Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] ( f2: Özel Kontroller (Çekim) ) veya g2 [ Özel kontroller ] ( g2: Özel Kontroller ) için kullanılabilen rollere ve bunların atanabileceği kontrollere eklemeler yapılmıştır.

Yeni Özelleştirilebilir Kontroller

Aşağıdaki kontroller artık özelleştirilebilir.

 • S [ Dikey ISO duyarlılığı düğmesi ]

 • D [ EKRAN düğmesi ]

 • z [ Video kayıt düğmesi ]

 • Q [ Pozlama telafisi düğmesi ]

 • R [ ISO duyarlılığı düğmesi ]

Özel Ayar f2 "Özel Kontroller (Çekim)" ile Kullanılabilen Yeni Roller

Öğe

Tanım

K

[ FX/DX'i değiştirin ]

Görüntü alanı için [ FX (36×24) ] seçildiğinde [ DX (24×16) ] konumuna geçmek için kontrole basın. Görüntü alanı için [ FX (36×24) ] dışında bir seçenek seçildiğinde kontrole basıldığında [ FX (36×24) ] seçilir.

a

[ Fotoğraf titremesini azaltma ]

Fotoğraf çekimi menüsünde [ Fotoğraf titremesini azaltma ] için seçilen seçeneği [ AÇIK ]'tan [ KAPALI ]'ya veya tam tersi şekilde değiştirmek için kontrole basın.

L

[ Diğer kameraları geçersiz kıl ]

Senkronize serbest bırakma için kameranın ana kamera işlevi görmesi için kontrole basın.

 • Bu seçenek, ağ menüsündeki [ Diğer kameralara bağlan ] kullanılarak birden fazla kamera ana olarak atandığında etkinleşir.

 • Master rolünde çalışan diğer kameralardan bir düğmeye dokunarak master'ları uzaktan değiştirebilirsiniz.

M

[ Canlı görüntü bilgi ekranı arasında geçiş yapın ]

Çekim ekranı arasında geçiş yapmak için kontrole basın. Kullanılabilir ekranların türü ve içeriği, Özel Ayarlar d18 [ Özel ekran çekim ekranı ] ve d19 [ Özel vizör çekim ekranı ] kullanılarak seçilebilir.

m

[ Görüntüleme modu (fotoğraf Sv) ]

Özel Ayar d9 [ Görüntüleme modu (fotoğraf Sv) ] için seçilen seçeneği [ Ayarların etkilerini göster ]'den [ Görüntüleme kolaylığı için ayarla ]'ya veya tam tersi şekilde değiştirmek için kontrole basın.

N

[ Filtrelenmiş oynatma (kriter seçin) ]

Oynatma menüsünde [ Filtrelenmiş oynatma kriterleri ] öğesine atlamak için kontrole basın.

Özel Ayar g2 "Özel Kontroller" ile Kullanılabilen Yeni Roller

Öğe

Tanım

K

[ FX/DX'i değiştirin ]

[ FX ] ve [ DX ] görüntü alanları arasında geçiş yapmak için kontrole basın.

p

[ Yardımı görüntüle ]

Özel Ayar g11 [ Yardımı görüntüle ]'yi [ AÇIK ]'tan [ KAPALI ]'ya veya tam tersi olarak değiştirmek için kontrole basın.

M

[ Canlı görüntü bilgi ekranı arasında geçiş yapın ]

Çekim ekranı arasında geçiş yapmak için kontrole basın. Kullanılabilir ekranların türü ve içeriği, Özel Ayarlar g16 [ Özel ekran çekim ekranı ] ve g17 [ Özel vizör çekim ekranı ] kullanılarak seçilebilir.

N

[ Filtrelenmiş oynatma (kriter seçin) ]

Oynatma menüsünde [ Filtrelenmiş oynatma kriterleri ] öğesine atlamak için kontrole basın.

I

[ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma + ]

 • Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırmayı kullanarak yakınlaştırın ( Yeni Video Kayıt Özelliği: Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma ); kontrole basıldığında yakınlaştırma oranı artar. [ Fn2 düğmesi ] için [ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma − ] seçildiğinde bu seçenek otomatik olarak etkinleştirilir.

 • Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırmayı kullanarak yakınlaştırmak için lens Fn halkasını saat yönünde çevirin. [ Mercek Fn halkası (saat yönünün tersine) ] için [ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma − ] seçildiğinde bu seçenek otomatik olarak etkinleştirilir.

J

[ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma - ]

 • Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırmayı kullanarak uzaklaştırın ( Yeni Video Kayıt Özelliği: Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma ); kontrole basıldığında yakınlaştırma oranı azalır. [ Fn1 düğmesi ] için [ Yüksek Çözünürlüklü Zoom + ] seçildiğinde bu seçenek otomatik olarak etkinleştirilir.

 • Hi-Res Zoom'u kullanarak uzaklaştırmak için lens Fn halkasını saat yönünün tersine çevirin. [ Lens Fn halkası (saat yönünde) ] için [ Yüksek Çözünürlüklü Zoom + ] seçildiğinde bu seçenek otomatik olarak etkinleştirilir.

H

[ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma ]

Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırmayı ( Yeni Video Kayıt Özelliği: Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma ) kullanarak yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için lens kontrol halkasını döndürün.