Video kaydederken aşağıdaki noktalara dikkat edin:

 • Her video 125 dakikaya kadar uzunlukta olabilir.

 • 32 GB veya daha az kapasiteli bir karta kaydedilen her video, maksimum 8 dosyaya kaydedilecektir. Bu dosyaların her biri maksimum 4 GB boyutunda olacaktır. Dosya sayısı ve her dosyanın uzunluğu, [ Çerçeve boyutu/kare hızı ] için seçilen seçeneklere göre değişir.

 • Video kayıt menüsünde [ Video dosya türü ] için [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ] seçilirse ve hafıza kartının kapasitesi 32 GB veya daha azsa, dosya 4 GB boyutuna ulaştığında kayıt otomatik olarak sona erer . Videolar birden fazla dosyaya kaydedilmez.

 • Bellek kartı yazma hızına bağlı olarak, çekim maksimum uzunluğa ulaşılmadan sona erebilir.

 • [ Video dosyası türü ] için [ N-RAW 12-bit (NEV) ] veya [ ProRes RAW HQ 12-bit (MOV) ] seçildiğinde, 32 GB veya daha az kapasiteli XQD bellek kartlarına video kaydedilemez. video kayıt menüsü.

 • 0 simgesi ( 0 Simgesi ), videoların kaydedilemeyeceğini gösterir.

 • [ Nokta ölçümü ] video kaydı sırasında kullanılamaz.

 • Flaş aydınlatması ( Kamera Üzerinden Flaş Kullanımı ) kullanılamaz.

Video Kaydı: Çekim Modu

Çekim sırasında ayarlanabilen pozlama ayarları çekim moduna göre değişir:

Mod

diyafram

Deklanşör hızı

ISO duyarlılığı2

P , S 1

-

-

- 3

A

4

-

- 3

M

4

4

44

 1. S modundaki pozlama kontrolü, P modundaki ile aynıdır.

 2. Video kayıt menüsünde [ Electronic VR ] için [ ON ] seçiliyken kaydedilen videolar için maksimum ISO duyarlılığı ISO 25600'dür.

 3. ISO duyarlılığı için üst sınır, video kayıt menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

 4. Video kayıt menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO kontrolü (M modu) ] için [ AÇIK ] seçilirse, ISO duyarlılığı için üst sınır [ Maksimum duyarlılık ] kullanılarak seçilebilir.

Video Kaydı Sırasında Beyaz Dengesini Ayarlama

Beyaz dengesi, video kaydı sırasında U düğmesini basılı tutup bir ayar kadranını çevirerek ayarlanabilir.

Sabit Bir Deklanşör Hızı Kullanma

M modunda, obtüratör hızı 1/25 s ile 1 / 32000 s arasında değerlere ayarlanabilir (mevcut en yavaş obtüratör hızı kare hızına göre değişir).

Kablosuz Uzaktan Kumandalar ve Uzaktan Kumanda Kabloları

Özel Ayar g2 [ Özel kontroller ] > [ Deklanşör ] için [ Video kaydet ] seçilirse, isteğe bağlı kablosuz uzaktan kumandalardaki ve uzaktan kumanda kablolarındaki deklanşörlere odaklanmak için yarım veya başlatmak için sonuna kadar basılabilir ve video kaydını sonlandırın.

Harici Mikrofon Kullanma

Videolar için ses kaydetmek için 3,5 mm mini jak fişli üçüncü taraf mikrofonlar kullanılabilir.

 • Harici mikrofon gücünün kamera tarafından sağlanıp sağlanmayacağını seçmek için video kayıt menüsündeki [ Mic jack plug-in power ] öğesini kullanın ( Mic Jack Plug-in Power ).