Izvēlieties b (automātisko) režīmu vienkāršai fotografēšanai “norādiet un fotografējiet”. Fotogrāfijas var ierāmēt skatu meklētājā (fotografēšana ar skatu meklētāju) vai monitorā (tiešraides fotogrāfija).

Fotogrāfiju kadrēšana skatu meklētājā (skatu meklētāja fotogrāfija)

  1. Nospiežot režīma ciparripas bloķēšanas atbrīvošanu kameras augšpusē, pagrieziet režīma ciparripu uz b .
  2. Sagatavojiet kameru.

    Turot rokturi labajā rokā un ar kreiso roku turot kameras korpusu vai objektīvu, saspiediet elkoņus pret krūšu malām.

  3. Ierāmējiet fotogrāfiju.
    • Kadrējiet fotoattēlu skatu meklētājā.

    • Novietojiet galveno objektu AF apgabala iekavās.

  4. Lai fokusētu, nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz pusei.
    • Kad fokusa darbība būs pabeigta, skatu meklētājā parādīsies fokusa indikators ( I ).

      Skatu meklētāja displejs

      Apraksts

      (stāvīgi)

      Objekts ir fokusā.

      (stāvīgi)

      Fokusa punkts atrodas objekta priekšā.

      (stāvīgi)

      Fokusa punkts atrodas aiz objekta.

      (mirgo)

      Kamera nevar fokusēties, izmantojot autofokusu.

    • Aktīvais fokusa punkts tiek parādīts skatu meklētājā.

  5. Lai uzņemtu fotoattēlu, vienmērīgi nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam.

    Fotoattēla ierakstīšanas laikā iedegsies atmiņas kartes piekļuves indikators. Neizņemiet atmiņas karti un neizņemiet vai neatvienojiet strāvas avotu, kamēr lampiņa nav nodzisusi un ierakstīšana nav pabeigta .

Gaidstāves taimeris (fotografēšana skatu meklētājā)

Kamera izmanto gaidstāves taimeri, lai palīdzētu samazināt akumulatora enerģijas patēriņu. Taimeris sākas, kad aizvara atbrīvošanas poga tiek nospiesta līdz pusei, un beidzas, ja aptuveni 6 sekundes netiek veiktas nekādas darbības. Skatu meklētāja displejs un daži indikatori vadības panelī izslēdzas, kad taimeris beidzas. Lai restartētu taimeri un atjaunotu displejus, otrreiz nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz pusei. Laiku, pēc kura beidzas gaidstāves taimera termiņš, var pielāgot, izmantojot pielāgoto iestatījumu c2 [ Gaidstāves taimeris ].

Gaidstāves taimeris ieslēgts

Gaidstāves taimeris izslēgts

Fotogrāfiju kadrēšana monitorā (tiešskats)

  1. Nospiežot režīma ciparripas bloķēšanas atbrīvošanu kameras augšpusē, pagrieziet režīma ciparripu uz b .
  2. Pagrieziet tiešā skata atlasītāju uz C (tiešraides fotografēšana).
  3. Nospiediet pogu a .

    Spogulis tiks pacelts un sāksies tiešraides skats. Skatu meklētājs kļūs tumšs, un skats caur objektīvu tiks parādīts monitorā.

  4. Sagatavojiet kameru.

    Stingri turiet rokturi labajā rokā un ar kreiso roku turiet kameras korpusu vai objektīvu.

  5. Ierāmējiet fotogrāfiju.
    • Novietojiet objektu tuvu kadra centram.

    • Pēc noklusējuma iestatījumiem kamera automātiski nosaka portreta objektus un novieto fokusa punktu virs viņu sejas vai acīm.

  6. Lai fokusētu, nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz pusei.

    Ja kamera spēj fokusēties, fokusa punkts tiks parādīts zaļā krāsā. Ja kamera nespēj fokusēties, piemēram, tāpēc, ka objekts atrodas pārāk tuvu kamerai, fokusa apgabals mirgos sarkanā krāsā.

