Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Fotode retušeerimine

Olemasolevatest piltidest saab teha retušeeritud koopiaid. Viimistletud koopiad salvestatakse uutesse failidesse, eraldi originaalpiltidest.

Võimalus Kirjeldus
[ RAW töötlemine (praegune pilt) ] Salvestage praeguse NEF ( RAW ) pildi koopia muus vormingus, näiteks JPEG ( 0 RAW töötlemine ).
[ RAW töötlemine (mitu pilti) ] Valige JPEG vormingusse või muudesse vormingutesse teisendamiseks mitu olemasolevat NEF ( RAW ) pilti ( 0 RAW töötlemine ).
[ Kärbi ] Looge praegusest fotost kärbitud koopia ( 0 Kärbi ).
[ Suuruse muutmine (praegune pilt) ] Looge praegusest fotost väike koopia ( 0 Muuda suurust ).
[ Suuruse muutmine (mitu pilti) ] Looge ühest või mitmest olemasolevast fotost väikesed koopiad ( 0 Muuda suurust ).
[ D-Lighting ] Varjude heledamaks muutmine ( 0 D-Lighting ).
[ Sirgenda ] Piltide sirgendamine ( 0 Sirgenda ).
[ Moonutuste juhtimine ] Vähendage lainurkobjektiividega tehtud piltide silindrimoonutusi või teleobjektiividega tehtud piltidel nööpnõela moonutusi ( 0 Distortion Control ).
[ Perspektiivikontroll ] Perspektiivi mõju vähendamine ( 0 Perspektiivi juhtimine ).
[ Monokroomne ] Looge praegusest fotost mustvalge koopia ( 0 Monochrome ).
[ Ülekate (lisa) ] Katke kaks pilti, et luua uus pilt JPEG vormingus ( 0 Ülekate (lisa) ).
[ Kergenda ] Võrrelge piksleid igas punktis mitmel pildil ja valige kõige heledam, et luua uus pilt JPEG vormingus ( 0 'Heleda' ja 'Tumenda' ).
[ Tumendada ] Võrrelge piksleid igas punktis mitmel pildil ja valige kõige tumedam, et luua uus pilt JPEG vormingus ( 0 'Heleda' ja 'Tumenda' ).
[ Liikuv segu ] Kaamera uurib valitud pildiseeriat, et tuvastada liikuvad objektid, ja katab need, et luua üks JPEG kujutis ( 0 Motion Blend ).
 1. Valige mitmikvalijaga soovitud pilt ja vajutage nuppu i .

  Kui kasutate [ RAW töötlust (mitu pilti) ] või [ Suuruse muutmine (mitu pilti) ], ei pea te pilti valima, kuna teil palutakse hiljem pildid valida.

 2. Tõstke esile [ Retouch ] ja vajutage 2 .

 3. Tõstke esile soovitud valik ja vajutage 2 .

 4. Valige retušeerimisvalikud.

  • Lisateabe saamiseks vaadake valitud üksuse jaotist.
  • Väljumiseks ilma retušeeritud koopiat loomata vajutage K . See viib teid tagasi taasesituse kuvale.
 5. Looge retušeeritud koopia.

  • Lisateabe saamiseks vaadake valitud üksuse jaotist.
  • Viimistletud koopiad on tähistatud ikooniga p .

Ettevaatust: retušeeri

 • Kaamera ei pruugi olla võimeline kuvama või viimistlema pilte, mis on tehtud või retušeeritud teiste kaameratega või mida on viimistletud arvutis.
 • Kui lühikese aja jooksul mingeid toiminguid ei tehta, lülitub ekraan välja ja kõik salvestamata muudatused lähevad kaotsi. Ekraani sisselülitamise aja pikendamiseks valige pikem menüü kuvamisaeg, kasutades kohandatud sätet c3 [ Väljalülitusviivitus ] > [ Menüüd ].

Ettevaatust: koopiate viimistlemine

 • Enamikku üksusi saab rakendada koopiatele, mis on loodud muude viimistlussuvanditega, kuigi mitme töötluse tulemuseks võib olla pildikvaliteedi halvenemine või ebaloomulikud värvid.
 • Tekkiv efekt võib varieeruda olenevalt muudatuste tegemise järjekorrast.
 • Mõned üksused ei pruugi olla saadaval, olenevalt koopia loomisel kasutatud üksustest.
 • [ Retouch ] elemendid menüüs i , mida ei saa praegusele pildile rakendada, on hallid ja pole saadaval.

Pildikvaliteet

 • NEF ( RAW ) piltidest loodud koopiad salvestatakse JPEG või HEIF-vormingus [ Pildi kvaliteet ] väärtusega [ JPEG /HEIF fine m ].
 • JPEG ja HEIF-piltidest loodud koopiad on originaaliga sama kvaliteediga.
 • Kahe formaadiga piltide puhul, mis on salvestatud samale mälukaardile pildikvaliteedi sätetega RAW + JPEG / HEIF, retušeeritakse ainult NEF ( RAW ) koopiat.

Pildi suurus

Välja arvatud koopiate puhul, mis on loodud funktsioonidega [ RAW töötlemine (praegune pilt) ], [ RAW töötlemine (mitu pilti) ], [ Kärbi ], [ Suuruse muutmine (praegune pilt) ] ja [ Suuruse muutmine (mitu pilti) ], on koopiad sama suurus kui originaal.