Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Muud ühilduvad tarvikud

Teie Nikon kaamerale on saadaval mitmesuguseid tarvikuid.

Ühilduvad tarvikud

 • Saadavus võib olenevalt riigist või piirkonnast erineda.
 • Värskeima teabe saamiseks vaadake meie veebisaiti või brošüüre.
Toiteallikad
 • EN-EL15c laetav liitiumioonaku : EN-EL15c akusid saab kasutada Nikon Z 8 digikaameratega.

  • Kasutada saab ka akusid EN-EL15b ja EN-EL15a. Pange tähele, et ühe laadimisega saab teha vähem pilte kui EN-EL15c-ga ( 0 aku vastupidavus ).
 • MH-25a akulaadija : MH-25a saab kasutada EN-EL15c akude laadimiseks.
 • Vahelduvvoolu EH-7P laadimisadapter / EH-8P vahelduvvooluadapter : kui see on ühendatud kaamera USB toiteühendusega, saab neid adaptereid kasutada kaamerasse sisestatud akude laadimiseks.

  • Aku ei lae, kui kaamera on sisse lülitatud.
  • EH-7P ja EH-8P ei saa kasutada EN-EL15a akude laadimiseks.
  • EH-7P ja EH-8P saab kasutada kaamera toiteks; selleks valige seadistusmenüüs [ USB power supply ] jaoks [ ON ]. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist „ USB toitevarustus” ( 0 USB toiteallikas ).
  • Kaamera toiteallikaks EH-8P abil on vaja UC-E25 USB kaablit (saadaval eraldi).
 • EP-5B toitepistik ja EH-5d vahelduvvooluadapter : kasutage EH-5d vahelduvvooluadaptereid kaamera pikemaks toiteks.

 • Aku MB-N12 : aku Nikon Z 8 digikaamera jaoks. Kui see on ühendatud, võimaldab see kasutada toiteallikana kuni kahte EN-EL15c laetavat liitiumioonakut.

  • MB-N12 on varustatud nuppude, ketaste ja mitmikvalijaga, mida saab kasutada, kui kaamerat pööratakse, et pildistada portree ("kõrge") asendis.
  • Akusid EN-EL15b ja EN-EL15a saab kasutada EN-EL15c asemel. Pange tähele, et ühe laadimisega saab teha vähem pilte kui EN-EL15c-ga ( 0 aku vastupidavus ).
  • EH-7P vahelduvvooluadapterit või EH-8P vahelduvvooluadapterit saab kasutada komplekti sisestatud akude laadimiseks või kaamera toiteks, kui aku on ühendatud.
  • Teave aku ühendamise ja eemaldamise kohta ning juhised selle kasutamise ja hooldamise kohta on saadaval jaotises „Valikulised MB-N12 toiteakud” ( 0 valikulist MB-N12 toiteakut ).
Filtrid
 • Objektiivi kaitsmiseks saab kasutada neutraalse värvi (NC) filtreid.
 • Filtrid võivad tekitada kummitusi, kui objekt on kadreeritud vastu eredat valgust või kui kaadris on ere valgusallikas. Filtrid saab eemaldada, kui tekib kummitus.
 • Maatriksmõõtmine ei pruugi anda soovitud tulemusi filtrite puhul, mille säritegurid (filtritegurid) on üle 1× ( Y44 , Y48 , Y52 , O56 , R60 , X0 , X1 , C-PL, ND2S , ND4 , ND4S , ND8 , ND8S , ND400 , A2 , A12 , B2 , B8 , B12 ); soovitame selle asemel valida [ Center-weighted metering ]. Üksikasju vaadake filtriga kaasasolevast dokumentatsioonist.
 • Eriefektidega pildistamiseks mõeldud filtrid võivad häirida automaatteravustamist või fookuse indikaatorit ( I ).
Kaugterminali tarvikud

Kaamera on varustatud kümne kontaktiga puldiga kaugjuhtimiseks ja automaatseks pildistamiseks.

Kui terminali ei kasutata, pange kindlasti klemmi kate tagasi. Klemmide kontaktidesse kogunev tolm või muu võõrkeha võib põhjustada kaamera talitlushäireid.

