Siit saate teada, kuidas oma kaamerat hoida, puhastada ja hooldada.

Säilitamine

Kui kaamerat pikemat aega ei kasutata, eemaldage aku ja hoidke seda jahedas ja kuivas kohas nii, et klemmikate on paigal. Hallituse või hallituse vältimiseks hoidke kaamerat kuivas, hästi ventileeritavas kohas. Ärge hoidke kaamerat tööstusbensiini või kamfori kuulidega ega kohtades, mis:

 • on halvasti ventileeritud või õhuniiskusega üle 60%.
 • on seadmete kõrval, mis tekitavad tugevaid elektromagnetvälju, nagu televiisorid või raadiod või
 • puutuvad kokku temperatuuridega üle 50 °C (122 °F) või alla –10 °C (14 °F)

Puhastamine

Ärge kasutage alkoholi, lahustit ega muid lenduvaid kemikaale.

 • Kaamera korpus : kasutage tolmu ja kiudude eemaldamiseks puhurit, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool destilleeritud vees kergelt niisutatud lapiga maha ja kuivatage hoolikalt. Tähtis : tolm või muud võõrkehad kaamera sees võivad põhjustada kahjustusi, mida garantii ei hõlma.
 • Objektiivid, pildiotsija : Klaaspinnad saavad kergesti kahjustada. Eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida vedeliku väljavalgumist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks kandke väike kogus objektiivi puhastusvahendit pehmele lapile ja puhastage ettevaatlikult.
 • Monitor : eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamisel pühkige pinda kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Ärge avaldage survet, kuna see võib põhjustada kahjustusi või talitlushäireid.

Pildianduri puhastamine

Objektiivide vahetamisel või korpuse katte eemaldamisel kaamerasse sattuv mustus või tolm võib kleepuda pildisensorile ja mõjutada teie fotosid. Pildiandurit saab puhastada allpool kirjeldatud viisil. Pange tähele, et andur on äärmiselt õrn ja kergesti kahjustatav; Soovitame käsitsi puhastamist teha ainult Nikoni volitatud teenindusesindajal.

 1. Eemaldage objektiiv.

  Lülitage kaamera välja ja eemaldage objektiiv või korpuse kate.

 2. Uurige pildisensorit.

  Hoidke kaamerat nii, et valgus langeks pildisensorile, ja uurige, kas sensoril pole tolmu või kiude. Kui võõrkehi pole, jätkake 4. sammuga.

 3. Puhastage andur.

  Eemaldage andurilt puhuriga tolm ja kiud. Ärge kasutage puhuriharja, kuna harjased võivad andurit kahjustada. Mustust, mida ei saa puhuriga eemaldada, saavad eemaldada ainult Nikoni volitatud teeninduspersonal. Mitte mingil juhul ei tohi andurit puudutada ega pühkida.

 4. Asetage objektiiv või korpuse kate tagasi.

Võõrkehad pildisensoril

Objektiivide või korpuse katete eemaldamisel või vahetamisel kaamerasse sattunud võõrkehad (või harvadel juhtudel määrdeaine või kaamera enda peenosakesed) võivad kleepuda pildisensorile, kus see võib teatud tingimustes tehtud fotodel esineda. Kaamera kaitsmiseks, kui objektiivi pole paigas, pange kindlasti tagasi kaameraga kaasas olev korpuse kate, eemaldades esmalt kogu tolmu ja muud võõrkehad, mis võivad olla kleepunud kaamera kinnitusele, objektiivi kinnitusele ja korpuse kattele. Vältige korpuse korgi kinnitamist ega objektiivide vahetamist tolmuses keskkonnas.

Kui võõrkehad satuvad pildisensorisse, puhastage andurit käsitsi ( 0 Pildianduri puhastamine ) või laske andurit puhastada Nikoni volitatud teeninduspersonal. Andurile sattunud võõrkehadest mõjutatud fotosid saab retušeerida, kasutades mõnes pilditöötlusrakenduses saadaolevaid puhta pildi valikuid.

Kaamera ja tarvikute hooldus

Kaamera on täppisseade ja vajab regulaarset hooldust. Nikon soovitab lasta kaamerat originaaljaemüüjal või Nikoni volitatud hooldusesindajal kord ühe kuni kahe aasta jooksul üle vaadata ja seda iga kolme kuni viie aasta järel hooldada (pange tähele, et nende teenuste eest kehtivad tasud). Sagedane ülevaatus ja hooldus on eriti soovitatav, kui kaamerat kasutatakse professionaalselt. Kaameraga regulaarselt kasutatavad tarvikud, nagu objektiivid või valikulised välklambid, peaksid kaamera kontrollimisel või hooldamisel kaasas olema.