekti valgustatakse korraks stroboskoobi või muu ereda hetkelise valgusallikaga.