Vaikesätete korral kuvatakse fotorežiimi i

Seadke pildikontroll

Valige pildikontroll vastavalt objektile või stseeni tüübile.

Võimalus Kirjeldus
n Automaatne Kaamera reguleerib standardse pildikontrolli alusel automaatselt toone ja toone. Portreeobjektide jume näib väljas tehtud võtetel pehmem ning sellised elemendid nagu lehestik ja taevas erksamad kui standardse pildikontrolliga tehtud piltidel.
Q Standard Standardne töötlemine tasakaalustatud tulemuste saavutamiseks. Soovitatav enamiku olukordade jaoks.
R Neutraalne Minimaalne töötlemine loomulike tulemuste saavutamiseks. Valige fotode jaoks, mida hiljem töödeldakse või retušeeritakse.
S Elav Pilte on täiustatud, et saada erksat fotoprindiefekti. Valige fotode jaoks, mis rõhutavad põhivärve.
T Ühevärviline Tehke ühevärvilisi fotosid.
o Portree Töötle naturaalse tekstuuri ja ümara tunnetusega portreed naha jaoks.
p Maastik Loob elavaid maastikke ja linnavaateid.
q Korter Üksikasjad on säilinud laias toonivahemikus, helgetest toonidest varjudeni. Valige fotode jaoks, mida hiljem põhjalikult töödeldakse või retušeeritakse.
k 01– k 20 Loominguline pildikontroll Valige järgmiste pildijuhtimisseadete hulgast, millest igaüks on ainulaadne toonide, toonide, küllastuse ja muude konkreetse efekti jaoks häälestatud seadete kombinatsioon: unenägu , hommik , pop , pühapäev , sünge , dramaatiline , vaikus , pleegitatud , melanhoolne , puhas , teksamaterjal , mänguasi , seepia , sinine , punane , roosa , süsi , grafiit , binaar ja süsinik .

Pildikontrolli seadete vaatamiseks tõstke esile pildikontroll ja vajutage 3 . Seadete muudatusi saab eelvaadata ekraanil ( 0 Pildikontrolli muutmine ).

Pildistamise ajal kuvatakse ekraanil kehtivat pildikontrolli ikooniga.

Pildikontrolli muutmine

Pildi juhtelemente saab muuta vastavalt stseenile või fotograafi loomingulistele kavatsustele. Tõstke i esile Set Picture Control ja vajutage J et kuvada Picture Controli loend, seejärel tõstke esile Picture Control ja vajutage 3 et kuvada Picture Controli seaded. Vajutage 1 või 3 soovitud sätte esiletõstmiseks ja vajutage 4 või 2 et valida väärtus sammuga 1, või pöörake alamkäsuvaliku nuppu, et valida väärtus sammuga 0,25 (saadaolevad suvandid sõltuvad valitud pildikontrollist). Vaikesätteid saab taastada, vajutades nuppu O

Pärast sätete kohandamist oma rahulolu järgi vajutage muudatuste jõustamiseks ja i menüüsse J Vaikesätetest muudetud pildikontrollid on tähistatud tärniga (“ U ”).

Eelmised seaded

Pildikontrolli seadistusmenüü väärtuste kuva all olev indikaator j

"A" (automaatne)

Mõne sätte jaoks saadaoleva suvandi A (automaatne) valimine võimaldab kaameral sätteid automaatselt reguleerida. Tulemused sõltuvad säritusest ja objekti asukohast kaadris.

n Auto“ pildikontroll

Kui funktsiooni Set Picture Control jaoks on valitud n Auto , saab sätteid reguleerida vahemikus A-2 kuni A+2 .

Saadaval on järgmised seaded:

Võimalus Kirjeldus
Efekti tase Vaigistage või suurendage loomingulise pildikontrolli efekti.
Kiire terav

Taset reguleerige kiiresti tasakaalustatud teravustamise , keskmise vahemiku teritamise ja selguse jaoks . Samuti saate individuaalselt kohandada järgmisi parameetreid:

  • Teritamine : kontrollige detailide ja piirjoonte teravust.
  • Keskmise vahemiku teravustamine : reguleerige teravust vastavalt mustrite ja joonte peenusele keskmistes toonides, mida mõjutavad teravus ja selgus .
  • Selgus : reguleerige üldist teravust ja paksemate piirjoonte teravust ilma heledust või dünaamilist ulatust mõjutamata.
Teritamine
Keskmise ulatusega teravus
Selgus
Kontrast Reguleerige kontrasti.
Heledus Suurendage või vähendage heledust ilma eredate või varjude detailide kadumiseta.
Küllastus Kontrollige värvide erksust.
Värvitoon Reguleerige tooni.
Filtriefektid Simuleerige värvifiltrite mõju ühevärvilistele piltidele.
Toniseerimine Valige mustvalgetel piltidel kasutatav toon. 3 vajutamine, kui valitud on muu suvand peale B&W (must-valge), kuvatakse küllastusvalikud.
Toonimine (loov pildikontroll) Reguleerige loominguliste pildikontrollide jaoks kasutatavat värvitooni.

