Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google prevajalnik

TA STORITEV LAHKO VSEBUJE PREVODE, KI SO V PRISTOJNOSTI DRUŽBE GOOGLE. GOOGLE ZAVRAČA VSE GARANCIJE, POVEZANE S PREVAJANJI, IZRECNE ALI IMPLICITNE, VKLJUČNO S KAKRŠNIMI KOLI GARANCIJAMI TOČNOSTI, ZANESLJIVOSTI IN VSEMI IMPLICIRANIMI GARANCIJAMI PRODAJNOSTI, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVE PRAVIC.

Referenčni vodiči družbe Nikon Corporation (v nadaljevanju »Nikon«) so bili prevedeni s pomočjo programske opreme za prevajanje, ki je v pristojnosti Google prevajalnika. Zelo smo si prizadevali zagotoviti natančen prevod, vendar nobeno avtomatizirano prevajanje ni popolno niti ni namenjeno nadomeščanju človeških prevajalcev. Prevodi so na voljo kot storitev uporabnikom Nikonovih referenčnih vodičev in so takšni, kot so. Izrecno ali implicitno ne jamčimo za točnost, zanesljivost ali pravilnost prevodov iz angleščine v kateri koli drug jezik. Nekatere vsebine (na primer slike, videoposnetki, Flash, itd.) morda ne bodo natančno prevedene zaradi omejitev programske opreme za prevajanje.

Uradno besedilo je angleška različica referenčnih vodičev. Vsa neskladja ali razlike, ustvarjene v prevodu, niso zavezujoče in nimajo pravnega učinka za skladnost ali izvrševanje. Če se pojavijo kakršna koli vprašanja v zvezi z natančnostjo informacij v prevedenih referenčnih vodičih, glejte angleško različico vodičev, ki je uradna različica.

Skrb za fotoaparat

Shranjevanje

Če fotoaparata dlje časa ne boste uporabljali, odstranite baterijo. Preden odstranite baterijo, se prepričajte, da je fotoaparat izklopljen.

Kamere ne shranjujte na mestih, kjer:

  • so slabo prezračevane ali izpostavljene vlažnosti nad 60 %
  • poleg opreme, ki proizvaja močna elektromagnetna polja, kot so televizorji ali radijski sprejemniki
  • so izpostavljeni temperaturam nad 50 °C (122 °F) ali pod –10 °C (14 °F).

Čiščenje

Postopek se razlikuje glede na del, ki ga je treba očistiti. Postopki so podrobno opisani spodaj.

  • Ne uporabljajte alkohola, razredčila ali drugih hlapljivih kemikalij.

Ohišje kamere

S puhalnikom odstranite prah in vlakna, nato pa nežno obrišite z mehko, suho krpo. Po uporabi fotoaparata na plaži ali morju obrišite pesek ali sol s krpo, rahlo navlaženo z destilirano vodo, in fotoaparat temeljito osušite.

Pomembno : prah ali drugi tujki v fotoaparatu lahko povzročijo okvaro izdelka. Garancija ne krije škode zaradi prisotnosti tujkov v fotoaparatu.

Objektiv in iskalo

Ti stekleni elementi se zlahka poškodujejo: odstranite prah in vlakna s pihalnikom. Če uporabljate puhalo za aerosole, držite pločevinko navpično, da preprečite iztekanje tekočine, ki bi lahko poškodovala steklene elemente. Za odstranitev prstnih odtisov in drugih madežev nanesite majhno količino čistila za leče na mehko krpo in previdno očistite.

Monitor

Z izpihovalnikom odstranite prah in vlakna. Ko odstranjujete prstne odtise in druge madeže, površino rahlo obrišite z mehko krpo ali irhovino. Ne pritiskajte, saj bi to lahko povzročilo poškodbe ali okvaro.

Čiščenje slikovnega senzorja

Umazanija ali prah, ki vstopita v fotoaparat, ko zamenjate leče ali odstranite pokrovček ohišja, se lahko prime na površino slikovnega senzorja in vpliva na vaše fotografije. Možnost »senzor čiste slike« vibrira senzor, da odstrani prah.

Slikovni senzor lahko kadar koli očistite v menijih ali pa se čiščenje izvede samodejno, ko je fotoaparat izklopljen. Če s čiščenjem slikovnega senzorja težave ne odpravite, se obrnite na predstavnika pooblaščenega servisa Nikon .

Uporaba menijev

  • Za največji učinek držite kamero v običajni orientaciji (podnožje navzdol).

