• CFexpress, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde CompactFlash Association'ın ticari markasıdır.

 • NVM Express, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde NVM Express Inc.'in ticari markasıdır.

 • XQD, Sony Corporation'ın ticari markasıdır.

 • SD, SDHC ve SDXC logoları, SD‑3C, LLC'nin ticari markalarıdır.

 • Windows, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation'ın tescilli ticari markası veya ticari markasıdır.

 • Apple®, App Store®, Apple logoları, iPhone®, iPad®, Mac ve macOS, Apple Inc.'in ABD ve/veya diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır.

 • Android, Google Play ve Google Play logosu, Google LLC'nin ticari markalarıdır. Android robotu, Google tarafından oluşturulan ve paylaşılan çalışmadan yeniden üretilir veya değiştirilir ve Creative Commons 3.0 Atıf Lisansında açıklanan şartlara göre kullanılır.

 • IOS, Cisco Systems, Inc.'in Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markası veya tescilli ticari markasıdır ve lisans altında kullanılmaktadır.

 • HDMI, HDMI logosu ve High-Definition Multimedia Interface, HDMI Licensing, LLC'nin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

 • Bluetooth® kelime markası ve logosu, Bluetooth SIG, Inc.'e ait tescilli ticari markalardır ve bu tür markaların Nikon tarafından her türlü kullanımı lisans kapsamındadır.

 • Wi‑Fi ve Wi‑Fi logosu, Wi‑Fi Alliance'ın ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

 • Bu kılavuzda veya Nikon ürününüzle birlikte sağlanan diğer belgelerde adı geçen tüm diğer ticari adlar, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

Made for Apple rozetinin kullanılması, bir aksesuarın özellikle rozette belirtilen Apple ürünlerine bağlanmak üzere tasarlandığı ve geliştirici tarafından Apple performans standartlarını karşıladığı onaylandığı anlamına gelir. Apple, bu cihazın çalışmasından veya güvenlik ve düzenleyici standartlarla uyumluluğundan sorumlu değildir. Lütfen bu aksesuarın bir Apple ürünüyle kullanılmasının kablosuz performansını etkileyebileceğini unutmayın.

FreeType Lisansı (FreeType2)

Bu yazılımın bazı bölümlerinin telif hakkı © 2012 The FreeType Project'e ( https://www.freetype.org ) aittir. Her hakkı saklıdır.

MIT Lisansı (HarfBuzz)

Bu yazılımın bazı bölümlerinin telif hakkı © 2018 The HarfBuzz Project'e aittir ( https://www.freedesktop.org/wiki/Software/HarfBuzz ). Her hakkı saklıdır.

Unicode® Karakter Veritabanı Lisansı (Unicode® Karakter Veritabanı)

Bu ürünün yazılımı, Unicode® Karakter Veritabanı Lisansı açık kaynaklı yazılımını kullanır. Yazılım lisansının koşulları aşağıdaki gibidir:

TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ

Telif hakkı © 1991-2020 Unicode, Inc. Tüm hakları saklıdır.

Kullanım Koşulları kapsamında dağıtılan
https://www.unicode.org/copyright.html .

Unicode veri dosyalarının ve ilgili belgelerin ("Veri Dosyaları") veya Unicode yazılımının ve ilgili belgelerin ("Yazılım") bir kopyasını elde eden herhangi bir kişiye, Veri Dosyalarını işlemek için ücretsiz olarak izin verilir. veya Yazılım, Veri Dosyalarını veya Yazılımı kullanma, kopyalama, değiştirme, birleştirme, yayınlama, dağıtma ve/veya kopyalarını satma ve Veri Dosyalarının veya Yazılımın verildiği kişilere izin verme hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kısıtlama olmaksızın yani, şu şartla ki

 • (i) bu telif hakkı ve izin bildirimi, Veri Dosyalarının veya Yazılımın tüm kopyalarıyla birlikte görünür veya

 • (ii) bu telif hakkı ve izin bildirimi ilgili Belgelerde görünür.

VERİ DOSYALARI VE YAZILIM, SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAKKI İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAYAN AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. BU BİLDİRİMDE BULUNAN TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA SAHİPLERİ HİÇBİR DURUMDA HERHANGİ BİR İDDİADAN VEYA HERHANGİ BİR DOLAYLI VEYA DOLAYLI HASARDAN YA DA KULLANIM KAYBI, VERİ YA DA KÂR YA DA KÂR KAYBI, VERİ DOSYALARININ VEYA YAZILIMIN KULLANIMINDAN VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN YA DA BAĞLANTILI DİĞER HAKSIZ EYLEMLER.

Bu bildirimde yer almadığı sürece, bir telif hakkı sahibinin adı, telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni olmaksızın bu Veri Dosyalarında veya Yazılımda satış, kullanım veya diğer işlemleri teşvik etmek için reklamda veya başka bir şekilde kullanılmayacaktır.

AVC Patent Portföy Lisansı

Bu ürün, bir tüketicinin (i) videoyu AVC standardına (“AVC video”) uygun olarak kodlamak ve/veya (ii) önceden oluşturulmuş AVC videosunu çözmek için kişisel ve ticari olmayan kullanımı için AVC patent portföyü lisansı kapsamında lisanslanmıştır. kişisel ve ticari olmayan bir faaliyette bulunan bir tüketici tarafından kodlanmıştır ve/veya AVC video sağlamak için lisanslı bir video sağlayıcısından alınmıştır. Başka bir kullanım için hiçbir lisans verilmez veya ima edilmeyecektir. Ek bilgiler MPEG LA, LLC'den alınabilir Bkz.
https://www.mpegla.com

BSD Lisansı (NVM Express Sürücüsü)

Kameranın NVM Express sürücüsünde bulunan açık kaynaklı yazılım lisansı aşağıdaki gibidir:
https://imaging.nikon.com/support/pdf/LicenseNVMe.pdf