Filtriefektid

Valige järgmiste valikute hulgast.

Režiim Seadistamine
Y (kollane) Need valikud suurendavad kontrasti ja neid saab kasutada maastikufotodel taeva heleduse vähendamiseks. Oranž annab rohkem kontrasti kui kollane, punane rohkem kontrasti kui oranž.
O (oranž)
R (punane)
G (roheline) Roheline pehmendab nahatoone ja seda saab kasutada portreede tegemiseks.

Valge tasakaal

Reguleerige valge tasakaalu (lisateabe saamiseks vt "Valge tasakaal", 0 Valge tasakaal ).

Võimalus
4 Automaatne
Hoidke valge (vähendage sooja värvi)
Säilitage üldine õhkkond
Hoidke soojad valgustusvärvid
D Loodusliku valgusega auto
H Otsene päikesevalgus
G Pilves ilm
M Varju
J Hõõglamp
I Fluorestseeruv
Naatrium-auru lambid
Soe-valge fluorestseeruv
Valge fluorestseeruv
Jahedas-valge fluorestseeruv
Päevavalge fluorestseeruv
Päevavalguslamp
Kõrge temp. elavhõbeda aur
5 Välklamp
K Valige värvitemperatuur
L Eelseadistatud kasutusjuhend

Kui vajutate 3 kui on esile tõstetud Automaatne või Fluorestsents, kuvatakse esiletõstetud üksuse alamvalikud.

Praegust valge tasakaalu valikut tähistab pildistamise ajal ekraanil ikoon.

Valge tasakaalu peenhäälestus

Kui valite i valge tasakaalu , kuvatakse valge tasakaalu valikute loend. Kui esile on tõstetud mõni muu suvand peale Vali värvitemperatuur , saab peenhäälestusvalikuid kuvada, vajutades 3 . Ekraanil saab eelvaadata kõiki peenhäälestusvalikute muudatusi.

G Suurendage rohelist
B Suurendage sinist värvi
A Suurendage merevaigu
M Suurendage magenta värvi

Puudutage ekraanil nooli või kasutage valge tasakaalu peenhäälestamiseks mitmikvalijat. Seadete salvestamiseks ja i menüüsse naasmiseks vajutage J

Tärn (" U ") valge tasakaalu ikooni kõrval pildistamisekraanil näitab, et peenhäälestus on toiminud.

Värvitemperatuuri valimine

Kui valite i valge tasakaalu , kuvatakse valge tasakaalu valikute loend. Kui Vali värvitemperatuur on esile tõstetud, saab värvitemperatuuri valikuid vaadata, vajutades 3 .

Väärtus
Mber- B lue telje

Väärtus
G reen – M agenta telg

Press 4 või 2 esiletõstmiseks numbrimärki A mber- B lue või G reen- M agenta teljel ja vajuta 1 või 3 muutumisega. Seadete salvestamiseks ja i menüüsse naasmiseks vajutage J Kui G green– M agenta telje jaoks on valitud muu väärtus kui null, kuvatakse valge tasakaalu ikooni kõrval tärn (“ U

Valige Värvitemperatuur

Pange tähele, et fluorestsentsvalgustusega ei saavutata soovitud tulemusi. Valige I ( Fluorestseeriv ) fluorestseeruvate valgusallikate jaoks. Teiste valgusallikate puhul tehke testpilt, et teha kindlaks, kas valitud väärtus on sobiv.

Eelseadistatud juhend

Eelseadistatud käsitsi kasutatakse kuni kuue kohandatud valge tasakaalu sätte salvestamiseks ja meeldetuletamiseks segavalguses pildistamiseks või tugeva värvilahendusega valgusallikate kompenseerimiseks. Eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu väärtuse mõõtmiseks järgige alltoodud samme.

