Tam çerçeve izlemede görüntülenen fotoğrafları yakınlaştırmak için X veya J düğmesine basın. [ FX (36×24) ] formatındaki fotoğraflar için maksimum yakınlaştırma faktörleri yaklaşık olarak:
Z 7II : 32× ([ Büyük ]), 24× ([ Orta ]) ve 16× ([ Küçük ])
Z 6II : 24× ([ Büyük ]), 18× ([ Orta ]) ve 12× ([ Küçük ])

Oynatma Yakınlaştırmasını Kullanma

İle

Açıklama

Yakınlaştır/
uzaklaştır

  • Yakınlaştırmak için X düğmesine basın veya uzatma hareketlerini kullanın.

  • Uzaklaştırmak için W ( Q ) tuşuna basın veya kıstırma hareketlerini kullanın.

Yakınlaştırma oranı değiştirildiğinde bir gezinme penceresi görüntülenir ve şu anda görünen alan sarı bir kenarlıkla gösterilir. Gezinme penceresinin altındaki bir çubuk, yakınlaştırma oranını gösterir ve 1:1'de (%100) yeşile döner. Navigasyon penceresi birkaç saniye sonra ekrandan silinir.

Resmin diğer alanlarını görüntüleyin

Görüntünün monitörde görünmeyen alanlarını görüntülemek için çoklu seçiciyi veya kaydırma hareketlerini kullanın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla ilerlemek için çoklu seçiciyi basılı tutun.

Yüzleri seçin

Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.

Diğer resimleri görüntüle

Yakınlaştırma oranını değiştirmeden diğer fotoğraflarda aynı konumu görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin (bir film seçmek yakınlaştırmayı iptal eder). Ekranın alt kısmındaki e veya f simgesine dokunarak diğer fotoğrafları da görüntüleyebilirsiniz.

Çekim moduna çıkış

Çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.

Menüleri görüntüle

Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.