  • V nastavitvenem meniju izberite [ Očisti slikovni senzor ], nato označite [ Očisti zdaj ] in pritisnite J za začetek čiščenja.
  • Med čiščenjem ni mogoče uporabiti kontrolnikov kamere. Ne odstranjujte ali izklapljajte vira napajanja.
  • Ko je čiščenje končano, se bo prikazal nastavitveni meni.

Čiščenje slikovnega senzorja ob izklopu

Možnost Opis
6 [ Čisto ob izklopu ] Slikovni senzor se med zaustavitvijo samodejno očisti vsakič, ko fotoaparat izklopite.
[ Čiščenje ] Samodejno čiščenje slikovnega tipala je izklopljeno.
  1. Izberite [ Samodejno čiščenje ] za [ Očisti slikovni senzor ].

    Če pritisnete 2 , ko je označeno [ Samodejno čiščenje ], se prikažejo možnosti [ Samodejno čiščenje ].

  2. Označite možnost.

    Pritisnite J , da izberete označeno možnost.

Čiščenje slikovnega senzorja

  • Uporaba kontrolnikov kamere prekine vsako čiščenje slikovnega tipala, ki se začne kot odgovor na delovanje stikala za vklop.
  • Če čiščenje slikovnega tipala izvedete večkrat zaporedoma, bo čiščenje slikovnega tipala morda začasno onemogočeno, da se zaščiti notranje vezje fotoaparata. Čiščenje lahko ponovno izvedete po kratkem čakanju.

Ročno čiščenje

Če tujkov s slikovnega senzorja ni mogoče odstraniti s čiščenjem slikovnega senzorja, lahko senzor očistite ročno, kot je opisano spodaj. Upoštevajte pa, da je senzor izjemno občutljiv in ga je enostavno poškodovati; priporočamo, da ročno čiščenje opravi samo pooblaščeni serviser Nikon .

  1. Izklopite fotoaparat in odstranite objektiv.

  2. Fotoaparat držite tako, da lahko svetloba vstopi vanj, in preglejte slikovni senzor, ali je prah ali vlakna.

    Če tujkov ni, nadaljujte s 4. korakom.

  3. S pihalnikom odstranite morebitni prah in vlakna s senzorja.

    • Ne uporabljajte puhalnika. Ščetine lahko poškodujejo senzor.
    • Umazanijo, ki je ni mogoče odstraniti s pihalnikom, lahko odstrani samo Nikon pooblaščeno servisno osebje. Pod nobenim pogojem se senzorja ne smete dotikati ali brisati.

  4. Zamenjajte lečo ali priložen pokrovček ohišja.

Tujek na slikovnem senzorju

Tujki, ki vstopajo v fotoaparat, ko so leče ali pokrovčki ohišja odstranjeni ali zamenjani (ali v redkih primerih mazivo ali drobni delci iz samega fotoaparata), se lahko primejo slikovnega tipala, kjer se lahko pojavijo na fotografijah, posnetih pod določenimi pogoji. Da preprečite vdor tujkov pri nameščanju pokrovčka ohišja ali menjavi leč, se izogibajte prašnemu okolju in odstranite ves prah in druge tujke, ki so se morda oprijeli nastavka fotoaparata, nastavka za objektiv ali pokrovčka ohišja. Za zaščito fotoaparata, ko objektiv ni nameščen, obvezno zamenjajte priložen pokrovček ohišja. Če naletite na tujke, ki jih ni mogoče odstraniti z možnostjo čiščenja slikovnega tipala ( 0 Uporaba menijev ), očistite slikovno tipalo, kot je opisano v »Ročno čiščenje« ( 0 Ročno čiščenje ), ali dajte senzor očistiti pooblaščenemu Nikon servisnemu osebju. Fotografije, na katerih je na senzorju tujek, je mogoče retuširati z možnostmi čiste slike, ki so na voljo v nekaterih aplikacijah za slikanje.

Servisiranje fotoaparata in dodatne opreme

Kamera je natančna naprava in zahteva redno servisiranje; Nikon priporoča, da se fotoaparat pregleda enkrat na eno do dve leti in da se servisira enkrat na tri do pet let (upoštevajte, da so te storitve plačane).

  • Pogoste preglede in servisiranje še posebej priporočamo, če kamero uporabljate profesionalno.
  • Vse dodatke, ki se redno uporabljajo s fotoaparatom, kot so leče ali izbirne bliskavice, je treba priložiti ob pregledu ali servisu fotoaparata.