Ağ menüsüne bir [ ATOMOS AirGlu BT seçenekleri ] öğesi eklendi. Fotoğraf makinesi ve Atomos UltraSync BLUE AirGlu aksesuarları arasındaki kablosuz Bluetooth bağlantıları için kullanın.

 • UltraSync BLUE, birden fazla uyumlu kameraya veya ses kayıt cihazına eşzamanlı kablosuz bağlantılar için kullanılabilir. Zaman kodları, bağlı cihazlara UltraSync BLUE'dan iletilir ve zaman kodları, çeşitli üreticilerin cihazlarında bile senkronize edilir. Maksimum eşzamanlı bağlantı sayısı hakkında bilgi için Atomos web sitesine bakın.

  Öğe

  Tanım

  [ ATOMOS AirGlu BT'ye bağlanın ]

  Önceden eşleştirilmiş bir UltraSync BLUE ile kablosuz Bluetooth bağlantısı kurun.

  [ ATOMOS AirGlu BT eşleştirme bilgilerini kaydedin ]

  Kamerayı UltraSync BLUE ile eşleştirin.

  • Kamera adı kamera ekranında görüntülenecektir.

  • Kamerayla eşleştirmek için UltraSync BLUE üzerindeki kontrolleri kullanın. Daha fazla bilgi için UltraSync BLUE belgelerine bakın.

  [ ATOMOS AirGlu BT eşleştirme bilgilerini silin ]

  Kamera ile UltraSync BLUE arasındaki kablosuz bağlantıyı sonlandırın.

  [ Kamera ]

  Kameranın UltraSync MAVİ'de listelendiği adı seçin.

 • UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı kurduktan sonra, zaman kodlarını almaya başlamak için video kayıt menüsünde [ Zaman Kodu ] > [ Zaman Kodlarını Kaydet ] için [ Açık ] veya [ Açık (HDMI çıkışı ile) ] öğesini seçin. Zaman kodları kamera çekim ekranında görünecektir.

 • Zaman kodu alınmazsa, çekim ekranı “--:--:--:--” (veya HDMI yoluyla harici bir cihaz bağlandığında “00:00:00:00”) gösterecektir. Çekim bu aşamada başlarsa hiçbir zaman kodu kaydedilmeyecektir.

Dikkat: UltraSync BLUE'yu Kullanma
 • Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ H.264 8-bit (MP4) ] seçilirse zaman kodları kaydedilmeyecektir.

 • UltraSync BLUE, kullanıcıların kare hızını seçmesine olanak tanır. Değer, kamera ile seçilen değerle eşleşmezse, zaman kodları kaydedilmeyecek veya HDMI yoluyla çıkmayacaktır. UltraSync BLUE için kare hızını aşağıdaki gibi video kayıt kare hızıyla eşleştirin:

  Video kayıt kare hızı

  UltraSync MAVİ kare hızı

  120p, 60p, 30p

  29,97 fps, 29,97 fps DF

  100p, 50p, 25p

  25 fps

  24p

  23,98 fps

  • Düşürme kare kaydı için 29,97 fps DF'yi seçin.

  • Bir kare hızı seçme hakkında bilgi için UltraSync BLUE belgelerine bakın.

 • Video kayıt menüsünde [ Zaman kodu ] > [ Sayım yöntemi ], [ Zaman kodu kaynağı ] ve [ Çerçeve düşür ] için seçilen seçenekler, kameranın UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantısı varken değiştirilemez.

 • Çekim devam ederken fotoğraf makinesi UltraSync BLUE ile olan kablosuz bağlantısını kaybederse, çekim ekranında gösterilen zaman kodu “--:-- olarak değişse de, mevcut çekimin sonuna kadar zaman kodlarını kaydetmeye devam edecektir. :--:--" bağlantı kaybolduktan yaklaşık 60 saniye sonra. UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı yeniden kurulduğunda zaman kodu yeniden görünecektir.

 • UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı, kamera kapatıldığında veya bekleme zamanlayıcısı sona erdiğinde sona erecektir. Özel Ayar c3 [ Kapanma gecikmesi ] > [ Bekleme zamanlayıcısı ] için [ Sınırsız ] seçimini yapmanızı öneririz.