  1. Kuva valge tasakaalu eelseadistused.

    Tõstke i menüü valge tasakaalu kuval esile Preset manual ja vajutage valge tasakaalu eelseadistuste loendi 3

  2. Valige eelseadistus.

    Tõstke esile soovitud valge tasakaalu eelseadistus (d-1 kuni d-6) ja vajutage J et valida esiletõstetud eelseadistus ja naasta i menüüsse.

    Kaitstud eelseaded

    g tähistatud eelseaded on kaitstud ja neid ei saa muuta.

  3. Valige otsemõõtmise režiim.

    Tõstke i menüüs esile White balance (Valgetasakaal) ja vajutage ja hoidke all J kuni L võtteekraanil hakkab vilkuma ja valge tasakaalu sihtmärk ( r ) ilmub kaadri keskele.

  4. Mõõtke valge tasakaal.

    Valge tasakaalu mõõtmiseks toksake valget või halli objekti või kasutage mitmikvalijat, et asetada r ekraani valge või halli ala kohale ja vajutada kas J või vajutada katiku vabastusnupp lõpuni alla (pange tähele, et r ei saa ümber paigutada, kui sisseehitatud välklamp on lubatud või valikuline välklamp on ühendatud. Sel juhul peate mõõtma valge tasakaalu valge või halli objektiga, mis asub kaadri keskel).

    Kui kaamera ei suuda valge tasakaalu mõõta, kuvatakse teade. Proovige valge tasakaalu uuesti mõõta teise sihtmärgiga.

  5. Väljuge otsemõõtmise režiimist.

    Otsese mõõtmise režiimist väljumiseks vajutage i

Käsitsi eelseadistatud valge tasakaalu mõõtmine

Eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu ei saa mõõta HDR-i või mitme säritusega pildistamise ajal.

Otsene mõõtmise režiim

Otsese mõõtmise režiim lõpeb, kui kohandatud sätte c3 ( Väljalülituse viivitus ) > Ooterežiimi taimer valitud aja jooksul ei tehta ühtegi toimingut.

Eelseadete haldamine

Fotovõttemenüü suvandit White balance > Preset manual saab kasutada valge tasakaalu kopeerimiseks olemasolevalt fotolt valitud eelseadistusse, kommentaaride lisamiseks või eelseadistuste kaitsmiseks.

Eelseadistuse käsitsi valimine

Eelseadistuse valimiseks valige pildistamismenüüst Valge tasakaal > Eelseadistuse manuaal , seejärel tõstke esile eelseade ja vajutage J . Kui valitud eelseadistusel pole praegu väärtust, määratakse valge tasakaal väärtusele 5200 K, mis on sama, mis Otsene päikesevalgus .

Pildikvaliteet

Valige fotode failivorming.

Võimalus Kirjeldus
NEF (RAW) +
JPEG korras
Salvestage igast fotost kaks koopiat: NEF (RAW) pilt ja JPEG koopia. Taasesituse ajal kuvatakse ainult JPEG-koopiat, kuid JPEG-koopia kustutamisel kustutatakse ka NEF-kujutis (RAW). NEF (RAW) pilti saab vaadata ainult arvutiga.
NEF (RAW) +
JPEG tavaline
NEF (RAW) +
Põhiline JPEG
NEF (RAW) Salvestage fotosid NEF (RAW) formaadis.
JPEG korras Salvestage fotosid JPEG-vormingus. Tihendus suureneb ja faili suurus väheneb, kui kvaliteet edeneb heast normaalsest normaalseks.
JPEG tavaline
Põhiline JPEG

Hetkel valitud suvand kuvatakse pildistamise ajal ekraanil.

NEF (RAW)

  • NEF (RAW) failid on laiendiga “*.nef”.
  • NEF (RAW) piltide teisendamist muudesse hästi kaasaskantavatesse vormingutesse (nt JPEG) nimetatakse "NEF (RAW) töötlemiseks". Selle protsessi käigus saab pildijuhte ja sätteid, nagu särikompensatsioon ja valge tasakaal, vabalt reguleerida.
  • RAW-andmeid endid NEF (RAW) töötlemine ei mõjuta ja nende kvaliteet jääb muutumatuks isegi siis, kui pilte töödeldakse mitu korda erinevate seadetega.
  • NEF (RAW) töötlemist saab teostada kaameras, kasutades viimistlusmenüü NEF (RAW) töötlemisüksust , või arvutis, kasutades Nikoni NX Studio tarkvara. NX Studio on tasuta saadaval Nikoni allalaadimiskeskusest.

