Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir. Daha fazla bilgi için ülkeniz veya bölgeniz için Nikon web sitesini ziyaret edin.

Bilgisayar yazılımı

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürüm ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Fotoğrafları ve videoları kaydetmek ve bunları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydetmek için kamerayı bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin.

 • NX Tether : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlıyken bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.

 • NX Stüdyo * : Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. NX Studio, Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatındaki dosyalara ince ayar yapmak ve bunları JPEG veya TIFF'e (NEF/RAW işleme) dönüştürmek için kullanılabilir. Yalnızca NEF/NRW (RAW) resimleri değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı iyileştirme gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarını da destekler.

  • Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceği veya NEF (RAW) resimleri açamayacağı için mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.

 • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve resimleri kablosuz veya Ethernet ağı üzerinden indirin.

 • Webcam Utility : Webcam Utility, USB aracılığıyla bilgisayara bağlandığında kameranızı bir web kamerası olarak kullanmanızı sağlar. Kamera, web konferansı uygulamalarında “Webcam Utility” olarak görünecektir. “Webcam Utility”nin seçilmesi, kamerayı bir web kamerasına dönüştürür. Uyumlu fotoğraf makineleri, sistem gereksinimleri ve Webcam Utility kullanımı ile kullanım sırasında alınması gereken önlemler hakkında bilgi için Nikon Download Center'daki Webcam Utility sayfasına bakın.

Akıllı Telefon (Tablet) Uygulamaları

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları Apple App Store® ve Google Play™'de mevcuttur. Uygulamalarımız hakkında en son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.

 • SnapBridge : Kablosuz bağlantı aracılığıyla kameradaki fotoğrafları ve videoları akıllı cihazınıza indirin.

 • NX MobileAir (uygulama içi satın alımlar sunar): USB aracılığıyla akıllı cihazınıza bağlı bir kameradan resimleri içe aktarın ve kablosuz olarak bir FTP sunucusuna yükleyin.

  • Desteklenen özellikler ve işletim sistemleri ülkeye ve bölgeye göre değişir.