Kaugvälklampide juhtimine
Kaugvälklampe saab juhtida optiliste signaalide kaudu, mis tulevad valikulisest välklambist, mis on paigaldatud kaamera tarvikupesale ja toimib põhivälguna (optiline AWL). Ühilduvate välklampide kohta teabe saamiseks vaadake jaotist Nikoni loominguline valgustussüsteem ( 0 Nikoni loominguline valgustussüsteem ). Kui kõnealune välklamp on SB-500, saab sätteid reguleerida kaamerast (vt allpool); vastasel juhul tuleb sätteid reguleerida välklambi juhtnuppude abil, nagu on kirjeldatud seadmega kaasasolevas dokumentatsioonis. Teavet välklambi paigutuse ja muude teemade kohta vaadake välklampidega kaasasolevast dokumentatsioonist. Sisseehitatud välklampi ei saa kasutada põhivälguna.
SB-500 kasutamine
Kui valikuline SB-500 välklamp on paigaldatud kaamera tarvikupesale, kuvatakse traadita välgu valikud pildistamise menüü jaotises Välgu juhtimine. Valides Optical AWL menüüs Wireless flash options ( Traadita välklambi valikud), saate grupivälgu pildistada.
-
C : Valige rühma välgu valikud .
Tõstke välklambi juhtkuval esile Group flash options ja vajutage 2 .
-
C : reguleerige põhivälgu sätteid.
Valige igas rühmas põhivälgu ja välklambi välgu juhtimisrežiim ja välgu tase:
- TTL : i-TTL välgu juhtimine
- q A : automaatne ava (saadaval ainult ühilduvate välklampidega)
- M : Valige välgu tase käsitsi
- – – (väljas) : seadmed ei sähvata ja välgu taset ei saa reguleerida
Seadke põhivälk kanalile 3.
-
f : määrake kaugvälklambid kanalile 3.
-
f : rühmitage kaugvälklambid.
Valige iga kaugvälklambi jaoks rühm (A või B). Kuigi kasutatavate kaugvälklampide arv ei ole piiratud, on praktiline maksimummäär kolm rühma kohta. Kui see arv on suurem, häirib kaugvälklampide kiirgav valgus jõudlust.
-
C / f : komponeerige võte.
Komponeerige võte ja paigutage välklambid. Lisateabe saamiseks vaadake välklampidega kaasasolevat dokumentatsiooni. Pärast seadmete paigutamist vajutage põhivälklambi testnuppu, et välklambi testida ja veenduda, et seadmed töötavad normaalselt.
-
C / f : pildistage.
Tehke foto pärast seda, kui olete veendunud, et kõigi välklambi valmisoleku tuled põlevad.
Märkus. Välgu kaugfotograafia
Asetage anduriaknad kaugvälklampidele, et nad saaksid põhivälgu valgust (eriti ettevaatlik on vajalik, kui kaamera ei ole statiivile kinnitatud). Veenduge, et kaugvälklampide otsene valgus või tugev peegeldus ei satuks kaamera objektiivi (TTL-režiimis) ega kaugvälklampide fotosilmadesse ( q A režiim), kuna see võib säritust segada. Peavälklambi madala intensiivsusega ajastusvälkude ilmumise vältimiseks lühikese vahemaaga tehtud fotodel valige madal ISO-tundlikkus või väike ava (suured f-arvud). Pärast kaugvälklampide paigutamist tehke proovivõte ja vaadake tulemusi kaamera ekraanil.