Google Translate
SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.
Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.
Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.
Valge tasakaal
G nupp U C pildistamise menüü
Reguleerige valge tasakaalu, et see vastaks valgusallika värvile. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist "Põhiseaded" jaotises "Valge tasakaal" ( 0 Valge tasakaal ) ja "Menüü i " jaotises "Valge tasakaal" ( 0 Valge tasakaal ).
Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus
-
Valige pildistamise menüüst [ White balance ], tõstke esile soovitud valik ja vajutage peenhäälestusvalikute kuvamiseks 2 nii tihti kui vaja.
Lisateavet valge tasakaalu peenhäälestuse kohta L [ Preset manual ] vt "Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud peenhäälestus" ( 0 Käsitsi valge tasakaalu peenhäälestus ).
-
Valge tasakaalu peenhäälestus.
- Mitmikvalijat saab kasutada kursori liigutamiseks kuni kuue sammu võrra ruudustiku keskpunktist mööda A (merevaigukollane) – B (sinine) ja G (roheline) – M (magenta) telge. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.
- A (merevaigukollane)–B (sinine) telg vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.
- Teljel G (roheline)–M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.
-
Salvesta muudatused.
- Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J
-
Kui valge tasakaal on peenhäälestatud, kuvatakse ikoonil tärn (“ U “).
Peenhäälestustelgede värvid on suhtelised, mitte absoluutsed. Kui valite antud teljel rohkem värvi, ei pruugi see värv piltidel ilmuda. Näiteks kursori liigutamine asendisse B (sinine), kui on valitud “soe” säte, nagu J [ Incandescent ], muudab pildid veidi “külmemaks”, kuid tegelikult ei muuda neid siniseks.
Väärtused mired arvutatakse, korrutades värvitemperatuuri pöördväärtuse 10 6- ga. Iga värvitemperatuuri muutus põhjustab madalatel värvitemperatuuridel suuremat värvierinevust kui kõrgemal värvitemperatuuril. Näiteks 1000 K muutus põhjustab 3000 K juures palju suurema värvimuutuse kui 6000 K juures. Mired on värvitemperatuuri mõõt, mis võtab sellist kõikumist arvesse ja sellisena on värvitemperatuuri kompensatsioonifiltrites kasutatav ühik. .
Nt: värvitemperatuuri muutus (kelvinites): väärtus miredides
- 4000 K – 3000 K = 1000 K: 83 mired
- 7000 K – 6000 K = 1000 K: 24 mired
Valge tasakaalu menüü: värvitemperatuuri valimine
Valige värvitemperatuur, sisestades väärtused telgedele A (merevaigukollane) – B (sinine) ja G (roheline) – M (magenta).
-
Valige pildistamise menüüst [ White balance ], seejärel tõstke esile K [ Valitse värvitemperatuur ] ja vajutage 2 .
-
Valige värvitemperatuur.
- Vajutage 4 või 2 , et tõsta esile numbrid teljel A–B (merevaigukollane–sinine). Samuti saate esile tõsta G–M (roheline–magenta) telje.
- Valitud üksuse muutmiseks vajutage 1 või 3 .
-
Salvesta muudatused.
- Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J
-
Kui rohelise (G) – magenta (M) telje jaoks on valitud muu väärtus kui 0, ilmub ikoonile tärn (“ U ).
Eelseadistatud juhend: valge tasakaalu kopeerimine fotolt
Olemasolevate fotode valge tasakaalu väärtusi saab kopeerida valitud eelseadetesse. Teavet eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu uute väärtuste mõõtmise kohta leiate jaotisest „Käsitsi eelseadistatud“ ( 0 Eelseadistatud käsitsi ).
-
Valige pildistamismenüüst [ White balance ], seejärel tõstke esile L [ Preset manual ] ja vajutage 2 .
-
Valige sihtkoht.
- Kasutage mitmikvalijat, tõstke esile sihtkoha eelseadistus (d-1 kuni d-6).
- Vajutage X ; kuvatakse kinnitusdialoog.
-
Valige [ Vali pilt ].
Tõstke esile [ Select image ] ja vajutage 2 , et vaadata praegusel mälukaardil olevaid pilte.
-
Tõstke esile lähtepilt.
- Kasutage mitmikvalijat soovitud pildi esiletõstmiseks.
- Esiletõstetud pildi täisekraanil vaatamiseks vajutage ja hoidke all nuppu X
-
Valge tasakaalu kopeerimine.
- Vajutage J , et kopeerida esiletõstetud foto valge tasakaalu väärtus valitud eelseadistusse.
- Kui esiletõstetud fotol on kommentaar, kopeeritakse see valitud eelseadistuse kommentaari juurde.
Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud peenhäälestus
Valitud eelseadistust saab peenhäälestada, valides eelseadistatud valge tasakaalu menüüst [ Fine-tune ] ( 0 Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus ).
Kuni 36 tähemärgi pikkuse kirjeldava kommentaari sisestamiseks praeguse valge tasakaalu eelseadistuse jaoks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Redigeeri kommentaari ].
Praeguse valge tasakaalu eelseadistuse kaitsmiseks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Protect ]. Tõstke esile [ On ] ja vajutage J ; praegune valge tasakaalu eelseadistus on nüüd kaitstud. Kaitstud eelseadeid ei saa muuta.