Aprūpes istaba

Nenometiet

Nenometiet kameru vai objektīvu un nepakļaujiet tiem sitienus. Izstrādājums var nedarboties, ja to pakļauj spēcīgiem triecieniem vai vibrācijai.

Turiet sausu

Turiet kameru sausu. Iekšējā mehānisma rūsēšana, ko izraisa ūdens kameras iekšpusē, var ne tikai dārgi remontēt, bet faktiski var radīt neatgriezeniskus zaudējumus.

Izvairieties no pēkšņām temperatūras izmaiņām

Kameras pārvietošana no siltas uz aukstu vidi vai otrādi var izraisīt sabojājošu kondensātu kamerā un ārpus tās. Pirms kameras pārvietošanas pāri temperatūras robežai, ievietojiet to noslēgtā somā vai plastmasas korpusā. Kameru var izņemt no somas vai korpusa, kad tai ir laiks pielāgoties jaunajai temperatūrai.

Turieties prom no spēcīgiem magnētiskajiem laukiem

Statiskie lādiņi vai magnētiskie lauki, ko rada iekārta, piemēram, radio raidītāji, var traucēt monitoru, sabojāt atmiņas kartē saglabātos datus vai ietekmēt izstrādājuma iekšējās shēmas.

Neatstājiet objektīvu uz Sauli

Neatstājiet objektīvu ilgstoši vērstu pret sauli vai citu spēcīgu gaismas avotu. Intensīva gaisma var sabojāt attēla sensoru vai izraisīt izbalēšanu vai “izdegšanu”. Ar fotokameru uzņemtajiem fotoattēliem var būt balts izplūduma efekts.

Lāzeri un citi spilgtas gaismas avoti

Nenovirziet lēcas vai citus īpaši spilgtus gaismas avotus pret objektīvu, jo tas var sabojāt kameras attēla sensoru.

Tīrīšana

Tīrot kameras korpusu, izmantojiet pūtēju, lai viegli notīrītu putekļus un savārstījumu, pēc tam viegli noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet smiltis vai sāli, izmantojot drānu, kas viegli samitrināta saldūdenī, un pēc tam kameru rūpīgi nosusiniet. Retos gadījumos statiskā elektrība var izraisīt LCD displeju iedegšanos vai aptumšošanu; tas neliecina par nepareizu darbību. Displejs drīz atgriezīsies normālā stāvoklī.

Objektīva un skatu meklētāja tīrīšana

Šie stikla elementi ir viegli bojāti: notīriet putekļus un savārstījumu ar pūtēju. Ja izmantojat aerosola pūtēju, turiet kannu vertikāli, lai novērstu šķidruma izplūdi, kas varētu sabojāt stikla elementus. Lai noņemtu pirkstu nospiedumus un citus traipus no objektīva, uz mīksta drānas uzklājiet nelielu daudzumu objektīva tīrīšanas līdzekļa un uzmanīgi noslaukiet objektīvu.

Neaiztieciet attēla sensoru

Nekādā gadījumā nedrīkstat izdarīt spiedienu uz attēla sensoru, bakstīt to ar tīrīšanas rīkiem vai pakļaut to spēcīgai gaisa plūsmai no pūtēja. Šīs darbības var saskrāpēt vai citādi sabojāt sensoru.

Attēla sensora tīrīšana

Informāciju par attēla sensora tīrīšanu skatiet “Attēla sensora tīrīšana” ( Attēla sensora tīrīšana ) un “Manuālā tīrīšana” ( Manuālā tīrīšana ).

Lēcu kontakti

Turiet objektīva kontaktus tīrus. Nepieskarieties tiem ar pirkstiem.

Uzglabāt labi vēdināmā vietā

Lai novērstu pelējumu vai pelējumu, uzglabājiet kameru sausā, labi vēdināmā vietā. Neglabājiet kameru ar ligroīna vai kampara kodes bumbiņām blakus iekārtām, kas rada spēcīgu elektromagnētisko iedarbību, vai vietās, kur tā ir pakļauta ārkārtīgi augstām temperatūrām, piemēram, sildītāja tuvumā vai slēgtā transportlīdzeklī karstā dienā. Šo piesardzības pasākumu neievērošana var izraisīt produkta nepareizu darbību.

Ilgtermiņa uzglabāšana

Lai novērstu bojājumus, ko rada, piemēram, akumulatora šķidruma noplūde, izņemiet akumulatoru, ja izstrādājums netiks izmantots ilgāku laiku. Glabājiet kameru plastmasas maisiņā, kurā ir desikants. Tomēr neglabājiet ādas fotokameras korpusu plastmasas maisiņā, jo tas var izraisīt materiāla bojāšanos. Glabājiet akumulatoru vēsā, sausā vietā. Ņemiet vērā, ka žāvējošais līdzeklis pakāpeniski zaudē spēju absorbēt mitrumu, un tas regulāri jāmaina. Lai novērstu pelējumu vai pelējumu, vismaz reizi mēnesī izņemiet kameru no krātuves, ievietojiet akumulatoru un dažas reizes atlaidiet aizvaru.

