Tam çerçeve izlemede görüntülenen bir fotoğrafı yakınlaştırmak için X veya J düğmesine basın veya ekrana iki hızlı dokunuş yapın. [ FX (36×24) ] biçimli fotoğraflar maksimum yaklaşık 32× ( Büyük resimler), 24× ( Orta ) veya 16× ( Küçük ) yakınlaştırılabilir. Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler beyaz kenarlıklarla gösterilir; diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin.

Oynatma Yakınlaştırmasını Kullanma

İle

Tanım

Yakınlaştır/
uzaklaştır

  • Yakınlaştırmak için X düğmesine basın veya uzatma hareketlerini kullanın.

  • Uzaklaştırmak için W ( Q ) tuşuna basın veya kıstırma hareketlerini kullanın.

Yakınlaştırma oranı değiştirildiğinde bir gezinme penceresi görüntülenir ve şu anda görünen alan sarı bir kenarlıkla gösterilir. Gezinme penceresinin altındaki bir çubuk, yakınlaştırma oranını gösterir ve 1: 1'de (%100) yeşile döner. Navigasyon penceresi birkaç saniye sonra ekrandan silinir.

Resmin diğer alanlarını görüntüleyin

Resmin monitörde görünmeyen alanlarını görüntülemek için çoklu seçiciyi veya kaydırma hareketlerini kullanın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla ilerlemek için çoklu seçiciyi basılı tutun.

Resmi kırp

Resmi ekranda o anda görünen alana göre kırpmak için i düğmesine basın ve [ Hızlı kırp ] öğesini seçin.

Yüzleri seçin

Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.

Diğer resimleri görüntüle

Yakınlaştırma oranını değiştirmeden diğer fotoğraflarda aynı konumu görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin (bir videonun seçilmesi yakınlaştırmayı iptal eder). Ekranın altındaki e veya f simgesine dokunarak diğer fotoğrafları da görüntüleyebilirsiniz.

Resimleri koruyun

Geçerli resmin korumasını açıp kapatmak için g ( Fn4 ) düğmesine basın (Resimleri Silinmekten Koruma ).

Çekim moduna çıkış

Çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.

Menüleri görüntüle

Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.