Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Valge tasakaal

Valge tasakaal tagab, et valged objektid näivad valged, olenemata valgusallika värvist. Enamiku valgusallikate puhul on soovitatav kasutada vaikesätet (automaatne valge tasakaal või j ); kui soovitud tulemusi ei ole võimalik saavutada automaatse valge tasakaaluga, valige mõni muu valik, nagu allpool kirjeldatud.

Valge tasakaalu reguleerimine

  • Vaikesätete korral saab valge tasakaalu valida ka Fn1 nuppu all hoides ja põhikäsuvaliku nuppu pöörates ( 0 Nupud Fn1 ja Fn2 ).

  • Kui valitud on 4 [ Auto ] või I [ Fluorescent ], saate valida alamvaliku, hoides all nuppu Fn1 ja pöörates alamkäsuvaliku skaalat.

Võimalus Värvitemperatuur * Kirjeldus
4 [ Automaatne ] Enamiku valgusallikatega optimaalsete tulemuste saavutamiseks reguleeritakse valge tasakaalu automaatselt. Valikulise välklambi kasutamisel reguleeritakse valge tasakaalu vastavalt välgu sähvatamisel kehtivatele tingimustele.
i [ Hoia valge (vähendage sooje värve) ] u. 3500–8000 K Likvideerige hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
j [ Säilitage üldine atmosfäär ] u. 3500–8000 K Säilitage osaliselt hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
k [ Säilitage soojad valgustusvärvid ] u. 3500–8000 K Säilitage hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
D [ Loomuliku valguse automaatne ] u. 4500–8000 K Kui seda kasutatakse loomulikus valguses 4 [ Automaatne ] asemel, toodab see suvand värvidele, mis on lähedasemad palja silmaga nähtavatele.
H [ Otsene päikesevalgus ] u. 5200 K Kasutage otsese päikesevalguse käes valgustatud objektidega.
G [ pilvine ] u. 6000 K Kasutada päevavalguses pilvise taeva all.
M [ Shade ] u. 8000 K Kasutage päevavalguses varjus olevate objektidega.
J [ hõõglamp ] u. 3000 K Kasutage hõõglambi valguses.
I [ Fluorestseeruv ] Kasutada fluorestsentsvalgustuse all; valige lambi tüüp vastavalt valgusallikale.
[ Naatrium-auru lambid ] u. 2700 K
[ Soe-valge fluorestseeruv ] u. 3000 K
[ Valge fluorestseeruv ] u. 3700 K
[ Jahe-valge fluorestseeruv ] u. 4200 K
[ Päev valge fluorestseeruv ] u. 5000 K
[ Päevavalguslamp ] u. 6500 K
[ Kõrge temp. elavhõbedaaur ] u. 7200 K
5 [ Välklamp ] u. 5400 K Kasutage välguga pildistamiseks.
K [ Valige värvitemperatuur ] u. 2500–10 000 K
  • Valige otse värvitemperatuur.
  • Värvitemperatuuri valimiseks hoidke all nuppu Fn1 ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
L [ Eelseadistatud kasutusjuhend ]
  • Mõõtke objekti või valgusallika valge tasakaalu või kopeerige valge tasakaal olemasolevalt fotolt.
  • Valge tasakaalu eelseadistuse valimiseks hoidke all nuppu Fn1 ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
  • Otsese mõõtmise režiimi sisenemiseks vajutage ja hoidke all nuppu Fn1 ( 0 Preset Manual ).

Väärtused, kui peenhäälestus on seatud väärtusele 0.

D [ Loomuliku valguse automaatne ]

D [ Loodusliku valguse automaatne ] ei pruugi kunstlikus valguses soovitud tulemusi anda. Valige 4 [ Automaatne ] või valgusallikale sobiv suvand.

Valge tasakaalu peenhäälestus

Muude seadistustega peale K [ Vali värvitemperatuur ] saab valge tasakaalu peenhäälestada. Kasutage [ White balance ] (Valgetasakaal) üksusi menüüs i ning foto- ja videovõttemenüüd ( 0 Valge tasakaalu peenhäälestus , Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus ).

Stuudiovälkvalgustus

4 [ Automaatne ] ei pruugi suurte stuudiovälklampidega soovitud tulemusi anda. Kasutage eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu või määrake valge tasakaal väärtuseks 5 [ Välklamp ] ja kasutage valge tasakaalu reguleerimiseks peenhäälestust.

4 [ Automaatne ]

  • 4 [ Automaatne ] abil tehtud piltide fototeave loetleb kaamera poolt pildi tegemise ajal valitud värvitemperatuuri. Saate seda kasutada viitena, kui valite K väärtuse [ Vali värvitemperatuur ].
  • Pildistusandmete vaatamiseks taasesituse ajal valige taasesitusmenüüs [ Taasesituse kuvavalikud ] > [ Täiendav fototeave ] ja märkige ruut ( M ) valiku [ Pildistusandmed ] kõrvale.

Värvi temperatuur

Valgusallika tajutav värvus erineb olenevalt vaatajast; mõnel võib olla punane värv, teised aga sinised. Värvustemperatuur on valgusallika värvi objektiivne mõõt, mida väljendatakse kelvinites (K). Mida madalam on värvitemperatuur, seda punasem on heide ( q ); mida kõrgem on temperatuur, seda sinisem on kiht ( w ).

Värvitemperatuuri valimine

Üldiselt valige madalamad väärtused, kui teie piltidel on punane varjund, või piltide tahtlikult sinisemaks muutmiseks, kõrgemad väärtused, kui pildid on sinise varjundiga, või piltide tahtlikult punasemaks muutmiseks.