Z 9 Referans Kılavuzu, "C" üretici yazılımı sürüm 2.10 içindir ( Z 9 Referans Kılavuzu'nun en son sürümü Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir). Bu bölüm, fotoğraf makinesi “C” donanım yazılımı sürüm 3.00 ile sunulan yeni özellikleri ve değişiklikleri ayrıntılarıyla anlatır. İki belge birlikte okunmalıdır.

"Bellenim Sürümü"

Kamera donanım yazılımı sürümünü görüntülemek veya kamera donanım yazılımını güncellemek için kurulum menüsünde [ Donanım yazılımı sürümü ] öğesini seçin.

Güncellemeler bir bilgisayar veya akıllı cihaz kullanılarak gerçekleştirilebilir.

  • Bilgisayar : Fotoğraf makinesi belleniminin yeni sürümleri için Nikon İndirme Merkezini kontrol edin. Güncellemelerin gerçekleştirilmesiyle ilgili bilgiler, üretici yazılımı indirme sayfasından edinilebilir.
    https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • Akıllı cihaz : Akıllı cihaz, SnapBridge uygulaması kullanılarak fotoğraf makinesiyle eşlendiyse, güncellemeler mevcut olduğunda uygulama sizi otomatik olarak bilgilendirir ve ardından akıllı cihaz yoluyla güncellemeyi fotoğraf makinesinin hafıza kartına indirebilirsiniz. Güncellemeleri gerçekleştirme hakkında bilgi için SnapBridge çevrimiçi yardımına bakın. Otomatik bildirimlerin, güncellemelerin Nikon İndirme Merkezi'nde kullanıma sunulmasıyla tam olarak aynı anda görüntülenmeyebileceğini unutmayın.