Pildi suurus

Valige suurus, millega fotod salvestatakse.

Hetkel valitud suvand kuvatakse pildistamise ajal ekraanil.

Fotode füüsilised mõõtmed pikslites varieeruvad olenevalt suvandist Vali pildiala pildistamise menüüs.

Pildi suurus
Suur Keskmine Väike
Pildi ala DX (24 × 16) 5568 × 3712 4176 × 2784 2784 × 1856
1:1 (16 × 16) 3712 × 3712 2784 × 2784 1856 × 1856
16:9 (24 × 14) 5568 × 3128 4176 × 2344 2784 × 1560

Välgurežiim

Valige sisseehitatud välklambi jaoks välgurežiim. Saadaolevad valikud sõltuvad režiimikettaga valitud režiimist.

Võimalus Saadaval
I Täitevälk P , S , A , M
J Punasilmsuse vähendamine
L Aeglane sünkroonimine P , A
K Aeglane sünkroonimine + punasilmsus
M Tagumise kardina sünkroonimine P , S , A , M
X Automaatne b , k , p , n , s , f , V , T , U , 5
s Automaatne + punasilmsuse vähendamine b , k , p , n , s , f , V , T , U , 5
t Automaatne aeglane sünkroonimine o
u Automaatne aeglane sünkroonimine + punasilmsus o
s Välk väljas b , P , S , A , M , k , p , n , o , s , f , V , T , U , 5

Hetkel valitud valikut tähistab pildistamise ajal ekraanil ikoon.

Välgurežiimid on saadaval valikuliste välklampidega

Valikulise välguseadmega ühendatud välgurežiimid sõltuvad režiimikettaga valitud režiimist.

Võimalus Saadaval
I Täitevälk b , P , S , A , M , k , l , p , m , n , r , s , t , d , e , f , g , j , z , V , T , U , 5 , 6 , 1 , 2 , 3
J Punasilmsuse vähendamine b , P , S , A , M , k , l , p , m , n , r , s , t , d , e , f , g , j , z , V , T , U , 5 , 6 , 1 , 2 , 3
L Aeglane sünkroonimine P , A , o
K Aeglane sünkroonimine + punasilmsus P , A , o
M Tagumise kardina sünkroonimine P , S , A , M
X Automaatne
s Automaatne + punasilmsuse vähendamine
t Automaatne aeglane sünkroonimine
u Automaatne aeglane sünkroonimine + punasilmsus
s Välk väljas b , P , S , A , M

Mõõtmine

Mõõtmine määrab, kuidas kaamera määrab särituse. Saadaval on järgmised valikud.

Võimalus Kirjeldus
L Maatriksmõõtmine Kaamera mõõdab kaadri laia ala ja seab särituse vastavalt toonide jaotusele, värvile, kompositsioonile ja kaugusele, et saada palja silmaga nähtavatele tulemustele lähedased tulemused.
M Keskelt kaalutud mõõtmine Kaamera mõõdab kogu kaadrit, kuid määrab suurima kaalu kaadri keskel olevale alale, mille suurust saab valida kohandatud sätte b3 ( Center-weighted area ) abil. See on klassikaline portreede mõõtja ja seda soovitatakse kasutada ka siis, kui kasutate filtreid, mille säritustegur (filtritegur) on üle 1×.
N Punktmõõtmine Kaamera mõõdab ⌀3,5 mm ringi (mis vastab ligikaudu 2,5% kaadrist), mis on keskendunud praegusele fookuspunktile, võimaldades mõõta keskpunktist väljas olevaid objekte (kui kehtib automaatse ala AF, mõõdab kaamera selle asemel keskne fookuspunkt). Punktmõõtmine tagab objekti korrektse särituse isegi siis, kui taust on palju heledam või tumedam.
t Esile tõstetud kaalutud mõõtmine Kaamera omistab esiletõstmistele suurima kaalu. Kasutage seda suvandit, et vähendada detailide kadu esiletõstetud kohtades, näiteks pildistades laval prožektorite valgustusega esinejaid.

Hetkel valitud valikut tähistab pildistamise ajal ekraanil ikoon.

Wi-Fi ühendus

Lubage või keelake Wi-Fi. Lubage Wi-Fi, et luua traadita ühendus arvutitega või kaamera ja SnapBridge'i rakendust kasutavate nutitelefonide või tahvelarvutite (nutiseadmete) vahel.

Kui Wi-Fi on lubatud, kuvab kaamera Wi-Fi ikooni.

