Kui kaamera ühendamiseks arvutiga, kus töötab ViewNX-i, kasutatakse kaasasolevat USB-kaablit, saate pilte arvutisse kopeerida, kus neid saab vaadata, redigeerida ja korraldada. Teavet arvutitega traadita ühenduste loomise kohta leiate jaotisest "Arvutitega ühenduse loomine Wi-Fi kaudu" ( 0 Arvutitega ühendamine Wi-Fi kaudu ) jaotises "Arvutite või nutiseadmetega juhtmeta ühenduste loomine".

ViewNX-i installimine

Laadige järgmiselt veebisaidilt alla ViewNX-i installer ja järgige installimise lõpuleviimiseks ekraanil kuvatavaid juhiseid (olemasolevad kasutajad peaksid kindlasti alla laadima uusima versiooni, kuna varasemad versioonid ei pruugi kaamerat toetada). Vajalik on Interneti-ühendus. Süsteeminõuete ja muu teabe saamiseks vaadake oma piirkonna Nikoni veebisaiti.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Jäädvustage NX-D

Kasutage Nikoni tarkvara Capture NX-D fotode peenhäälestamiseks või NEF (RAW) piltide sätete muutmiseks ja muudes vormingutes salvestamiseks. Capture NX-D on allalaadimiseks saadaval aadressilt:
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Piltide kopeerimine arvutisse

Üksikasjalike juhiste saamiseks vaadake ViewNX-i veebiabi.

 1. Ühendage USB-kaabel.

  Kui olete kaamera välja lülitanud ja veendunud, et mälukaart on sisestatud, ühendage kaasasolev USB-kaabel nagu näidatud.

  USB-jaoturid

  Ühendage kaamera otse arvutiga; ärge ühendage kaablit USB-jaoturi või klaviatuuri kaudu.

  Kasutage usaldusväärset toiteallikat

  Andmeedastuse katkemise vältimiseks veenduge, et kaamera aku on täielikult laetud.

  Ühenduskaablid

  Liidesekaablite ühendamisel või lahtiühendamisel veenduge, et kaamera oleks välja lülitatud. Ärge kasutage jõudu ega püüdke ühendusi nurga all sisestada.

 2. Lülitage kaamera sisse.

  ViewNX-i komponent Nikon Transfer 2 käivitub (kui kuvatakse teade, mis palub teil valida programm, valige Nikon Transfer 2). Kui Nikon Transfer 2 ei käivitu automaatselt, käivitage ViewNX-i ja klõpsake ikooni „Import”.

  Windows 7

  Kui kuvatakse järgmine dialoog, valige Nikon Transfer 2, nagu allpool kirjeldatud.

  1. Jaotises Piltide ja videote importimine klõpsake nuppu Muuda programmi . Kuvatakse programmi valimise dialoog; valige Nikon Transfer 2 ja klõpsake nuppu OK .

  2. Topeltklõps .

  Windows 10 ja Windows 8.1

  Windows 10 ja Windows 8.1 võivad kaamera ühendamisel kuvada automaatse esituse viipa. Puudutage või klõpsake dialoogiakna ja seejärel puudutage või klõpsake nuppu Nikon Transfer 2, et valida Nikon Transfer 2.

  macOS/OS X

  Kui Nikon Transfer 2 ei käivitu automaatselt, kinnitage, et kaamera on ühendatud, seejärel käivitage Image Capture (rakendus, mis on kaasas macOS-i või OS X-ga) ja valige kaamera tuvastamisel avanevaks rakenduseks Nikon Transfer 2.

 3. Klõpsake nuppu Start Transfer .

  Mälukaardil olevad pildid kopeeritakse arvutisse.

  Klõpsake nuppu Start Transfer

  Filmide teisaldamine

  Ärge püüdke videoid mälukaardilt teisaldada, kui see on teise kaamerasse sisestatud. See võib põhjustada filmide kustutamise ilma neid teisaldamata.

  Ülekandmise ajal

  Ärge lülitage edastuse ajal kaamerat välja ega ühendage lahti USB-kaablit.

 4. Lülitage kaamera välja.

  Kui edastamine on lõppenud, lülitage kaamera välja ja ühendage USB-kaabel lahti.