Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Tónový režim

Tlačidlo G U C ponuka snímania fotografií

Fotoaparát ponúka výber z dvoch režimov tónov: [ SDR ] a [ HLG ].

Možnosť Popis
[ SDR ] Tento režim podporuje normálny rozsah jasov (dynamický rozsah). Snímky nasnímané pri výbere tejto možnosti sa ukladajú vo formáte JPEG (prípona „*.JPG“).
[ HLG ]

Tento režim podporuje HDR (vysoký dynamický rozsah). Snímky nasnímané pri výbere tejto možnosti sa ukladajú vo formáte HEIF (prípona „*.HIF“). Má širší dynamický rozsah ako SDR.

 • Po výbere tejto možnosti sa na obrazovke snímania zobrazí „HLG“.
 • Pre optimálnu reprodukciu farieb pri prezeraní obrázkov HLG používajte monitory, počítače, operačné systémy, aplikácie a ďalšie zariadenia kompatibilné s HLG. Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcej webovej lokalite:

  https://onlinemanual.nikonimglib.com/notice/hlg_setting_guide/en/

Fotografovanie v HLG

 • Snímky zhotovené s [ HLG ] vybratým pre tónový režim vykazujú väčší „šum“ (vo forme náhodne rozmiestnených svetlých pixelov, hmly a čiar) ako snímky zhotovené pomocou [ SDR ].
 • Najnižšia dostupná hodnota pre položku [ ISO citlivosti ] > [ Maximum sensitivity ] v ponuke snímania fotografií je ISO 800.
 • Citlivosti ISO Hi 0,3 až Hi 2,0 nie sú dostupné.
 • Typ video súboru pre časozberné videá je pevne nastavený na [ H.265 10-bit (MOV) ].
 • [ Farebný priestor ] v ponuke snímania fotografií je pevne nastavený na „BT.2100“.
 • [ Active D-Lighting ], [ Multiple exposure ] a [ HDR overlay ] nie sú dostupné v ponuke snímania fotografií.
 • [ C30 ], [ C60 ] a [ C120 ] nie je možné zvoliť pre režim spustenia a užívateľské nastavenie d3 [ Pre-Release Capture options ] nie je dostupné.

Upozornenie: Fotografie HLG

Na snímky nasnímané s [ HLG ] vybratým pre režim tónov sa vzťahujú nasledujúce obmedzenia:

 • Prekrytie obrázkov nie je k dispozícii pri fotografiách HLG. Fotografie HLG sa nezobrazia v dialógových oknách výberu obrázkov pre rôzne možnosti prekrývania obrázkov dostupné cez [ Retouch ] v ponuke prehrávania i .
 • Aplikáciu SnapBridge je možné použiť na sťahovanie, ale nie na prezeranie fotografií HLG.

Zobrazenia snímania a prehrávania fotoaparátu

Keď je pre režim tónov vybratá možnosť [ HLG ], zobrazenia pri snímaní a prehrávaní na monitore fotoaparátu a v hľadáčiku môžu obsahovať „šum“ vo forme náhodne rozmiestnených svetlých pixelov, hmly alebo čiar alebo nemusia presne reprodukovať svetlá a veľmi nasýtené farby. Okrem toho pri zobrazení fotografií na celej obrazovke môžu byť na monitore fotoaparátu alebo v hľadáčiku viditeľné náhle prerušenia tónov, hoci samotné fotografie to neovplyvní. Pre presnú reprodukciu tónov používajte monitory, počítače, operačné systémy, aplikácie a ďalšie zariadenia kompatibilné s HLG.

HLG

Technológia Hybrid Log-Gamma (HLG) bola vyvinutá pre televízne vysielanie a iné aplikácie s vysokým rozlíšením.

 • V porovnaní so štandardným dynamickým rozsahom (SDR) zvyšuje množstvo detailov, ktoré možno vyjadriť v hornej polovici tónového rozsahu, aby sa dosiahol väčší potenciál vykresľovania.
 • Zodpovedá SDR v úrovni detailov, ktoré možno vyjadriť v spodnej časti tónového rozsahu, aby sa zabezpečila kompatibilita s displejmi bez HDR.

Ovládanie obrazu

 • Fotografie nasnímané s [ SDR ] vybratým pre režim tónov je možné spracovať pomocou položiek [ Set Picture Control ] a [ Manage Picture Control ] v ponuke snímania fotografií.
 • Fotografie nasnímané s [ HLG ] vybratým pre režim tónov je možné spracovať pomocou položky [ Set Picture Control (HLG) ] v ponuke snímania fotografií.

Prezeranie a úprava fotografií HLG

Fotografie HLG (HEIF) je možné prezerať a upravovať pomocou počítačového softvéru NX Studio .

 • NX Studio si môžete bezplatne stiahnuť z centra sťahovania Nikon .
 • Niektoré z možností dostupných na úpravu fotografií HLG sú obmedzenejšie ako v prípade fotografií nasnímaných s [ SDR ] vybratým pre režim tónov.