Wi-Fi väljalülitamiseks tõstke i esile Wi-Fi ühendus ja vajutage J . Kui Wi-Fi on praegu lubatud, kuvatakse teade Sule Wi-Fi ühendus; vajutage ühenduse lõpetamiseks J

Aktiivne D-valgustus

Aktiivne D-Lighting säilitab eredate ja varjude detailid, luues loomuliku kontrastiga fotosid. Kasutage suure kontrastsusega stseenide jaoks, näiteks pildistades eredalt valgustatud välismaastikke läbi ukse või akna või pildistades varjutatud objekte päikesepaistelisel päeval. See on kõige tõhusam, kui seda kasutatakse maatriksmõõtmisega.

Väljas

Y Automaatne

Võimalus Kirjeldus
Y Automaatne Kaamera reguleerib automaatselt aktiivset digitaalvalgustust vastavalt pildistamistingimustele (režiimis M on aga Y Auto samaväärne Q Normal ).
Z Eriti kõrge Valige aktiivse D-valgustuse määr Z Extra high , P High , Q Normal ja R Low .
P Kõrge
Q Tavaline
R Madal
c Väljas Aktiivne D-Lighting väljas.

Hetkel valitud valikut tähistab pildistamise ajal ekraanil ikoon.

Aktiivne D-valgustus

Aktiivse D-Lightingiga tehtud fotodel võib esineda müra (juhuslikult asetsevad eredad pikslid, udu või jooned). Mõne objekti puhul võib näha ebaühtlast varjutust. Aktiivne D-Lighting ei rakendu kõrge ISO-tundlikkuse korral (Hi 1 ja Hi 2), sealhulgas automaatse ISO-tundlikkuse juhtimisega valitud kõrgete tundlikkuste korral.

Vabastusrežiim

Valige toiming, mis tehakse katiku vabastusnupu lõpuni alla vajutamisel.

Võimalus Kirjeldus
U Üksik kaader Kaamera teeb ühe pildi iga kord, kui katiku vabastusnuppu vajutatakse.
V Pidev L Kui päästik on all, salvestab kaamera 1–4 kaadrit sekundis. Kaadrisagedust saab valida alamkäsuvaliku nuppu pöörates, kui vabastusrežiimi menüüs on esile tõstetud Continuous L.
W Pidev H Kui päästik on all, salvestab kaamera kuni umbes 5 kaadrit sekundis.
X Pidev H (laiendatud) Kui päästik on all, salvestab kaamera kuni umbes 11 kaadrit sekundis. Sisseehitatud välku ja valikulisi välklampe ei saa kasutada. Virvenduse vähendamisel pole mõju.
E Taimer Pildistage iseavajaga ( 0 Iseavaja ).

Vajutades 3 kui Continuous L on esile tõstetud, kuvatakse kaadri edasiliikumise suvandid.

Praegust vabastusrežiimi kuvatakse pildistamisekraanil ikoonina.

Pildistamise ekraan

Pideva väikese kiirusega ja pideva suure kiirusega režiimides värskendatakse ekraani reaalajas isegi pildistamise ajal.

Kaadri edasiliikumise määr

Kaadri edasiliikumise kiirus sõltub kaamera sätetest. Ligikaudsed maksimummäärad erinevatel seadistustel on toodud allolevas tabelis.

Vabastusrežiim Pildikvaliteet Biti sügavus Vaikne fotograafia
Väljas Peal
Pidev L JPEG Kasutaja valitud
NEF (RAW)/
NEF (RAW) + JPEG
12
14
Pidev H JPEG 5 kaadrit sekundis 4,5 kaadrit sekundis
NEF (RAW)/
NEF (RAW) + JPEG
12
14 4 kaadrit sekundis
Pidev H
(laiendatud)
JPEG 11 kaadrit sekundis * 11 kaadrit sekundis
NEF (RAW)/
NEF (RAW) + JPEG
12
14 9 kaadrit sekundis 8,5 kaadrit sekundis

10 kaadrit sekundis, kui kohandatud sätte d4 ( Katiku tüüp ) jaoks on valitud Elektrooniline esikardina katik.

Pidev H (laiendatud)

Sõltuvalt kaamera sätetest võib säritus iga sarivõtte ajal ebaühtlaselt muutuda. Seda saab vältida särituse 0 Fookuse ja särituse lukustamine ).

