Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Uus AF-objekti tuvastamise valik: "Linnud"

[ Linnud ] on lisatud objektide tuvastamise valikute hulka, mis on saadaval [ AF-objekti tuvastamise valikud ] pildistamise ja videosalvestuse menüüdes.

 • Videosalvestusmenüü puhul tehakse objekti valik [ AF-objekti tuvastamise valikud ] > [ Objekti tuvastamine ]. Foto- ja videorežiimide jaoks saab valida eraldi teematüübid.

 • Kui [ Birds ] valimisel tuvastatakse lind, ilmub fookuspunkt kõnealuse linnu näo kohale. Kui kaamera tuvastab objekti silmad, ilmub fookuspunkt hoopis ühe või teise tema silma kohale. Kui kaamera ei suuda tuvastada ei nägu ega silmi, kuvab see tuvastatud linnu kohal fookuspunkti.

Ettevaatust: objekti tuvastamine "lindude" abil

 • Objekti tuvastamine ei pruugi ootuspäraselt toimida, kui:

  • objekti nägu on kaadri suhtes liiga suur või väike,
  • objekti nägu on liiga eredalt või nõrgalt valgustatud,
  • subjekti nägu või silmad on varjatud sulgede või muu sarnasega,
  • subjekti nägu ja silmad on sarnast värvi või
  • objekt liigub pildistamise ajal liigselt.
 • Kaamera võib kuvada äärise objektide ümber, mis ei ole linnud, kuid mis neid meenutavad. Kui kaamera tuvastab sageli ekslikult muid objekte peale lindude, võib väiksemate fookuspunktidega automaatse teravustamise ala režiimi valimine parandada teravustamise jõudlust.
 • Virvendus on tõenäolisem, kui pildistatakse fluorestsents-, elavhõbeda- või sarnase valguse all, võrreldes muude keskkondadega.

  • Kui valite pildistamismenüüs [ Fotovirvenduse vähendamine ] suvandi [ ON ], vähendab see väreluse efekte.
  • Kui värelust ei esine, soovitame valida pildistamismenüüs [ Fotovirvenduse vähendamise ] jaoks [ OFF ].
 • Automaatse teravustamise abivalgusti valgus võib kahjustada mõnede lindude silmi; valige automaatse teravustamise kasutamisel kohandatud sätte a12 [ Integr-in AF-abivalgusti ] jaoks [ OFF ].