Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Toonirežiim

G nupp U C pildistamise menüü

Kaamera pakub valida kahe toonirežiimi vahel: [ SDR ] ja [ HLG ].

Võimalus Kirjeldus
[ SDR ] See režiim toetab tavalist heleduse vahemikku (dünaamiline vahemik). Selle suvandi valimisel tehtud pildid salvestatakse JPEG vormingus (laiend “*.JPG”).
[ HLG ]

See režiim toetab HDR-i (suur dünaamiline ulatus). Selle suvandi valimisel tehtud pildid salvestatakse HEIF-vormingus (laiend “*.HIF”). Sellel on laiem dünaamiline ulatus kui SDR-il.

 • Kui see suvand on valitud, kuvatakse võttekuvale “HLG”.
 • Optimaalseks värvide taasesitamiseks HLG-piltide vaatamisel kasutage monitore, arvuteid, operatsioonisüsteeme, rakendusi ja muid HLG-ga ühilduvaid seadmeid. Lisateabe saamiseks külastage järgmist veebisaiti:

  https://onlinemanual.nikonimglib.com/notice/hlg_setting_guide/et/

Pildistamine HLG-s

 • Piltidel, mis on tehtud toonrežiimi jaoks valitud [ HLG ]-ga, on rohkem müra (juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu ja joonte kujul) kui [ SDR ]-ga tehtud piltidel.
 • Madalaim saadaolev väärtus [ ISO-tundlikkuse sätted ] > [ Maksimaalne tundlikkus ] pildistamismenüüs on ISO 800.
 • ISO-tundlikkused Hi 0,3 kuni Hi 2,0 ei ole saadaval.
 • Aegvideote videofaili tüübiks on fikseeritud [ H.265 10-bit (MOV) ].
 • [ Värviruum ] pildistamise menüüs on fikseeritud väärtusele "BT.2100".
 • [ Active D-Lighting ], [ Multiple säritus ] ja [ HDR overlay ] ei ole pildistamise menüüs saadaval.
 • [ C30 ], [ C60 ] ja [ C120 ] ei saa vabastusrežiimi jaoks valida ning kohandatud säte d3 [ Pre-Release Capture options ] pole saadaval.

Ettevaatust: HLG fotod

Toonirežiimi jaoks valitud [ HLG ]-ga tehtud piltidele kehtivad järgmised piirangud:

 • Pildi ülekate pole HLG-fotode puhul saadaval. HLG-fotosid ei kuvata pildivaliku dialoogides erinevate kujutise ülekatte valikute jaoks, mis on saadaval taasesituse i menüü [ Retouch ] kaudu.
 • Rakendust SnapBridge saab kasutada HLG-fotode allalaadimiseks, kuid mitte vaatamiseks.

Kaamera pildistamise ja taasesituse kuvad

Kui toonirežiimiks on valitud [ HLG ], võivad kaamera monitori ja pildiotsija pildistamis- ja taasesituskuvad sisaldada "müra" juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul või ei pruugi esiletõstetud ja kõrgetasemeliste kohtade täpset taasesitamist. küllastunud värvid. Lisaks võivad täiskaadris fotode kuvamisel kaamera monitoril või pildiotsijas näha äkilisi toonide katkestusi, kuigi fotosid ennast see ei mõjuta. Tooni täpseks taasesitamiseks kasutage monitore, arvuteid, operatsioonisüsteeme, rakendusi ja muid HLG-ga ühilduvaid seadmeid.

HLG

Hübriidlog-gamma (HLG) tehnoloogia töötati välja teleringhäälingu ja muude kõrglahutusega rakenduste jaoks.

 • Võrreldes standardse dünaamilise ulatusega (SDR), suurendab see suurema renderduspotentsiaali saavutamiseks toonivahemiku ülemises pooles väljendatavate detailide hulka.
 • See ühtib SDR-iga detailide osas, mida saab väljendada toonivahemiku alumises osas, et tagada ühilduvus mitte-HDR-kuvaritega.

Pildi juhtelemendid

 • Toonirežiimi jaoks valitud [ SDR ]-ga tehtud fotosid saab töödelda, kasutades pildistamise menüüs [ Set Picture Control ] ja [ Manage Picture Control ].
 • Toonirežiimi jaoks valitud [ HLG ] abil tehtud fotosid saab töödelda pildistamise menüü üksuse [ Set Picture Control (HLG) ] abil.

HLG-fotode vaatamine ja redigeerimine

HLG (HEIF) fotosid saab vaadata ja redigeerida NX Studio arvutitarkvara abil.

 • NX Studio saab tasuta alla laadida Nikon allalaadimiskeskusest.
 • Mõned HLG-fotode redigeerimiseks saadaolevad valikud on piiratumad kui fotode puhul, mis on tehtud toonrežiimi jaoks valitud [ SDR ]-ga.