Mälupuhver

Kaameral on ajutiseks salvestamiseks mälupuhver, mis võimaldab pildistamist jätkata, kuni fotod mälukaardile salvestatakse. Ligikaudne piltide arv, mida saab praeguste seadistuste juures puhvrisse salvestada, kuvatakse särituse loenduritel, kui päästik on poolenisti alla vajutatud.

Fotode mälukaardile salvestamise ajal süttib mälukaardi juurdepääsu tuli. Sõltuvalt võttetingimustest ja mälukaardi jõudlusest võib salvestamine kesta mõnest sekundist mõne minutini. Ärge eemaldage mälukaarti ega akut enne, kui juurdepääsu tuli on kustunud. Kui kaamera lülitatakse välja ajal, mil andmed on puhvris, ei lülitu toide välja enne, kui kõik puhvris olevad pildid on salvestatud. Kui aku saab tühjaks, kui pildid jäävad puhvrisse, siis katiku vabastus blokeeritakse ja pildid kantakse mälukaardile.

Iseavaja

Iseavaja režiimis käivitab katiku vabastusnupu vajutamine taimeri ja taimeri aegumisel tehakse foto.

  1. Valige i Vabastusrežiim , tõstke esile Self-timer ja vajutage 3 .

  2. Valige iseavaja vabastamise viivitus ja võtete arv.

    Kui seaded on lõpetatud, vajutage J

  3. Kadreerige foto ja teravustage.

    Vabastamise prioriteediga teravustamisrežiimides, sealhulgas AF-S , ei käivitu taimer, kui kaamera ei suuda teravustada.

  4. Käivitage taimer.

    Taimeri käivitamiseks vajutage katiku vabastusnupp lõpuni alla. Ekraanile E ja iseavaja tuli hakkab vilkuma, peatudes kaks sekundit enne pildistamist.

Mitme võtte tegemine

Kasutage kohandatud seadistust c2 ( Iseavaja ), et valida tehtavate võtete arv ja võtete vaheline intervall, kui iseavaja lõpetab mahaloenduse.

Optiline VR

Valige, kas lubada optiline vibratsiooni vähendamine. Saadaolevad valikud sõltuvad objektiivist.

Võimalus Kirjeldus
C Tavaline
(VR on lubatud)
Valige staatiliste objektide pildistamisel täiustatud optilise vibratsiooni vähendamiseks.
D Sport Valige sportlaste ja muude kiiresti ja ettearvamatult liikuvate objektide pildistamisel.
E Väljas Optiline vibratsiooni vähendamine on välja lülitatud.

Muud valikud peale Väljas kuvatakse pildistamise ajal ikoonina ekraanil.

Optiline VR

Optiline VR ei pruugi mõne objektiiviga saadaval olla. Vibratsiooni vähendamise kasutamisel oodake enne pildistamist, kuni pilt ekraanil stabiliseerub. Mõne objektiivi puhul võib pilt ekraanil ka pärast katiku vabastamist väriseda; see on normaalne ega viita rikkele. Pange tähele, et statiivile või monopoodile paigaldatud optilise vibratsiooni vähendamisega objektiivide sätted võivad olenevalt objektiivist erineda; vaadake üksikasju objektiivi kasutusjuhendist.

Kaadrite panoraamimiseks on soovitatav kasutada tavalist või sportlikku. Režiimides Normal ja Sport rakendatakse optilist vibratsiooni vähendamist ainult liikumisele, mis ei ole panoraami osa (näiteks kui kaamera panoraamitakse horisontaalselt, rakendatakse optilist vibratsiooni vähendamist ainult vertikaalse värisemise korral).

AF-ala režiim

AF-ala režiim juhib seda, kuidas kaamera valib automaatse teravustamise jaoks teravustamispunkti. Lisateabe saamiseks vaadake "AF-ala režiim" ( 0 AF-ala režiim ).

Võimalus
3 Täpne AF
d Ühepunktiline AF
e Dünaamilise ala AF
f Lai ala AF (S)
g Lai ala AF (L)
h Automaatne ala AF

Hetkel valitud valikut kuvatakse pildistamise ajal ekraanil ikoonina.

Fookuse režiim

Fookusrežiim juhib seda, kuidas kaamera teravustab. Lisateabe saamiseks vt „Fookusrežiimi valimine” ( 0 Fookusrežiimi valimine ).

Võimalus
AF-A AF režiimi automaatne lüliti
AF-S Üksik AF
AF-C Pidev AF
MF Käsitsi teravustamine

Hetkel valitud valikut kuvatakse pildistamise ajal ekraanil ikoonina.