Pirms barošanas avota noņemšanas vai atvienošanas izslēdziet produktu

Strāvas avota noņemšana vai atvienošana, kamēr kamera ir ieslēgta, var sabojāt produktu. Īpaši jāuzmanās no strāvas avota noņemšanas un atvienošanas, kamēr attēli tiek ierakstīti vai dzēsti.

Monitors / Skatu meklētājs
  • Monitori (ieskaitot skatu meklētāju) ir izgatavoti ļoti precīzi; vismaz 99,99% pikseļu ir efektīvi, bet ne vairāk kā 0,01% trūkst vai ir bojāti. Tādējādi, lai gan šajos displejos var būt pikseļi, kas vienmēr ir izgaismoti (balti, sarkani, zili vai zaļi) vai vienmēr ir izslēgti (melni), tas nav darbības traucējums. Attēli, kas ierakstīti ar ierīci, netiek ietekmēti. Tiek lūgta jūsu izpratne.

  • Attēlus monitorā var būt grūti saskatīt spilgtā gaismā.

  • Nepiespiediet monitoru. Monitors var nedarboties vai sabojāt. Monitora putekļus vai savārstījumu var noņemt ar pūtēju. Traipus var noņemt, viegli noslaukot monitoru ar mīkstu drānu vai zamšādas ādu. Ja monitors saplīst, jārūpējas, lai nesabojātu stikla šķelšanās. Esiet uzmanīgs, lai šķidrie kristāli no monitora nepieskartos ādai un nenokļūtu acīs vai mutē.

  • Ja kadru kadru kadrā skatu meklētājā rodas kādi no šiem simptomiem, pārtrauciet lietošanu, līdz jūsu stāvoklis uzlabojas:

    • slikta dūša, acu sāpes, acu nogurums,

    • reibonis, galvassāpes, kakla vai plecu stīvums,

    • nepietiekams vai roku un acu koordinācijas zudums vai

    • jūras slimība.

  • Fotografēšanas laikā displejs var ātri mirgot. Mirgojošā displeja skatīšanās var izraisīt sliktu pašsajūtu. Pārtrauciet lietošanu, līdz jūsu stāvoklis uzlabojas.

Spilgtas gaismas un aizmugures apgaismoti priekšmeti

Troksnis līniju veidā retos gadījumos var parādīties attēlos, kuros ir spilgtas gaismas vai aizmugurē apgaismoti objekti.

Bateriju kopšana

Lietošanas piesardzība
  • Nepareizi rīkojoties, baterijas var plīst vai noplūst, izraisot izstrādājuma koroziju. Rīkojoties ar akumulatoriem, ievērojiet šādus piesardzības pasākumus:

    • Pirms akumulatora nomaiņas izslēdziet izstrādājumu.

    • Pēc ilgstošas lietošanas baterijas var būt karstas.

    • Uzturiet akumulatora spailes tīras.

    • Izmantojiet tikai šajā ierīcē apstiprinātas baterijas.

    • Neizraisiet un neizjauciet baterijas, kā arī nepakļaujiet tās liesmas vai pārmērīga karstuma iedarbībai.

    • Nomainiet spaiļu vāciņu, ja akumulators nav ievietots kamerā vai lādētājā.

  • Ja akumulators ir karsts, piemēram, tūlīt pēc lietošanas, pirms uzlādes pagaidiet, līdz tas atdziest. Mēģinājumi uzlādēt akumulatoru, kamēr tā iekšējā temperatūra ir paaugstināta, pasliktina akumulatora darbību, un akumulators var neuzlādēt vai uzlādēt tikai daļēji.

  • Ja akumulators kādu laiku netiks izmantots, ievietojiet to kamerā un palaidiet to līdz galam, pirms to izņemat no kameras uzglabāšanai. Akumulators jāuzglabā vēsā, sausā vietā ar apkārtējās vides temperatūru no 15 ° C līdz 25 ° C (59 ° F līdz 77 ° F). Izvairieties no karstām vai ārkārtīgi aukstām vietām.

  • Baterijas jāuzlādē sešu mēnešu laikā pēc lietošanas. Ilgstoši neizmantojot, uzlādējiet akumulatoru un izmantojiet kameru, lai to reizi pusgadā izlādētu, pirms atdodat to vēsā vietā uzglabāšanai.

  • Kad nelietojat, izņemiet akumulatoru no kameras vai lādētāja. Kamera un lādētājs piesaista minūtes uzlādes apjomus pat tad, kad tie ir izslēgti, un akumulatoru var novilkt līdz vietai, kurā tas vairs nedarbosies.

  • Nelietojiet akumulatoru apkārtējā temperatūrā, kas zemāka par 0 ° C (32 ° F) vai augstāka par 40 ° C (104 ° F). Šī piesardzības pasākuma neievērošana var sabojāt akumulatoru vai pasliktināt tā darbību. Uzlādējiet akumulatoru telpās 5 ° C – 35 ° C (41 ° F – 95 ° F) apkārtējā temperatūrā. Akumulators netiks uzlādēts, ja tā temperatūra ir zemāka par 0 ° C (32 ° F) vai augstāka par 60 ° C (140 ° F).

