Teistes režiimides peale b saab särikompensatsiooni kasutada kaamera soovitatud särituse muutmiseks, muutes pildid heledamaks või tumedamaks. Valige fotode puhul –5 EV (alasäritus) ja +5 EV (ülesäritus) väärtuste vahel või filmide puhul –3 kuni +3 EV. Vaikimisi reguleeritakse särikompensatsiooni 1/3 EV sammuga. Seda saab muuta 1/2 EV-ks, kasutades kohandatud sätet b1 ( särituse reguleerimise EV sammud ). Üldiselt muudavad positiivsed väärtused objekti heledamaks, negatiivsed aga tumedamaks.

−1 EV

Ei mingit särikompensatsiooni

+1 EV

Särikompensatsiooni väärtuse valimiseks vajutage E ja pöörake käsuvaliku nuppu, kuni kuvatakse soovitud väärtus.

Alamkäsuvalik

E nupp

Peamine käsunupp

Muude väärtuste kui ±0,0 korral kuvab kaamera E nupu E (filmirežiim) või E ja särituse indikaatorit (fotorežiim). Särikompensatsiooni hetkeväärtust saab kinnitada, vajutades nuppu E

Monitor

Pildiotsija

Normaalse särituse saab taastada, määrates särikompensatsiooni väärtusele ±0. Välja arvatud h ja q , ei lähtestata särikompensatsiooni, kui kaamera on välja lülitatud ( h ja q lähtestatakse särikompensatsioon, kui valitakse mõni muu režiim või kaamera välja lülitatakse).

Režiim M

Režiimis M mõjutab särikompensatsioon ainult särituse indikaatorit; säriaeg ja ava ei muutu. Särituse indikaatorit ja särikompensatsiooni hetkeväärtust saab kuvada, vajutades nuppu E

Flash fotograafia

Kui kasutatakse sisseehitatud välku või valikulist välklampi, mõjutab särikompensatsioon nii välgu taset kui ka säritust, muutes nii põhiobjekti kui ka tausta heledust. Kohandatud sätet e3 ( välgu särikompensatsioon ) saab kasutada särituse kompenseerimise mõju piiramiseks ainult taustaga.