  7. Lai uzņemtu fotoattēlu, nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam.

    Uzņemšanas laikā monitors izslēdzas.

  8. Nospiediet pogu a , lai izietu no tiešā skata.
Fotografēšana tiešajā skatā
  • Lai gan šie efekti nav redzami galīgajos attēlos, tiešā skata laikā varat pamanīt, ka:

    • Kustīgie objekti displejā šķiet izkropļoti (atsevišķi objekti, piemēram, vilcieni vai automašīnas, kas lielā ātrumā brauc cauri kadram, var tikt izkropļoti vai viss kadrs var izskatīties izkropļots, kad kamera tiek panoramēta horizontāli)

    • Displejā ir robainas malas, krāsu malas, muarē un spilgti plankumi

    • Spilgti apgabali vai joslas var parādīties ainās, ko apgaismo mirgojošas zīmes un citi neregulāri gaismas avoti vai kad objektu īslaicīgi apgaismo stroboskops vai cits spilgts, īslaicīgs gaismas avots.

  • Mirgošanu un joslas, kas redzamas monitorā luminiscences, dzīvsudraba tvaiku vai nātrija spuldžu iedarbībā, var samazināt, izmantojot video uzņemšanas izvēlnes vienumu [ Mirgojuma samazināšana ], lai gan tie joprojām var būt redzami fotogrāfijās, kas uzņemtas ar dažiem aizvara ātrumiem.

  • Lai gaisma, kas iekļūst caur skatu meklētāju, netraucētu fotogrāfiju uzņemšanai vai ekspozīcijai, iesakām aizsegt skatu meklētāju ar komplektācijā iekļauto okulāra vāciņu ( Cover the Viewfinder ).

  • Fotografējot tiešajā skatā, nevērsiet kameru pret sauli vai citiem spilgtiem gaismas avotiem. Šī piesardzības pasākuma neievērošana var izraisīt kameras iekšējās shēmas bojājumus.

  • Neatkarīgi no opcijas, kas atlasīta pielāgotajam iestatījumam c2 [ Gaidstāves taimeris ], gaidstāves taimera derīguma termiņš tiešā skata laikā netiks beidzies.

Atpakaļskaitīšanas displejs

Displeja augšējā kreisajā stūrī tiks parādīts atpakaļskaitīšanas laiks aptuveni 30 s, pirms tiešraides skats beidzas automātiski.

  • Ja taimeri ir aktivizējis pielāgotais iestatījums c4 [ Monitor off delay ], atpakaļskaitīšanas laiks tiks parādīts melnā krāsā, sākot 30 s pirms taimera termiņa beigām, pārslēdzoties uz sarkanu, kad atlikušas tikai 5 s. Ja [ No limit ] ir atlasīts [ Monitora izslēgšanas aizkave ] > [ Tiešskats ], kamera tomēr var pārtraukt tiešo skatu, ja nepieciešams, lai aizsargātu iekšējās ķēdes no augstām temperatūrām un tamlīdzīgiem faktoriem.

  • Atpakaļskaitīšana tiks parādīta sarkanā krāsā, sākot 30 s pirms kameras izslēgšanas, lai aizsargātu tās iekšējās ķēdes. Atkarībā no uzņemšanas apstākļiem taimeris var parādīties uzreiz, kad ir atlasīts tiešais skats.

Ekspozīcijas priekšskatījums (Lv)

Ja pielāgotajam iestatījumam d9 [ Ekspozīcijas priekšskatījums (Lv) ] ir atlasīts [ Ieslēgts ], tiešā skata fotografēšanas laikā ekspozīciju var priekšskatīt monitorā. Tas var noderēt, izmantojot ekspozīcijas kompensāciju vai fotografējot režīmā M .

Pieskarieties vadīklām

Skārienvadību var izmantot aizvara atbrīvošanas pogas vietā, lai fokusētu un uzņemtu attēlus tiešā skata fotografēšanas laikā ( Pieskarieties vadīklām ).