Ağ menüsüne bir [ ATOMOS AirGlu BT seçenekleri ] öğesi eklendi. Kamera ve Atomos UltraSync BLUE AirGlu aksesuarları arasındaki kablosuz Bluetooth bağlantıları için kullanın.

 • UltraSync BLUE, altı adede kadar uyumlu kameraya veya ses kaydediciye kablosuz bağlantı için kullanılabilir. Zaman kodları, UltraSync BLUE'dan bağlı cihazlara iletilir ve zaman kodları farklı üreticilerin cihazları arasında bile senkronize edilir.

  Öğe

  Tanım

  [ ATOMOS AirGlu BT'ye bağlanın ]

  Önceden eşleştirilmiş bir UltraSync BLUE ile kablosuz Bluetooth bağlantısı kurun.

  [ ATOMOS AirGlu BT eşleştirme bilgilerini kaydedin ]

  Kamerayı UltraSync BLUE ile eşleştirin.

  • Kamera adı kamera ekranında görüntülenecektir.

  • Kamerayla eşleştirmek için UltraSync BLUE üzerindeki kontrolleri kullanın. Daha fazla bilgi için UltraSync BLUE belgelerine bakın.

  [ ATOMOS AirGlu BT eşleştirme bilgilerini silin ]

  Kamera ve UltraSync BLUE arasındaki kablosuz bağlantıyı sonlandırın.

  [ Kamera ]

  UltraSync BLUE'da kameranın listelendiği adı seçin.

 • UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı kurduktan sonra, zaman kodlarını almaya başlamak için video kayıt menüsünde [ Zaman kodu ] > [ Zaman kodlarını kaydet ] için [ Açık ] veya [ Açık (HDMI çıkışı ile) ] öğesini seçin. Kamera çekim ekranı, UltraSync BLUE ile aynı zaman kodu değerlerini gösterecektir.

 • Zaman kodu alınmazsa, çekim ekranında “--:--:--:--” (veya HDMI aracılığıyla harici bir cihaz bağlandığında “00:00:00:00”) görüntülenir. Filme bu aşamada başlanırsa, hiçbir zaman kodu kaydedilmeyecektir.

Dikkat: UltraSync BLUE'yu Kullanma
 • Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ H.264 8-bit (MP4) ] seçilirse zaman kodları kaydedilmeyecektir.

 • UltraSync BLUE, kullanıcıların kare hızını seçmesine olanak tanır. Değer, kamera ile seçilen değerle eşleşmezse, zaman kodları kaydedilmez veya HDMI üzerinden çıkış yapılmaz. UltraSync BLUE için kare hızını aşağıdaki gibi video kaydı kare hızıyla eşleştirin:

  Video kayıt kare hızı

  UltraSync MAVİ kare hızı

  120p, 60p, 30p

  29,97 fps, 29,97 fps DF

  100p, 50p, 25p

  25 kare/sn

  24p

  23,98 kare/sn

  • Düşen kare kaydı için 29,97 fps DF'yi seçin.

  • Bir kare hızı seçme hakkında bilgi için UltraSync BLUE belgelerine bakın.

 • Video kayıt menüsünde [Zaman kodu] > [ Sayım yöntemi ], [ Zaman kodu orijini ] ve [ Çerçeve bırak ] için seçilen seçenekler, kameranın UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantısı varken değiştirilemez.

 • Çekim devam ederken fotoğraf makinesi UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantısını kaybederse, çekim ekranında gösterilen zaman kodu “--:-- olarak değişse de mevcut çekimin sonuna kadar zaman kodlarını kaydetmeye devam edecektir. :--:--“ bağlantı kesildikten yaklaşık 60 saniye sonra. UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı yeniden kurulduğunda zaman kodu yeniden görünecektir.

 • UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı, kamera kapatıldığında veya bekleme zamanlayıcısı sona erdiğinde sona erer. Özel Ayar c3 [ Güç kapatma gecikmesi ] > [ Bekleme zamanlayıcısı ] için [ Sınır yok ] seçmenizi öneririz.