 • MC-22/MC-22A kaugjuhtimisjuhtmed (pikkus umbes 1 m/3,3 jalga) : katiku kaugjuhtimispuldid koos siniste, kollaste ja mustade klemmidega ühendamiseks katiku kaugkäivitusseadmetega, võimaldades juhtimist heli või elektrooniliste signaalide kaudu.
 • MC-30/MC-30A kaugjuhtimisjuhtmed (pikkus umbes 80 cm/2,7 jalga) : katiku kaugvabastused; saab kasutada kaamera värisemise vähendamiseks.
 • MC-36/MC-36A kaugjuhtimisjuhtmed (pikkus umbes 85 cm ): katiku kaugvabastused koos taimeritega intervalltaimeriga pildistamiseks.
 • MC-21/MC-21A pikendusjuhtmed (pikkus umbes 3 m/9,9 jalga) : saab ühendada ML-3 või MC-seeria 20, 22, 22A, 23, 23A, 25, 25A, 30, 30A, 36, või 36A, kuid pidage meeles, et kahte või enamat pikendusjuhet ei saa omavahel ühendada.
 • MC-23/MC-23A ühendusjuhtmed (pikkus umbes 40 cm/1,4 jalga) : kasutage MC-23 või 23A, et ühendada kaks kaamerat nende kümnekontaktiliste klemmide kaudu samaaegseks kasutamiseks.
 • MC-25/MC-25A adapterjuhtmed (pikkus umbes 20 cm/7,9 tolli) : kümne kontaktiga kahe kontaktiga adapterjuhtmed ühendamiseks kahe kontaktiga klemmidega seadmetega, sealhulgas raadiojuhtimiskomplekt MW-2, MT- 2 intervallomeetrit ja ML-2 mooduliga kaugjuhtimispuldi komplekt.
 • WR-A10 WR-adapter : Adapter, mida kasutatakse WR-R10 juhtmevaba kaugjuhtimispuldi ühendamiseks kümne kontaktiga kaugklemmidega kaameratega.
 • ML-3 mooduli kaugjuhtimispuldi komplekt : võimaldab infrapuna kaugjuhtimispulti kasutada kuni 8 m (26,2 jala) kaugusel.
USB kaablid
 • UC-E24 USB -kaabel : USB -kaabel C-tüüpi pistikuga kaameraga ühendamiseks ja A-tüüpi pistikuga USB seadmega ühendamiseks.
 • UC-E25 USB -kaabel : kahe C-tüüpi pistikuga USB kaabel.
Hot Shoe adapterid
AS-15 sünkroonimisliidese adapter : kinnitage AS-15 kaamera kiirkingale, et ühendada sünkroniseerimisliidese kaudu stuudio strobo-tuled või muud välklambiseadmed.
Aksessuaaride kingakatted
BS-1 tarvikupesa kate : kate, mis kaitseb tarvikupesa, kui välguseadet pole kinnitatud.
Kehakütsid
BF-N1 korpuse kate : korpuse kate takistab tolmu sattumist kaamerasse, kui objektiiv ei ole paigas.
Pildiotsija okulaari tarvikud

Kummist silmapadi DK-33 : Kummist silmapadi, mis on kaamera külge kinnitatud. Selle saab eemaldada, hoides all okulaari vabasti ( q ) ja pöörates okulaari otsiku näidatud suunas ( w ).

Silmaotsiku uuesti kinnitamiseks joondage okulaari tagaküljel olev märk ( r ) kaamera korpusel oleva märgiga ( e ) ja pöörake okulaari, nagu näidatud, kuni see klõpsab oma kohale ( t ).

Välklamp
 • SB-5000 , SB-910 , SB-900 , SB-800 SB-700 , SB-600 , SB-500 , SB-400 , SB-300 ja SB-R200 välklambid : neid seadmeid saab kaamerale paigaldada välguga pildistamiseks. Mõned toetavad ka juhtmevaba kaugjuhtimispulti mitme välklambiga kaameraväliseks pildistamiseks.

 • Juhtmeta välklambi juht SU-800 : juhtmevaba juhtseade, mis on mõeldud kasutamiseks koos välguga SB-5000 , SB-910 SB-900 , SB-800 , SB-700 , SB-600 , SB-500 ja SB-R200 . Välklambi kaugjuhtimiseks saab jagada kuni kolme rühma. SU-800 ise ei ole välklambiga varustatud.
Kinnitusadapterid

FTZ II / FTZ kinnitusadapter : adapter, mis võimaldab kasutada NIKKOR F kinnitusega objektiive koos digikaameratega, mis toetavad vahetatavaid Z kinnitusega objektiive.

 • Kinnitusadapterite kinnitamise, eemaldamise, hooldamise ja kasutamise kohta teabe saamiseks vaadake toote dokumentatsiooni.

