Izvēlieties AF un AF apgabala režīmus. AF režīms nosaka, kā kamera fokusējas autofokusa režīmā, un AF apgabala režīms nosaka, kā kamera izvēlas fokusa punktu autofokusam.

AF režīma izvēle

Turiet nospiestu AF režīma pogu un grieziet galveno komandu ciparripu. Pieejamās opcijas atšķiras atkarībā no kameras iestatījumiem.

Opcija

Apraksts

AF-A

[ AF režīma automātiskā pārslēgšana ]

Kamera izmanto AF-S , fotografējot nekustīgus objektus, un AF-C , fotografējot objektus, kas atrodas kustībā.

 • Šī opcija ir pieejama tikai fotografēšanas laikā.

AF-S

[ Viens AF ]

Izmantojiet ar nekustīgiem objektiem. Fokuss fiksējas, kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei.

AF-C

[ Nepārtraukts AF ]

Kustīgiem objektiem. Kamera nepārtraukti pielāgo fokusu, reaģējot uz attāluma izmaiņām līdz objektam, kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei.

AF-F

[ Pilna laika AF ]

Kamera nepārtraukti pielāgo fokusu, reaģējot uz objekta kustību vai kompozīcijas izmaiņām. Kad aizvara atbrīvošanas poga tiek nospiesta līdz pusei, fokusa punkts kļūs no sarkana uz zaļu un fokuss tiks fiksēts.

 • Šī opcija ir pieejama tikai filmas ierakstīšanas laikā.

AF apgabala režīma izvēle

Turiet nospiestu AF režīma pogu un grieziet apakškomandu ciparripu. Pieejamās opcijas atšķiras atkarībā no AF režīma.

Skatu meklētāja fotogrāfija

Opcija

Apraksts

[ Viena punkta AF ]

Kamera fokusējas uz lietotāja izvēlētu punktu.

 • Izmantojiet ar nekustīgiem objektiem.

[ Dinamiskā apgabala AF (9 punkti) ]/
[ Dinamiskā apgabala AF (21 punkts) ]/
[ Dinamiskā apgabala AF (51 punkts) ]

Kamera fokusējas uz lietotāja izvēlētu punktu; ja objekts uz īsu brīdi atstāj izvēlēto punktu, kamera fokusēsies, pamatojoties uz informāciju no apkārtējiem fokusa punktiem. Šī opcija ir pieejama, ja AF režīmam ir atlasīts AF-A vai AF-C .

 • Izvēlieties objektiem, kas pārvietojas neparedzami. Jo lielāks ir fokusa punktu skaits, jo plašāks ir fokusēšanai izmantotais laukums.

[ 3D izsekošana ]

Lietotājs izvēlas fokusa punktu; kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei, kamera izsekos objektus, kas atstāj atlasīto fokusa punktu, un pēc vajadzības atlasīs jaunus fokusa punktus. Šī opcija ir pieejama, ja AF režīmam ir atlasīts AF-A vai AF-C .

 • Izmantojiet objektiem, kas neregulāri pārvietojas no vienas puses uz otru (piemēram, tenisisti).

[ Grupas apgabala AF ]

Kamera fokusējas, izmantojot lietotāja izvēlētu fokusa punktu grupu. Prioritāte tiek dota kameras noteiktajām sejām, ja tādas ir.

 • Izvēlieties momentuzņēmumiem, kustīgiem objektiem un citiem objektiem, kurus ir grūti fotografēt, izmantojot [ Single-point AF ].

[ Automātiskais apgabals AF ]

Kamera automātiski nosaka objektu un izvēlas fokusa punktu. Ja tiek noteikta seja, kamera piešķirs prioritāti portreta objektam.

Tiešskats

Opcija

Apraksts

3

[ Precīzs AF ]

Ar fokusa apgabalu, kas ir mazāks nekā [ Single-point AF ], tiek izmantots precīzs AF, lai precīzi fokusētu atlasīto kadra punktu.

 • To ieteicams izmantot kadriem, kuros iesaistīti statiski objekti, piemēram, ēkas, izstrādājumu fotografēšana studijā un tuvplāni.

 • Šī opcija ir pieejama tikai tad, ja AF-S ir atlasīts kā AF režīms nekustīgai fotogrāfijai.

d

[ Viena punkta AF ]

Kamera fokusējas uz lietotāja izvēlētu punktu.

 • Izmantojiet ar nekustīgiem objektiem.

f

[ Plaša apgabala AF (S) ]

Kas attiecas uz [ Single-point AF ], izņemot to, ka kamera fokusējas uz plašāku apgabalu.

 • Izvēlieties momentuzņēmumiem, kustīgiem objektiem un citiem objektiem, kurus ir grūti fotografēt, izmantojot [ Single-point AF ].

g

[ Plaša apgabala AF (L) ]

e

[ Dinamiskā apgabala AF ]

Kamera fokusējas uz lietotāja izvēlētu punktu. Ja objekts uz īsu brīdi atstāj izvēlēto punktu, kamera fokusēsies, pamatojoties uz informāciju no apkārtējiem fokusa punktiem.

 • Izmantojiet, lai fotografētu sportistus un citus aktīvus objektus, kurus ir grūti kadrēt, izmantojot [ Single-point AF ].

 • Šī opcija ir pieejama tikai tad, ja AF-A vai AF-C ir atlasīts kā AF režīms nekustīgai fotogrāfijai.

h

[ Automātiskais apgabals AF ]

Kamera automātiski nosaka objektu un izvēlas fokusa apgabalu.

 • Izmantojiet gadījumos, kad jums nav laika pašam izvēlēties fokusa punktu, portretiem vai momentuzņēmumiem un citiem momentuzņēmumiem.

 • Ja fotografējot tiešā skatā, tiek konstatēts portreta objekts, ap objekta seju parādīsies dzintara apmale, kas norāda fokusa punktu. Ja kamera nosaka objekta acis, tā vietā ap aci parādīsies dzintara apmale (sejas/acu noteikšanas AF).

Manuāla fokusa punkta izvēle

Ja AF apgabala režīmam ir atlasīta cita opcija, nevis [ Auto-area AF ], varat izvēlēties fokusa punktu manuāli. Nospiediet kursortaustiņu uz augšu, uz leju, pa kreisi vai pa labi ( 1342 ) vai pa diagonāli, lai atlasītu fokusa punktu.

Fokusa punkta izvēles bloķēšana

Fokusa punkta izvēli var bloķēt, pagriežot fokusa atlasītāja fiksatoru pozīcijā “ L ”. Fokusa punkta izvēli var atkārtoti iespējot, pagriežot slēdzeni uz I .