  • Jauda var tikt samazināta un uzlādes laiks palielinās, ja akumulatora temperatūra ir no 0 ° C (32 ° F) līdz 15 ° C (59 ° F) un no 45 ° C (113 ° F) līdz 60 ° C (140 ° F).

  • Baterijas parasti ir zemākas apkārtējās temperatūras apstākļos. Pat svaigām baterijām, kas uzlādētas temperatūrā, kas zemāka par 5 ° C (41 ° F), iestatīšanas izvēlnes [ Battery info ] vecuma displejā īslaicīgi var palielināties no “0” uz “1”, bet displejs normalizēsies, tiklīdz akumulators ir uzlādēts aptuveni 20 ° C (68 ° F) vai augstākā temperatūrā.

  • Baterijas jauda pazeminās zemā temperatūrā. Jaudas izmaiņas ar temperatūru atspoguļojas kameras akumulatora līmeņa displejā. Rezultātā akumulatora displejā var parādīties jaudas kritums, kad temperatūra pazeminās, pat ja akumulators ir pilnībā uzlādēts.

  • Pēc lietošanas baterijas var būt karstas. Ievērojiet pienācīgu piesardzību, izņemot akumulatorus no kameras.

Pirms lietošanas uzlādējiet akumulatorus

Pirms lietošanas uzlādējiet akumulatoru. Piegādes laikā piegādātais akumulators nav pilnībā uzlādēts.

Gatavas rezerves baterijas

Pirms fotografēšanas sagatavojiet rezerves akumulatoru un turiet to pilnībā uzlādētu. Atkarībā no jūsu atrašanās vietas var būt grūti īsā laikā iegādāties rezerves baterijas.

Lai aukstās dienās būtu gatavas pilnībā uzlādētas rezerves baterijas

Daļēji uzlādētas baterijas var nedarboties aukstās dienās. Aukstā laikā pirms lietošanas uzlādējiet vienu akumulatoru un glabājiet citu siltā vietā, gatavs pēc nepieciešamības apmainīšanai. Pēc tam, kad auksts akumulators ir sasildīts, tā daļu var atjaunot.

Akumulatora uzlādes līmenis
  • Atkārtoti ieslēdzot vai izslēdzot kameru, kad akumulators ir pilnībā izlādējies, saīsinās akumulatora darbības laiks. Pilnībā izlādētās baterijas pirms lietošanas ir jāuzlādē.

  • Ievērojams kritums laikā, kad pilnībā uzlādēts akumulators saglabā uzlādi, lietojot to istabas temperatūrā, norāda, ka tas ir jānomaina. Iegādājieties jaunu uzlādējamu akumulatoru.

Nemēģiniet uzlādēt pilnībā uzlādētas baterijas

Turpinot akumulatora uzlādi pēc pilnīgas uzlādes, tas var pasliktināt akumulatora darbību.

Lietotu bateriju pārstrāde

Pārstrādājiet uzlādējamās baterijas saskaņā ar vietējiem noteikumiem, vispirms vispirms izolējiet spailes ar lenti.

Lādētāja izmantošana

  • Lādēšanas laikā nekustiniet lādētāju un nepieskarieties akumulatoram; neievērojot šo piesardzības pasākumu, ļoti retos gadījumos lādētājs var parādīt, ka uzlāde ir pabeigta, ja akumulators ir uzlādēts tikai daļēji. Lai atsāktu uzlādi, izņemiet un ievietojiet akumulatoru vēlreiz.

  • Nesaslēdziet lādētāja spailes. Šīs piesardzības neievērošana var izraisīt pārkaršanu un lādētāja bojājumus.

  • Kad lādētājs netiek izmantots, atvienojiet to no strāvas.

  • Lietojiet MH ‑ 25a tikai ar saderīgām baterijām.

  • Nelietojiet lādētājus ar bojājumiem, kas atstāj atklātu interjeru vai kas, lietojot, rada neparastas skaņas.

  • Šī produkta simboli apzīmē sekojošo:
    m AC, p DC, q II klases aprīkojums (izstrādājuma konstrukcija ir divreiz izolēta)

Lādēšanas maiņstrāvas adaptera izmantošana

  • Lādēšanas laikā nekustiniet kameru un nepieskarieties akumulatoram. Neievērojot šo piesardzības pasākumu, ļoti retos gadījumos kamera var parādīt, ka uzlāde ir pabeigta, ja akumulators ir uzlādēts tikai daļēji. Lai atsāktu uzlādi, atvienojiet un atkal pievienojiet adapteri.

  • Nesaslēdziet adaptera spailes. Šīs piesardzības neievērošana var izraisīt pārkaršanu un lādētāja bojājumus.

  • Atvienojiet adapteri no kontaktdakšas, kad tas netiek izmantots.

  • Neizmantojiet adapterus ar bojājumiem, kas atstāj atklātu interjeru vai kas, lietojot, rada neparastas skaņas.

  • Šī produkta simboli apzīmē sekojošo:
    m AC, p DC, q II klases aprīkojums (izstrādājuma konstrukcija ir divreiz izolēta)