  Värskendage kinnitusadapteri püsivara uusimale versioonile, kui pärast adapteri ühendamist seda küsitakse. Teave püsivara värskendamise kohta on saadaval teie riigi või piirkonna Nikon veebisaidil.

Mikrofonid
 • ME-1 stereomikrofon : stereoheli salvestamiseks ühendage ME-1 kaamera mikrofoni pesaga. Välise mikrofoni kasutamine vähendab ka seadmete müra, näiteks videosalvestuse ajal tekkivate helide vastuvõtmist, kui teravustamine saavutatakse automaatse teravustamise abil.
 • ME-W1 juhtmeta mikrofon : juhtmevaba Bluetooth mikrofon. Kasutage ME-W1 kaameraväliseks salvestamiseks.
Juhtmeta kaugjuhtimispuldid
 • WR-R11a , WR-R10 ja WR-T10 juhtmeta kaugjuhtimispuldid

  • Kui WR-R11a on ühendatud kümne kontaktiga kaugterminaliga või kui WR-R10 on ühendatud kümne kontaktiga kaugterminaliga, kasutades adapterit WR-A10 , saab kaamerat kaugjuhtida WR-T10 juhtmevaba kaugjuhtimispuldi abil. kontroller.
  • Juhtmeta kaugjuhtimispulte WR-R11a ja WR-R10 saab kasutada ka raadio teel juhitavate välklampide juhtimiseks.
 • WR-1 juhtmeta kaugjuhtimispult : WR-1 seadmeid kasutatakse koos WR-R11a / WR-R10 või WR-T10 juhtmevaba kaugjuhtimispuldi või teiste WR-1 kaugjuhtimispulditega, kusjuures WR-1 üksused toimivad kas saatjate või vastuvõtjatena. Kui vastuvõtjana konfigureeritud WR-R11a / WR-R10 või WR-1 on ühendatud kaamera kümne kontaktiga kaugpesaga, saab teist saatjana konfigureeritud WR-1 kasutada pildistamiseks ja kaamera sätete kaugjuhtimiseks. Värskendage WR-1 püsivara uusimale versioonile (versioon 1.0.4 või uuem).

  Kui kasutate koos WR-R10 juhtmevaba kaugjuhtimispulti, veenduge, WR-R10 püsivara oleks värskendatud uusimale versioonile (versioon 3.0 või uuem). Teave püsivara värskendamise kohta on saadaval teie riigi või piirkonna Nikon veebisaidil. Pöörduge Nikon volitatud hooldusesindaja poole, kui värskendate WR-R10 püsivara varasematelt versioonidelt 2.0 versioonile 3.0 või uuemale.

Kaugkäepidemed
MC-N10 kaugkäepide : kaameraga ühendatuna saab MC-N10 kasutada näiteks video salvestamiseks, pildistamiseks ja kaamera sätete reguleerimiseks. See on varustatud rosettiga, et kinnitada kolmanda osapoole kaameraseadmetega. Kui MC-N10 on ARRI-ühilduva rosetiadapteri abil muude tootjate kaameraseadmetele paigaldatud, saate kaamerat panoraamides hoida fookuses liikuvaid objekte, et jälgida nende liikumist või kasutada selle mugavalt paigutatud juhtnuppe, et reguleerida selliseid sätteid nagu säritus ja säritus. valge tasakaalu kaamerat puudutamata.

Akude laadimine

Ühilduvaid akusid saab laadida allolevate seadmetega.

Aku Akulaadija EH-7P laadimisadapter/
EH-8P vahelduvvooluadapter
MH-25a
EN-EL15c 4 4
ET-EL15b 4 4
ET-EL15a 4

Tarvikujalatsi katte kinnitamine ja eemaldamine

BS-1 tarvikujalatsi kate libiseb kinga sisse, nagu näidatud. Katte eemaldamiseks hoidke kaamerast tugevalt kinni, vajutage kaant pöidlaga alla ja libistage seda näidatud suunas.

HDMI / USB kaabliklamber

Juhusliku lahtiühendamise vältimiseks kinnitage kaasasolev klamber HDMI või USB kaabli külge, nagu näidatud (pidage meeles, et klamber ei pruugi sobida kõigi kaablitega).

 • Joonistel on kujutatud USB kaablit. Viige HDMI kaablid läbi teise kanali.
 • Kaabliklambrit kasutades hoidke monitori hoiuasendis.

  USB kaabel

  HDMI kaablit ja USB kaablit kasutatakse samaaegselt