Valge tasakaal tagab, et valged objektid näivad valged, olenemata valgusallika värvist. Enamiku valgusallikate puhul on soovitatav kasutada vaikesätet ( j Kui soovitud tulemusi ei ole võimalik saavutada automaatse valge tasakaaluga, valige mõni muu valik, nagu allpool kirjeldatud.

Valge tasakaalu saab valida valge tasakaalu i ning fotode ja video salvestamise menüüdes ( 0 White Balance , White Balance , White Balance ).

Vaikesätete korral saab valge tasakaalu valida ka Fn1 nuppu all hoides ja põhikäsuvaliku nuppu pöörates ( 0 Funktsiooninupud ( Fn1 ja Fn2 ) ).

Kui valitud on 4 ( Automaatne ), I ( Fluorestseeriv ), K ( Valige värvitemperatuur ) või L ( Käsitsi eelseadistatud ), saate valida alamvaliku, hoides all nuppu Fn1 ja keerates alamkäsuvaliku skaalat.

Võimalus K * Kirjeldus
4 Automaatne Enamiku valgusallikatega optimaalsete tulemuste saavutamiseks reguleeritakse valge tasakaalu automaatselt. Sisseehitatud välklambi või valikulise välklambi kasutamisel reguleeritakse valge tasakaalu vastavalt välklambi valgustusele.
Hoidke valge (vähendage sooja värvi) 3500–8000 Kõrvaldage hõõglambi poolt tekitatud soojad värvitoonid.
Säilitage üldine õhkkond Säilitage osaliselt hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
Hoidke soojad valgustusvärvid Säilitage hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
D Loodusliku valgusega auto 4500–8000 Kasutades loomulikus valguses, toodab see suvand värvidele, mis on lähedasemad palja silmaga nähtavatele.
H Otsene päikesevalgus 5200 Kasutage otsese päikesevalguse käes valgustatud objektidega.
G Pilves ilm 6000 Kasutage päevavalguses pilvise taeva all.
M Varju 8000 Kasutage päevavalguses varjus olevate objektidega.
J Hõõglamp 3000 Kasutada hõõglambi all.
I Fluorestseeruv Kasutada fluorestsentsvalgustuse all; valige lambi tüüp vastavalt valgusallikale.
Naatrium-auru lambid 2700
Soe-valge fluorestseeruv 3000
Valge fluorestseeruv 3700
Jahedas-valge fluorestseeruv 4200
Päevavalge fluorestseeruv 5000
Päevavalguslamp 6500
Kõrge temp. elavhõbeda aur 7200
5 Välklamp 5400 Kasutage stuudiostrobo-valgustite ja muude suurte välklampidega.
K Valige värvitemperatuur 2500–10 000 Valige väärtuste loendist värvitemperatuur või hoidke all nuppu Fn1 ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
L Eelseadistatud kasutusjuhend Mõõtke objekti või valgusallika valge tasakaalu (otse mõõtmise režiimi sisenemiseks vajutage ja hoidke all 0 Eelseadistatud käsitsi ), kopeerige valge tasakaal olemasolevalt fotolt või valige olemasolev väärtus, hoides all nuppu Fn1 ja pöörates alamkäsuvaliku nuppu.

Värvitemperatuur. Kõik väärtused on ligikaudsed ega kajasta peenhäälestust (kui see on kohaldatav).

D ("Loodusliku valguse automaatne")

D ( Loodusliku valguse automaatne ) ei pruugi kunstliku valguse korral soovitud tulemusi anda. Valige 4 ( Automaatne ) või valgusallikale sobiv suvand.

Valge tasakaalu peenhäälestus

Muude seadistuste korral peale Vali värvitemperatuuri saab valge tasakaalu peenhäälestada, kasutades valge tasakaalu suvandeid i ning fotode ja video salvestamise menüüsid ( 0 Valge tasakaalu peenhäälestus ).

Stuudiovälkvalgustus

4 ( Automaatne ) ei pruugi suurte stuudiovälklampidega soovitud tulemusi anda. Kasutage eelseadistatud valge tasakaalu või määrake valge tasakaal väärtuseks 5 ( Välklamp ) ja kasutage valge tasakaalu reguleerimiseks peenhäälestust.

4 (Automaatne)

Automaatse valge tasakaaluga tehtud piltide fototeave loetleb kaamera poolt pildi tegemise ajal valitud värvitemperatuuri. Saate seda kasutada viitena valiku Vali värvitemperatuur väärtuse valimisel. Et vaadata pildistamise andmed taasesituse ajal minna Playback kuvavalikuid taasesituse menüüs ja vali Laskmine andmed Täiendav foto info.

Värvi temperatuur

Valgusallika tajutav värvus sõltub vaatajast ja muudest tingimustest. Värvustemperatuur on valgusallika värvuse objektiivne mõõt, mis on määratletud viitega temperatuurile, milleni objekt tuleks kuumutada, et kiirata valgust samadel lainepikkustel. Kui valgusallikad, mille värvustemperatuur on umbes 5000–5500 K, näivad valged, siis madalama värvustemperatuuriga valgusallikad, nagu hõõglambid, on kergelt kollased või punased. Kõrgema värvitemperatuuriga valgusallikad on sinise varjundiga.

“Soojemad” (punasemad) värvid

“Jahedamad” (sinisemad) värvid

Üldiselt valige madalamad väärtused, kui teie piltidel on punane varjund, või kui soovite muuta värvid tahtlikult külmemaks, kõrgemad väärtused, kui pildid on sinise varjundiga, või et muuta värve tahtlikult soojemaks.