Fotoğraflara 60 saniyeye kadar sesli notlar eklenebilir.

 1. Fotoğrafı seçin.

  Resim başına yalnızca bir sesli not kaydedilebilir; h simgesiyle işaretlenmiş resimler için ek sesli notlar kaydedilemez. Mevcut sesli not, başka bir sesli not kaydedilmeden önce silinmelidir ( Sesli Notların Silinmesi ).

 2. b düğmesini basılı tutun.
  • Düğmeye basıldığında ses kaydedilir.

  • Kayıt sırasında, kamera bir b simgesi ve kalan kayıt süresinin saniye cinsinden geri sayımını görüntüler.

 3. b düğmesini bırakın.

  • Kayıt sona erecek.

  • Sesli notlu resimler h simgeleriyle gösterilir.

Kayıt Mevcut Değil

Videolara veya Görüntü Toz Giderme referans verilerine sesli notlar eklenemez.

Kayıt Kısıtlamaları

Aşağıdaki durumlarda sesli notlar kaydedilemez:

 • fotoğraf/video seçici 1 döndürülür veya

 • bir çoklu pozlama devam ediyor.

Dikkat: Sesli Notları Kaydetme

Dokunmatik kontroller devre dışı bırakılır ve kayıt devam ederken diğer resimler görüntülenemez.

Kaydı Durdurma

Deklanşöre basılması veya diğer fotoğraf makinesi kontrollerinin çalıştırılması kaydı sonlandırabilir. Aralıklı çekim sırasında, bir sonraki çekim yapılmadan yaklaşık iki saniye önce kayıt sona erer; kayıt, kamera kapatıldığında da sona erer.

Depolama yeri

İki bellek kartı takılıyken ve fotoğraf çekiminde [ Yedekleme ], [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] veya [ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] seçiliyken çekilen resimler için sesli notlar menüsü her iki karttaki kopyalarla birlikte kaydedilir.

Sesli Not Dosya Adları

Sesli not dosya adları “DSC_nnnn.WAV” biçimindedir. Sesli not, ilişkilendirildiği resimle aynı dosya numarasına (“nnnn”) sahiptir. Örneğin, “DSC_0002.JPG” resminin sesli notu “DSC_0002.WAV” dosya adına sahip olacaktır. Sesli not dosya adları bir bilgisayarda görüntülenebilir.

 • Fotoğraf çekimi menüsünde [ Renk alanı ] için seçilen [ Adobe RGB ] ile kaydedilen fotoğraflar için sesli notlar “_DSCnnnn.WAV” biçiminde adlara sahiptir.

 • Fotoğraf çekimi menüsünde [ Dosya adlandırma ] için seçilen “DSC” dışında bir önekle kaydedilen fotoğraflar için sesli notlar, “DSC” yerine seçilen önek ile kaydedilecektir.

i Menüsü

Kayıt, oynatma i menüsünde [ Sesli not kaydet ] vurgulanarak ve J düğmesine basılarak da başlatılabilir. Kaydı bitirmek için J düğmesine ikinci kez basın.